msi gf63 thin 9sc i5 islemci sarj sorunu

Bu konuyu okuyanlar

srdrsncr

Asistan
Reaksiyon puanı
31
merhaba arkadaşlar foruma yeni katıldım.bir sikayetim var yeni gaming laptop aldım 3 ay felan olmadı alalı.model msı gf63 thin 9sc -058xtr.işlemcişi i5 9300h. ilk baslarda sorun yoktu sonra pc nin sarjı cabuk tükenmeye basladı maks 1.5 saatte %100 bitiyodu oyun felan oynamadan.bos dururken bile cpu 55-60 ları görüyodu.sonra format attım bu düzeldi video izlesem bir kac uygulamaya girsem bile en fazla 45 oluyor artık.sarj süreside biraz uzadı.gecen deneme yaptım full doldurdum sarjı sonra bir video actım 1440p 2s 10-15dkkada bitti sarjı.ama bana hayla kısa geliyor nedense sizce bu süre normalmi bir i5 9300h bir işlemci icin.bide son olarak adaptör asırı ısınıyor sarjda kullanırken .gücü 120 watt ısınması normalmi sizce . sizdede aynı modelden yada aynı işlemci varsa yazabilirmisiniz.

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,982
Gaming cihazlardan uzun sarj süresi beklemek hata olur, ultrabook cihazlardan yüksek performans beklemek gibi bir şey bu. O sürelerde sorun yok. Batarya kapasitesi az çünkü. Bu cihazlar batarya ile kullanılmak için üretilmiyor zaten. Adaptörün ısınması da normal merak etmeyin.

srdrsncr

Asistan
Reaksiyon puanı
31
Gaming cihazlardan uzun sarj süresi beklemek hata olur, ultrabook cihazlardan yüksek performans beklemek gibi bir şey bu. O sürelerde sorun yok. Batarya kapasitesi az çünkü. Bu cihazlar batarya ile kullanılmak için üretilmiyor zaten. Adaptörün ısınması da normal merak etmeyin.
cevremde benim gibi gaming laptopa sahip olan 1-2 arkadasım var.donanım özellikleri aynı deil ama asagı yukarı aynı fiyat aralıgında hatta benim elimdeki daha yüksek fiyat onlara kıyasla.arkadaslarımın sarj süresi felan cok iyi gidiyordu. bide adaptörlerimiz aynı watt degerine sahip onunkini cok nadir ısınırken gördüm.bide benim modeli kullananlara felan sordum arastırdım 3-4 saat gidiyor diyorlar buda beni tedirgin etti tabi

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,982
cevremde benim gibi gaming laptopa sahip olan 1-2 arkadasım var.donanım özellikleri aynı deil ama asagı yukarı aynı fiyat aralıgında hatta benim elimdeki daha yüksek fiyat onlara kıyasla.arkadaslarımın sarj süresi felan cok iyi gidiyordu. bide adaptörlerimiz aynı watt degerine sahip onunkini cok nadir ısınırken gördüm.bide benim modeli kullananlara felan sordum arastırdım 3-4 saat gidiyor diyorlar buda beni tedirgin etti tabi
1440p video bilgisayarı zorlar. Orta parlaklıkta 1080p video izlerken 3-4 saat götürür bence. Ancak dediğim gibi gaming cihazlardan fazla süre beklenmemeli. Modele göre değişiyor tabi. Bazı nadir gaming modellerde büyük batarya kullanılıyor. 5-6 saate çıkabiliyor bu süreler.

Son mesajlar