Monster CPU Isınma sorunu

Bu konuyu okuyanlar

RTX ON

Asistan
Reaksiyon puanı
43
Monster Abra A5 V6.2.1 model laptopa sahibim. İşlemci ısısı 95 derecelerde geziyordu. Cooler Master’ın termal macununu kullandım. Gayet başarılı şekilde sürdüm. Fanları tertemiz ettim. Ama sadece arada 6 7 derece oynadı. Fanlar tam hız çalışıyor. Rahatsız ediyor ve zevk bırakmıyor. İşlemci fanı balans yapmış sanırım. Biraz sallanarak çalışıyor ama yinede havayı üfürüyor sorun fanda olabilir mi peki? Sadece sallanıyor ve sesi farklı diğer fandan. Hızında falan bir problem yok. Kenarlar kapalı bütün havayı bloğa gönderiyor. Peki ben performanstan kayıpta yaşasam olur yeterki şu sesten kurtulayım. İşlemci kullanımını düşürmeyi düşünüyorum bunun dışında ne yapabilirim ?

Bruh Moment

Asistan
Reaksiyon puanı
275
Monster Abra A5 V6.2.1 model laptopa sahibim. İşlemci ısısı 95 derecelerde geziyordu. Cooler Master’ın termal macununu kullandım. Gayet başarılı şekilde sürdüm. Fanları tertemiz ettim. Ama sadece arada 6 7 derece oynadı. Fanlar tam hız çalışıyor. Rahatsız ediyor ve zevk bırakmıyor. İşlemci fanı balans yapmış sanırım. Biraz sallanarak çalışıyor ama yine de havayı üfürüyor sorun fanda olabilir mi peki? Sadece sallanıyor ve sesi farklı diğer fandan. Hızında falan bir problem yok. Kenarlar kapalı bütün havayı bloğa gönderiyor. Peki ben performanstan kayıpta yaşasam olur yeter ki şu sesten kurtulayım. İşlemci kullanımını düşürmeyi düşünüyorum bunun dışında ne yapabilirim ?
Cihazın zaten soğutması iyi değil ama 95 derece fazla yüksek. Fanınızda belli ki sizin bilmediğiniz başka problemler var, düzgün oturttuğunuza emin misiniz?

Hollywoo

Profesör
Reaksiyon puanı
1,462
Monster Abra A5 V6.2.1 model laptopa sahibim. İşlemci ısısı 95 derecelerde geziyordu. Cooler Master’ın termal macununu kullandım. Gayet başarılı şekilde sürdüm. Fanları tertemiz ettim. Ama sadece arada 6 7 derece oynadı. Fanlar tam hız çalışıyor. Rahatsız ediyor ve zevk bırakmıyor. İşlemci fanı balans yapmış sanırım. Biraz sallanarak çalışıyor ama yinede havayı üfürüyor sorun fanda olabilir mi peki? Sadece sallanıyor ve sesi farklı diğer fandan. Hızında falan bir problem yok. Kenarlar kapalı bütün havayı bloğa gönderiyor. Peki ben performanstan kayıpta yaşasam olur yeterki şu sesten kurtulayım. İşlemci kullanımını düşürmeyi düşünüyorum bunun dışında ne yapabilirim ?
95 derece çok fazla.Bu soruna çözüm bulmadan cihazı kullanmamanızı öneririm.

Utku92

Dekan
Reaksiyon puanı
3,839
En iyisi likit metal sürmek tabi profesyonelce yapılmalı. Çok farkediyor.

RTX ON

Asistan
Reaksiyon puanı
43

Caqry

Öğrenci
Reaksiyon puanı
11
Fanlar bios ve özel arayüz yazılımları ile dışarıdan ayarlanabiliyor. Rpm hızlarını değiştirebilir hatta komple kapatabilirsin. Dikkat et kapatıp entegreleri yakma.

Alanur Erdemir

vampir
Admin
SDN
Reaksiyon puanı
16,965
Çok yüksek bir derece. Dikkatli kullanın. Çözene kadar mümkünse açmayın yada az kullanın.

Hopeツ︎

Go for the EYES BOO. Go for the EYES! ?
Reaksiyon puanı
2,268
İşlemci kullanımını düşürdüm. 70 derecelerde kullanıyorum.
İşlemci kullanımını düşürmek en azından fiziksel müdahale uygulayana kadar etkili bir çözüm yolu. ?

Son mesajlar