Soru Monster mi? Başka laptop mu?

Bu konuyu okuyanlar

Senass

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Arkadaşlar hepinize merhaba, ben öncelikli olarak Adobe programları, Flutter gibi tasarım programlarını kaldıracak ve render vs. işlemlerinde minimum kasma sağlayacak bir laptop arıyorum. Bu yüzden ekranının büyüklüğü de önemli. Ayrıca oyun oynamak için de kullanacağım CS:GO, Valorant vb. oyunlar. Fiyat olarak maks 9800 civarı olursa iyi olur. Monster ve Huawei çok önerildi acil görüşlerinizi bekliyorum :) En çok Abra A7 V12.4.1 17,3" Oyun Bilgisayarı | Monster Notebook linkteki laptop önerildi bunun için de yorumunuzu bekliyorum. Teşekkürler :))

wittroc

44
Emektar
Reaksiyon puanı
11,199
Abra kasası plastik ve kalitesiz olması sebebiyle yetersiz soğutma performansı ve buna bağlı olarak performans düşüşü yaşanması sebebiyle alınmaz. Bütçenizi belirtirseniz öneride bulunabiliriz.

Son Şövalye21

Asistan
Reaksiyon puanı
369
Bütçe belirtirsen daha yardımcı olabiliriz. Abra'nın plastik kalitesi, soğutma vs. de sıkıntı oluyor. Belirli bir bütçeniz varsa yardımcı olabiliriz.

Senass

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Abra kasası plastik ve kalitesiz olması sebebiyle yetersiz soğutma performansı ve buna bağlı olarak performans düşüşü yaşanması sebebiyle alınmaz. Bütçenizi belirtirseniz öneride bulunabiliriz.
Anladım, iyi bir soğutucu ile kurtarmaz mı? Fiyat olarak en fazla 9800 sınırına çıkabilirim.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bütçe belirtirsen daha yardımcı olabiliriz. Abra'nın plastik kalitesi, soğutma vs. de sıkıntı oluyor. Belirli bir bütçeniz varsa yardımcı olabiliriz.
Abra'nın tek sıkıntısı bu mudur peki? İyi bir soğutucuyla halledilemez mi? Bütçe olarak en son 9800 gibi çıkabilirim. Teşekkürler cevabınız için ayrıca :)

wittroc

44
Emektar
Reaksiyon puanı
11,199
Anladım, iyi bir soğutucu ile kurtarmaz mı? Fiyat olarak en fazla 9800 sınırına çıkabilirim.

Abra'nın tek sıkıntısı bu mudur peki? İyi bir soğutucuyla halledilemez mi? Bütçe olarak en son 9800 gibi çıkabilirim. Teşekkürler cevabınız için ayrıca :)
Soğutucu ile çözebileceğinizi sanmıyorum. Zamanla kasa üzerinde de aşınmalar yaşanacaktır. Aşağıda bıraktığım ürün ekran haricinde attığınız ürüne kıyasla çok daha iyi bir model. Kesinlikle öneririm.

sedatistan

Asistan
Reaksiyon puanı
114
Ya sen ne bakarsın öyle dedikleri onun aşınma dediği 15 yılda olacak birşey.4 yıla zaten bilgisayarın teknolojisinden birşey kalmıyor ben casper da kullandım,victorda,gamegarajda hepside plastik.İyi donanımlı plastik kasayı kaliteli metal kasaya tercih ederim.Metalin tek derdi fiyat yükseltmek. Taş gibi bilgisayar olsa ne olur? 2 yıl sonra donanımlar eskimeye başlıyor çevize mi kaldıracaksın.

Ki tüm bilgsayarlarımı hala kullanıyorum dediği gibi aşınma falanda olmadı.Test mi etmişde konuşuyorlar?
Hayır ben ettimde ondan söylüyorum hatta mxm kartılı bilgisayarım 970m den 980m 'e yükselttim hala kullanıyorum. karton bardak mı bu aşınsın bırak allaşkına..

utkuversus

Mizuru
Emektar
Reaksiyon puanı
13,135
Güncel abra kasasında 1660Ti ve 9750H kullanmış birisiyim. Bence gayet güzel çalışıyor o kasada cihaz. İntel işlemciler mobilde zaten çok sıcak çalışıyor. Bunu Abra'nın üstüne atmanın hiçbir manası yok.

fortekno

Asistan
Reaksiyon puanı
189

basit

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
6,526
Asus Rog Strix GTX1650 ve 8 çekirdekli, 16 is parçacıkları Ryzen 7 4800h işlemcili laptop, isini görür.

