MSI GE72 2QC-412XTR Almalımıyım. MSI kullananlar İçeri!!!

Bu konuyu okuyanlar

necobyzt

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba arkadaşlar.

MSI marka GE72 Serisinin 2QC Modelini Almayı düşünüyorum. Fakat kaararsız kalmış durumdayım.
Ürünün linki; MSI GE72 2QC-412XTR Apache Core i7-5700HQ 8GB 128GB SSD +1TB GTX960M 17.3" Full HD FreeDOS | sanalmarketim

Teknik Özellikleri Aşağıda Yazmaktadır. Sormak istediğim şey, internet üzerinde arama yapmaktayım uzun süredir, fakat msı laptop hakkında kötü yazılarda okudum iyi yazılarda bu sebebden MSI kullanmayan insanların msı'i kötülemesinden Ve MSI kullananların "ulan zaten aldık bir kere ne kötülüyecez" diyipte MSI'ı ilahlaştırmasından bıkmış vaziyetteyim.
MSI kullanan arkadaşlara soruyorum. Bahsettiğim Modeli Veya yakın bir modelini veya aynı kasaya sahip bir modelini kulanan arkadaşların izlenimleri ne şekildedir. Verdiğim paraya değermi. Çünkü "malzeme kalitesi çok kötü" diyenlerde oldu "cd rom u bile şangır şangır sallanıyor" diyenlerde oldu. Bu sebeble kafam çok karışık. Sizden ricam MSI kulananların malzeme kalitesi Kullanıcı deneyimi, Oyun deneyimi ne şekildedir. Bu paraya değermi. Yapısal olarak kalitelimi Bunları yazmanız.

Yardımcı olan arkadaşlara çok teşekkür ediyorum İyi günler....

Teknik Özellikler
Model : GE72 Apache 2QC-412XTR
İşletim Sistemi : FreeDOS
Ekran : 17.3" Full HD (1920x1080) Yansımasız Ekran
İşlemci : Intel® Core™ i7-5700HQ 2.7GHz İşlemci (6Mb Önbellek, Maks. Turbo Frekansı 3.50GHz, Intel® HD Graphics 5600 ile)
Chipset : Intel HM87
Hafıza : 8GB DDR3L, 1600MHz
Hafıza Yuvası : 2 Slot, Maks. 16GB
Ekran Kartı : Nvidia Geforce GTX960M 2GB GDDR5
Hard Disk : 128GB SSD (1x M.2) + 1TB 7200Rpm HDD
Klavye : SteelSeries Tek Renk Arka Aydınlatmalı Klavye
Optik Sürücü : DVD Super Multi
USB 3.0 : 3
USB 2.0 : 1
Kart Okuyucu : SD (XC/HC)
HDMI : v1.4
MINI Display Port : 1
Mikrofon Girişi : 1
Kulaklık Çıkışı : 1
Kablolu Bağlantı : KillerLAN
Kablosuz Bağlantı : 802.11ac
Bluetooth : Bluetooth v4.0
Ön Kamera : HD type (30fps@720p)
Pil : 6-Hücreli
Güç Adaptörü : 120W
Boyut (WxDxH) : 419 x 280 x 29 mm
Ağırlık : 2.7Kg (Batarya ile)

Ses :
- Sound by Dynaudio 4.1 sound system
- Support 7.1 channel SPDIF output
- Exclusive Audio Boost technology
- Nahimic Audio Enhancer
- 2W Speaker x 4
- 3W Speaker x 1

MSI Yazılım :
Keyboard by SteelSeries with LED back light
DualFan
Killer LAN
Xsplit Gamecaster
SHIFT
120hz output support
4K output support
Matrix Display
Sound by Dynaudio
AudioBoost
Nahimic Audio Enhancer

Garanti Süresi : 24 Ay

ali159

Asistan
Cezalı
Reaksiyon puanı
21
Kardşeim şu anda kullanmıyorum ama çoğu kez kullanma olanağım oldıu MODELDE KRONİK BİR SORUN YOKSA msi'nin laptopları gayet kaliteliler gerek malzeme, gerek işçilik, gerek donanım olsun hepsi yerli yerinde oluyorlar. Yalnız bu fiyata sanki 970m'li modeller bulunabilir gibi o yüzden biraz daha bak ama bunuda alırsan pişman olmazsın.

Draker

Doçent
Reaksiyon puanı
60
Uzun süredir GE60 kullanan biri olarak almayı düşündüğün GE72'yi tavsiye ederim hocam. Malzeme kalitesi ve tasarım konusunda en ufak şüphen olmasın, 2 yıldır kullanıyorum ve kasası taş gibi sağlam. Bence almadan önce Vatan yada başka bir yerden kendin gidip gör. O zaman anlarsın :)