MSI GL62 - Dell 7559 - Asus X550VX Sizce hangisi iyi ?

Bu konuyu okuyanlar

Buz Mavisi

Asistan
Reaksiyon puanı
2
Tüm forumları gezdim bu forumda dahil olmak üzere hepsinde genel olarak bu 3 laptop hakkında konular açılıyor. Bende laptop alma arefesindeyim o yüzden buyurun bu konuda hep beraber bu 3 laptop hakkında tartışıp konuşalım tek bir çatı altında olsun ki herkes istediği bilgiye kolayca ulaşsın.

Asus X550VX

Asus X550VX-XX147D 12GB 4GB GTX 950M Notebook

Öne çıkan özellikleri fiyatı ve performansı, fiyatına göre tam bir canavar ama, bazı özelliklerine baktığımızda bir kaç eksiği var ve bunlar satın alam konusunda kafa karıştırıyor.
Bunlar; Ekranın Full HD olmaması, tek fan bulunması, M2Sata SSD slotu olmaması, Max ram 12GB olması ve klavyedeki kırmızı yazılardan dolayı tuşları görmede zorluk yaşamamız X550VX almakta tereddütte bırakıyor.

MSI GL62

MSI GL62 6QD-078XTR i7-6700HQ 8GB 1TB 2GB GTX950M 15.6 FreeDos

Öne çıkan özellikleri performansı ve kalitesi, fiyat olarak X550VX kadar uygun olmasada özelliklerine göre kabul edilebilir bir fiyatı var. GL62'yi almakta tereddütte bırakan 2 unsur var bunlardan biri tek fan olması bir diğeride ekran kartı GDDR3 olması, yani GDDR5 ekran kartına göre 7-8fps fark demek bu.

Dell 7559

Dell Inspiron 7559 B70W81C i7-6700HQ 8GB 1TB 4GB GTX960M 15.6 Windows 10

Öne çıkan özellikleri fiyatı ve oyun performansı, GTX960M bulunan diğer laptoplarla kıyasladığımızda Dell 7559 fiyatıyla hepsini geride bırakıyor ek olarak çift fanlı güçlü soğutması bulunuyor, ama 7559'un da tereddütte bırakan bazı unsurları var elbette bunlar; DDR3 Ram, 233 Kandelalık ekran(soluk ve parlak olmayan), 5400Rpm HDD, Max Ram 16GB ve son olarak 7559 malzemesinin kalitesi Asus ve MSI kadar kaliteli değil buda almak için tereddütte bırakan sebepler arasında.

Siz bu konuda ne düşünüyorsunuz bunlar benim görüşlerim değil bütün duyduğum gördüğüm sorunları derleyip buraya yazdım herkesin şikayetçi olduğu konular bunlar.

Benim laptop alma amacım oyun değil, oyun elbette oynayacağım fakat GTA 5ve CS GO dışında oyun oynamayı düşünmüyorum. Sizce ben hangisini almalıyım ?
Grafik performansından çok bilgisayarın işlem performansı benim için daha önemli aslında ve 5 senenin üzerinde kullanım ömrüne sahip olması aradığım özellikler arasında.

Herkes görüşlerini belirtirse konu bir rehber niteliğinde olabilir. Yararlı bir konu olur umarım.

Tys23

Dekan
Reaksiyon puanı
1,229
Dell en iyisi hem soğutma hem performans hem malzeme kalitesi olarak.

Son mesajlar