Senass

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Abra'nın diğer özellikleri bu sorunu göz ardı edip nispeten çözmemize değmez mi peki? bütçede üst sınır olarak 9800lerde bir şeyler arıyorum. https://www.hepsiburada.com/hp-vict...sinabilir-bilgisayar-4h0l3ea-p-HBCV00000CI19N Bu laptop önerilmiş bunun için de görüş bildirirseniz sevinirim teşekkürler

Asus Rog Strix GTX1650 ve 8 çekirdekli, 16 is parçacıkları Ryzen 7 4800h işlemcili laptop, isini görür.
teşekkürler önerin için ama hem bütçemin üstünde kalıyor hem asus memnun kaldığım bir marka değil maalesef

Soğutucu ile çözebileceğinizi sanmıyorum. Zamanla kasa üzerinde de aşınmalar yaşanacaktır. Aşağıda bıraktığım ürün ekran haricinde attığınız ürüne kıyasla çok daha iyi bir model. Kesinlikle öneririm.

evet cidden iyi görünüyor ekranı tam istediğim gibi değil sadece. Bir de HP ürünlerinde de çok ısınma sorunu olduğunu söylüyorlar Abra ile aynı şey olmasın sonra?

Güncel abra kasasında 1660Ti ve 9750H kullanmış birisiyim. Bence gayet güzel çalışıyor o kasada cihaz. İntel işlemciler mobilde zaten çok sıcak çalışıyor. Bunu Abra'nın üstüne atmanın hiçbir manası yok.
Biraz daha detay verir misin acaba hangi modeli kullanıyorsun ne kadar zamandır ne için kullanıyorsun vs. tarzı

wittroc

44
Emektar
Reaksiyon puanı
11,199
Abra'nın diğer özellikleri bu sorunu göz ardı edip nispeten çözmemize değmez mi peki? bütçede üst sınır olarak 9800lerde bir şeyler arıyorum. https://www.hepsiburada.com/hp-vict...sinabilir-bilgisayar-4h0l3ea-p-HBCV00000CI19N Bu laptop önerilmiş bunun için de görüş bildirirseniz sevinirim teşekkürler

teşekkürler önerin için ama hem bütçemin üstünde kalıyor hem asus memnun kaldığım bir marka değil maalesef
Bu fiyat bandında Victus gibi bir rakip varken Abra kesinlikle alınmaz. Kasası, performansı, bataryası çok iyi sonuçlar veriyor. DLSS ve RTX gibi artıları mevcut.

Senass

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Ya sen ne bakarsın öyle dedikleri onun aşınma dediği 15 yılda olacak birşey.4 yıla zaten bilgisayarın teknolojisinden birşey kalmıyor ben casper da kullandım,victorda,gamegarajda hepside plastik.İyi donanımlı plastik kasayı kaliteli metal kasaya tercih ederim.Metalin tek derdi fiyat yükseltmek. Taş gibi bilgisayar olsa ne olur? 2 yıl sonra donanımlar eskimeye başlıyor çevize mi kaldıracaksın.

Ki tüm bilgsayarlarımı hala kullanıyorum dediği gibi aşınma falanda olmadı.Test mi etmişde konuşuyorlar?
Hayır ben ettimde ondan söylüyorum hatta mxm kartılı bilgisayarım 970m den 980m 'e yükselttim hala kullanıyorum. karton bardak mı bu aşınsın bırak allaşkına..
Yani aşınma konusunda çok tedirginlik yaşamıyorum aslında zaten dikkatli kullanıyorum cihazlarımı ve metal olmaması çok bir sorun değil benim için ama ısınma sorunundan çok şikayetleri var gerçekten ve performansı etkiler haliyle o beni kararsız bırakıyor. Biraz bilgi verir misin acaba kaç yıldır kullanıyorsun hangi model neler yapıyorsun şikayetlerin memnuniyetin vs gibi konularda :)

acmakapamatusu

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
17
Açıkçası adobe ve flutter programları için veya render için bi gaming laptop işini görür.Excaliburun G770 hem orta segment modeli hemde bahsedilen gibi ısınma sorunu yaşamazsın bence. Mega fan olayı falan var. CS Go ve valorant gibi fps oyunlarında da 150-200 fps civarı alıyorum ben şahsen. Kendin konfigüre edebilirsin parçalarını sitesinden de.