MSI B450M-A Pro Max anakartım hakkında.

• Konuyu başlatan Allah'ın Kulu.
  • Başlangıç tarihi

Bu konuyu okuyanlar

A

Allah'ın Kulu.

SDN Okuru
İyi forumlar dilerim herkese. Ben @Allah'ın Kulu. Bana lazım olduğu için şu anda konu açıyorum ve keşke hesabı devre dışı bırakmasaydım, mümkünse geri dönebiliyor muyum? ?

Her neyse, bende R5 2600 ile MSI B450M-A Pro Max anakart mevcut. Evet, keşke önceden hata etmeyip de Gigabyte B450M-S2H alsaydım diyorum ve bu da MSI fanboyluğumdan kaynaklıydı (@IDisaster kendime dedim) , her neyse konuya geçelim. Soğutma olarak da Arctic Freezer eSports 34 DUO'yu kullanıyorum. İşlemciye 4.1 GHz uygulamak istiyorum yalnız şöyle bir sıkıntı var. 4.0 GHz ve 1.35V ile yük altındayken Cinebench gibi testlerde sistem siyah ekrana düşüyor ve mecbur 3.9 GHz'e çekmek zorunda kalıyorum. LLC ile de bir şey yapsam bile değiştiği bir şey yok maalesef. Harware Numb3rs'ın söylediklerine göre anakartım ile R5 2600 / 1600 AF işlemcisine 4.0 GHz'e rahat hız aşırtılabileceğini söylüyor.

Gerçi eski işlemcim olan R3 1300X ile 4.15 GHz ile çok rahat kullanmıştım. Acaba faz yapısında arıza mı mevcut yoksa ayarları yanlış mı yaptım ya da işlemcimin silikonu mu kötü? Anakartın faz yapısı yetmiyorsa 4.1 GHz gibi değerlere rahat çıkabileceğim bir anakart önerisi de sunulabilir. Şimdiden yazılarınız için teşekkür ederim.

@met 35 @IDisaster @EFI Shell @Görkem Say

eilhanzy

Profesör
Reaksiyon puanı
7,714
En büyük sebep şuydu. Yanlış anlaşılmasın, yetkilileri suçlamıyorum ama şöyle bir şey var. Ye ara vermeye başladığımda çok yorucu yeni insanlarla karşılaşıyordum ve artık sabrım kaldıramamıştı.