Mozilla Firefox 5.0 Final

topalsolucan

Rektör
Reaksiyon puanı
555
Eger internet download manager'in final surumunu kullaniyorsaniz,(beta surumu kullanmak istemiyorsaniz) eklentide uyum problemi yasiyorsaniz asagidaki .xpi dosyasini indirerek bu sorunu cozebilirsiniz.

Firefox 5 icindir:
http://hotfile.com/dl/121766723/269feb6/idmmzcc-7.3.1.xpi.html

jh8xef.png

indirdim. ne olacak şimdi bu?

octavarium

Doçent
Reaksiyon puanı
24
@topalsolucan yeni bir sekme acin, .xpi dosyasini tarayiciya surukleyin ve birakin.Entera basin.Daha sonra kurulum ekrani gelecektir.Veya dosyaya sag tiklayip Ac'a tiklayin Firefox'un yolunu gosterin.Dosyayi actiginizda yine yukleme ekrani gelecektir.

muratflash

Rektör
Reaksiyon puanı
510
Firefox 5 gayet iyi birde opera diyenler maxthon 3 e bi baksınlar opera yı nasıl geride bırakmış görsünler opera yerine maxthon 3 tercih ederim....

senar1st

Profesör
Reaksiyon puanı
14
firefox un eski sürümlerinde sanırım bu yoktu . ama emin değilim.

Anlatıyorum: Operada adres satırına linki yapıştırınca "yapıştır ve git" seçeneği çıkar. Firefox 5 te de bunu gördüm. Sanırım yeni eklenen bir özellik.

Eğer böyle ise gerçekten komik. Çünkü Opera yapıyor başkası yararlanıyor.

SonKraL

Doçent
Reaksiyon puanı
4

Anlatıyorum: Operada adres satırına linki yapıştırınca "yapıştır ve git" seçeneği çıkar. Firefox 5 te de bunu gördüm. Sanırım yeni eklenen bir özellik.

düşündüğünüzün tersi sanırım aynı özelliği ben 3.6 dan belli kullanıyorum..

221BSHERLOCK

Dekan
Reaksiyon puanı
23
Firefox 5 de 3 ün performansı bile yok 4 te de olduğu gibi. Soğuttu kendini iyice.

serkay1578

Doçent
Reaksiyon puanı
3

Sekmeleride ilk Firefox yaptı ? Hangisi daha büyük bir özellik ?

NecronomicoN

Profesör
Reaksiyon puanı
12
Sekmeleride ilk Firefox yaptı ? Hangisi daha büyük bir özellik ?

adam sanki küfür etmiş gibi davranmayın. ne bu saldırganlık anlamıyorum sizi?? gören de sanacak ki sizin kendi yazdığınız tarayıcılar... ne para kazanıyosunuz ne de bir çıkarınız var, niye yırtıyosunuz ki kendinizi bu kadar.

magicxxL

Doçent
Reaksiyon puanı
2
Onu bunu bilmem de şu bir gerçek Firefox kan kaybetmeye devam ediyor bir an önce kendisine çeki düzen verip bilgisayardaki ram ve cpu dan elini ayağını çekmeli

senar1st

Profesör
Reaksiyon puanı
14

Yorumumda "sanırım" "öyle ise" "emin değilim" diyorum ama hala anlamayan vatandaş var. Sanki küfr ettik. Etsem de sanane ayrıca değil mi? Arkadaşın dediği gibi senin yazdığın tarayıcı mı? Niye bu kadar kasıyorsunuz?

Bir de atıp tutan var sekme konusunda. Link verdi sesini çıkarma!!

y_ates

Dekan
Reaksiyon puanı
65
@senarist, sakin ol biraz hocam :D

Firefox, 5 sürümüyle daha bir mükemmel olmuş. Fevkaledenin fevkinde :D

mendocino

Rektör
Reaksiyon puanı
81
yapıstır git ve metini secip sağ tıklayınca google'da ara gibi kullanıslı özellikleri ilk chrome getirdi her cıkan seyi opera yaptı sanıyorsunuz nedense:) ama bu özellik firefox'a 4. sürümle geldi ne 5 nede 3 sürümünde değil. chromu sırf bu sebepten seviyorum kullanıslılık deyince ilkleri onda gördüm

serkay1578

Doçent
Reaksiyon puanı
3
adam sanki küfür etmiş gibi davranmayın. ne bu saldırganlık anlamıyorum sizi?? gören de sanacak ki sizin kendi yazdığınız tarayıcılar... ne para kazanıyosunuz ne de bir çıkarınız var, niye yırtıyosunuz ki kendinizi bu kadar.

