Yardım MSI Katana 7 Freedos kurulumu?

Bu konuyu okuyanlar

Martin Eden

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7
Daha önce Monster'a işletim sistemi kurarken sorun yaşamadım, ama şimdi biraz pahalı bir MSI laptop aldım, internetten boost ayarlarına falan baktığımda bazıları bazı yerde flashı çıkarın, bazı yerlerde hata verirse şuna geçin, bazı yerlerde ise değişik tuş kombinasyonları verip kafamı iyice bulandırdılar. Yanlış bir şey yapsam bir sorun olur diye korkuyorum. Bu cihazlarda bunu tecrübe eden varsa yardımcı olabilir mi?

_Zaur_

Rektör
Reaksiyon puanı
23,180
Boot secure açık kalmış olabilir. Boot ayarlarına bakman lazım bence

Martin Eden

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7
Aşağıdaki görselde görüldüğü durumdayken usb çıkarsam sorun olur mu? Ya da bilgisayarı kapatmam mı gerek, eğer öyleyse nasıl kapatacağım?
Mesaj otomatik birleştirildi:

Aşağıdaki görselde görüldüğü durumdayken usb çıkarsam sorun olur mu? Ya da bilgisayarı kapatmam mı gerek, eğer öyleyse nasıl kapatacağım?

Ekli dosyalar

• 20240324_142100.jpg
    20240324_142100.jpg
    96.5 KB · Görüntüleme: 20

_Zaur_

Rektör
Reaksiyon puanı
23,180
Kapatma düğmesine 5 saniye basılı tut kapanır. Sende HDD yada ssd görmüyor be abi. Bende sandım boot menüsüne erişemiyorsun.
Bios menüsünde SSD yada HDD görünüyor mu bari?

Martin Eden

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7
Kapatma düğmesine 5 saniye basılı tut kapanır. Sende HDD yada ssd görmüyor be abi. Bende sandım boot menüsüne erişemiyorsun.
Bios menüsünde SSD yada HDD görünüyor mu bari?
Halletim şimdi ama kurulum yaparken sadece ikiye ayırıcam, fakat başka şeyler de var, usb vs, onları silsem sorun olur mu?

Halletim şimdi ama kurulum yaparken sadece ikiye ayırıcam, fakat başka şeyler de var, usb vs, onları silsem sorun olur mu?

Ekli dosyalar

• 20240324_143515.jpg
    20240324_143515.jpg
    111.7 KB · Görüntüleme: 22

_Zaur_

Rektör
Reaksiyon puanı
23,180
O bölümde USB diskler gözükmez.

249 GB boyutluyu seç Devam et

PC açıldıktan Sonra 693 GB boyutlu olan diğer yere D diskinin Harfini atayacaksın ve o bölümde görünecektir

Martin Eden

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7
O bölümde USB diskler gözükmez.

249 GB boyutluyu seç Devam et

PC açıldıktan Sonra 693 GB boyut olan diğer yere D diskinin Harfini atayacaksın ve o bölümde görünecektir
Halletim teşekkür ederim, şimdilik kurarken wifi görünmüyor, yani wifi sürücüsü yüklenmemiş, sanırım onu da İnternet kablosu ile yapmam gerekiyor, bazıları bu ekrandayken fonksiyon tuşlarıyla Cmd falan gir diyor ama o topa hiç girmek istemiyorum, sizin tavsiyeniz nedir acaba?

_Zaur_

Rektör
Reaksiyon puanı
23,180
Halletim teşekkür ederim, şimdilik kurarken wifi görünmüyor, yani wifi sürücüsü yüklenmemiş, sanırım onu da İnternet kablosu ile yapmam gerekiyor, bazıları bu ekrandayken fonksiyon tuşlarıyla Cmd falan gir diyor ama o topa hiç girmek istemiyorum, sizin tavsiyeniz nedir acaba?
Aynen kablo varsa bağla Anakartın sitesinden indir driveri. Lan Kablo yoksa Telefona indir Usb ile at. :D

Hayırlı olsun Yeni Laptobun

Son mesajlar