Aslında saldırma amaçlı yazmamıştım ancak internette mimik kullanılmadığı için bu şekilde olabiliyor,arkadaş link vermiş bu arada bende bir yerde okumuştum firefoxun ilk yaptığı konusunda ama orasıda yanılmış ama yinede operadan önce eklenmiş,diyecek birşey yok ama firefoxun tüm tarayıcıları ileri götürdüğünü düşünüyorum firefox olmasaydı bu kadar gelişmiş olmayabilirdi bence tarayıcılar.

prenslui

Doçent
Reaksiyon puanı
17
arakadaşlar sanki yazı tipleri bulanık gibi mi ne. tam net değil gibi.

desperado64

Rektör
Reaksiyon puanı
104
yapıstır git ve metini secip sağ tıklayınca google'da ara gibi kullanıslı özellikleri ilk chrome getirdi her cıkan seyi opera yaptı sanıyorsunuz nedense:) ama bu özellik firefox'a 4. sürümle geldi ne 5 nede 3 sürümünde değil. chromu sırf bu sebepten seviyorum kullanıslılık deyince ilkleri onda gördüm

metini secip sağ tıklayınca google'da ara özelliğini FireFox'u kullanmaya başladığımdan beridir kullanıyorum :) ilk FireFox 2.0 kullandım ve o zaman krom yoktu + sadece google'da değil arama motoru çubuğunda yahoo'u seçince yahooda arıyordu:) yapıştır git'e lafım yok ama sanırsan ben onu ilk operada gördüm diye hatırlıyorum :)

mendocino

Rektör
Reaksiyon puanı
81
bizde bu firefoxu yıllarca kullandık ama neyse tamam cevap vermekten sıkıldım artık, hicbiseyi google bulmadi herseyi mozilla yaptı cok büyüksün mozilla sen olmasan teknoloji olmayacaktı, internet olmayacaktı, biz olmayacaktık onun yapmadıklarinida zaten opera yaptı... ama gel görki mozilla bu kadar büyükken yüceyken google heryerde herseyde hep en büyük, yıllardır sekmeyi bile firefox getirdi diyodunuz o bile hayalmis kime neyi anlatıyosunuz artık anlatın bu saatten sonra.

Herhangi bişeye, ortada gercek bi sebep bile yokken sırf en büyük olduğu icin karşı olan insanlar oldugu dogruymus artık inanıyorum.

y_ates

Dekan
Reaksiyon puanı
65
Aykut alınma ama, sen Chrome şöyle iyi böyle iyi deyince sorun yok arkadaşın biri diğer tarayıcılardan birini övünce hemen karşı taarruza geçiyorsun. Bu kadar abartmaya gerek yok, gözünde çok büyütüyorsun ama Google'da çalışanlar da birer insan :) Sen sörfünü yap, keyfine bak. Chrome ile rahatsan, onu kullan. Bu kadar sert cevaplar verip insanları küstürmenin bir anlamı yok. Ben Chrome'u da severim. Firefox, tek başına IE ile mücadele etmekte zorlanıyordu. Ama Chrome piyasaya girdiğinden beri IE kafa üstü çakılmaya başladı kullanım oranlarında. Birlikten kuvvet doğar, birbirimize değil IE'a saldıralım :D

desperado64

Rektör
Reaksiyon puanı
104
Aykut alınma ama, sen Chrome şöyle iyi böyle iyi deyince sorun yok arkadaşın biri diğer tarayıcılardan birini övünce hemen karşı taarruza geçiyorsun. Bu kadar abartmaya gerek yok, gözünde çok büyütüyorsun ama Google'da çalışanlar da birer insan :) Sen sörfünü yap, keyfine bak. Chrome ile rahatsan, onu kullan. Bu kadar sert cevaplar verip insanları küstürmenin bir anlamı yok. Ben Chrome'u da severim. Firefox, tek başına IE ile mücadele etmekte zorlanıyordu. Ama Chrome piyasaya girdiğinden beri IE kafa üstü çakılmaya başladı kullanım oranlarında. Birlikten kuvvet doğar, birbirimize değil IE'a saldıralım :D

mükemmelsin y_ates :D

mendocino

Rektör
Reaksiyon puanı
81
yahu bi kere cokşey değil 1 defa bunuda chrome yaptı iyi yapti helal olsun gibisinden bisey duyayım agzınızdan birakıcam chrome savunmayı takkeyi önünüze koyun hoca ilk olması gereken bu. özellikle siz bitirim ikili birbirinizi desteklemeyi birinizin yaptıgı yorum ardından ikinici yorumu yapmayı bırakın gercekleri neyse söyleyin. chrome iyi derken ne diyecegim hayır dahamı iyi diyeceğim yada kötüyken hayır iyi falanmı diyorum onu cözemedim. savunduğum dogrudur ama yanlıs olup dogru gibi söylenenlere cevap vermeye dikkat ediyorum yoksa her krom haberinde yasa krom her firefox haberinde lanet firefox demiyorum, ama forumda chrome konularina göz gezdirin alakalı alakasız forever ff diye sacmalayan kim? hatam yokmudur vardır illaki ama yeminle sizin kadar değil. ama yine siz haklı olun tamam zaten iyice sıkıldım bu yavan muabbetlerden daha da firefox konusunda tek kelime etmem sizdende aynı seyi bekliyorum.

y_ates

Dekan
Reaksiyon puanı
65
Şimdi de bitirim ikili olduk :D İyi güldürdün beni valla, neyse yine agresifliğin üstünde :D

mendocino

Rektör
Reaksiyon puanı
81
öyle cünkü sizden baska forevır fayrfoksçu yok arkadas:) gerci senden pek duymadım o lafı yukarda Allah var ama desperato saolsun her krom konusunda aynı seye devam ediyor sende arkasından destek mesajı ee tamam iste bitirim ikili sahnede hemene konuyu tahliye ediyorum.

---------- Post added at 15:43 ---------- Previous post was at 15:41 ----------

:Dgün gelecek forumda ff kullanan bi ikiniz kalacaksınız o zaman size cok güleceğim:devil::lol:

y_ates

Dekan
Reaksiyon puanı
65
Senden güzel senaryo yazarı olur :D Yahu, doğru demişse destekleyeceğim tabii ki. Sen doğru söyle, seni de destekleyeyim bitirim üçlü olalım :D Kendini de gerdin, bizi de gerdin, yiter artık :D Gidip IE kullanırım bak :D

mendocino

Rektör
Reaksiyon puanı
81
birden ikileme düstüm acaba gercekten cokmu elestiriyorum diye e baktım bu konudaki mesajlarıma ff5'e hakkınıda vermisim demekki olumlu elestirilerimde anlasılmıyor direkt basit cümleler kurmak lazim; forever fayrfox, güzel olmuş ff5, padisahım çok yaşa.:)

ck-xe

Dekan
Reaksiyon puanı
39
Resmi olarak duyurulduğundan beri kulanıyorum. Bence 4'e göre daha iyi :)

y_ates

Dekan
Reaksiyon puanı
65
birden ikileme düstüm acaba gercekten cokmu elestiriyorum diye e baktım bu konudaki mesajlarıma ff5'e hakkınıda vermisim demekki olumlu elestirilerimde anlasılmıyor direkt basit cümleler kurmak lazim; forever fayrfox, güzel olmuş ff5, padisahım çok yaşa.:)
Bak bu son kelimeler hoşuma gitti, bize bunlarla gel :D

mendocino

Rektör
Reaksiyon puanı
81
e ee kırom, tü kaka kırom, lanet emperyalist gugıl, bilgilerimizi çaldın herkeşe dağıttın.. unutmadan bunlarida yazayım.