Bu konuyu okuyanlar

Leqs

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Herkese selamlar
Yakın zamanda Monster Abra a5 v15.5 almayı düşünüyorum kullanan arkadaşlar varsa ve yardımcı olurlarsa çok sevinirim.
Yani sizde biliyorsunuzdur o duyguyu bi latop alacağınız zaman onu mu alsam bunu mu alsam diye aklınızda çok soru oluyor ve yani monsteri internet hariç sadece bayyileri sattığı için böyle elleyip dokunup inceleyemedigim için de aklımda bir sürü soru var en başta
-Bilgisayari yorucak şeyler yapmadan şarjı ne kadar dayanıyor
-Zaten monster teknik servisiyle ünlü ama yinede eğer tecrübe ettiyseniz teknik servisi nasıl
-Su ana kadar bi şikayetiniz var laptoptan
Ve bunun gibi işte kullanım tecrübelerinizi söylerseniz çok mutlu olurum

120 Hz panel
GTX 1650 ekran kartı
İ5 10300 h
250 GB ssd
1 TB HDD (Alırsam HDD ekletip Alican)
Güçlü fanları

Gibi gibi özellikleriyle beni cezbetti açıkçası kasa kalitesi bı tık kötü olsa da bütçem kısıtlı olduğundan dolayı bu laptopu iyi buldum...

Bu arada bütçem Max 8k eğer başka tavsiye varsa onlara da açığım

Bilgisayari alma amacım: Oyun oynayacağım, Adobe programlarını kullancagim,lise öğrencisiyim derslerimde kullanacağım vs vs.

...Masaüstü düşünmüyorum...
Monster Abra A5 V15.5 Link:

antalyalı07

Asistan
Reaksiyon puanı
106
Sana şöyle anlatayım. Monster aldım ve kullanıyorum kullandığım sistemi de aşağıya yazacağım. Monsterin seveni de sevmeyeni de çok. Ben aldım 1 ay oldu . Allah a şükür herhangi bir problem yaşamadım. Umarım da hiç yaşamam. Teknik servis konusuna gelince bilgisayar geldikten sonra bir şey sormak için aradım ve hemen yardımcı oldular hatta kendi sitelerinden de girerek canlı bir şekilde zoom üzerinden teknik destek alabiliyorsun. Ben çok memnunum arkadaşlarım da memnun. Ama bazılarının kötü bilgisayar geldi ölü piksel çıktı açılmadı gibi yorumları olabiliyor maalesef . Ben yaşamadım ama sen yaşayabilirsin. Aslında bu her firmada var. Yani hangi marka alırsan al illaki memnun olmayan bir kısım oluyor . Karar senin.Biraz da şans işi aslında...
Unutma iyi de çıkabilir kötü de şans işi burada biri iyi der kötü çıkar kötü der iyi çıkar bunların hepsi olası ihtimaller. Yani tekrar söyleyeyim karar senin.

Sistemim
  • Intel i5-10300H-2,5GHz Turbo Boost ile 4,50GHz
  • 4GB GDDR6 Nvidia GTX1650 Refresh (2020 Sürümü)
  • 15,6" FHD 1920x1080 120Hz IPS Mat LED Ekran
  • 16GB (2x8GB) DDR4 2933MHz
  • 256GB SAMSUNG PM981 M.2 SSD
  • Windows 10 Home SL

Leqs

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Teşekkür ederim
Mesaj otomatik birleştirildi:

Sana şöyle anlatayım. Monster aldım ve kullanıyorum kullandığım sistemi de aşağıya yazacağım. Monsterin seveni de sevmeyeni de çok. Ben aldım 1 ay oldu . Allah a şükür herhangi bir problem yaşamadım. Umarım da hiç yaşamam. Teknik servis konusuna gelince bilgisayar geldikten sonra bir şey sormak için aradım ve hemen yardımcı oldular hatta kendi sitelerinden de girerek canlı bir şekilde zoom üzerinden teknik destek alabiliyorsun. Ben çok memnunum arkadaşlarım da memnun. Ama bazılarının kötü bilgisayar geldi ölü piksel çıktı açılmadı gibi yorumları olabiliyor maalesef . Ben yaşamadım ama sen yaşayabilirsin. Aslında bu her firmada var. Yani hangi marka alırsan al illaki memnun olmayan bir kısım oluyor . Karar senin.Biraz da şans işi aslında...
Unutma iyi de çıkabilir kötü de şans işi burada biri iyi der kötü çıkar kötü der iyi çıkar bunların hepsi olası ihtimaller. Yani tekrar söyleyeyim karar senin.

Sistemim
  • Intel i5-10300H-2,5GHz Turbo Boost ile 4,50GHz
  • 4GB GDDR6 Nvidia GTX1650 Refresh (2020 Sürümü)
  • 15,6" FHD 1920x1080 120Hz IPS Mat LED Ekran
  • 16GB (2x8GB) DDR4 2933MHz
  • 256GB SAMSUNG PM981 M.2 SSD
  • Windows 10 Home SL
Aynen galiba birazda şans işi bu iyisi çıkarsa sıkıntı çıkarmıyor kötüsü çıkarsa benim gözlemlediğim kadarıyla monster harici bir servis ise oralarda sürünüyorsun
Ama monsterin bence gerçekten hızlı ve iyi bir teknik servisi var ben daha almamış olmama rağmen canlı desteke bircok kez başvurup aklımdaki her şeyi sordum ve bundan sonrası artık şans heralde ama sadece şu sorunun tam bı cevabını alamadım
Şarjı ne kadar süre dayaniyor ??
Monsterin YouTube kanalında 4 bucuk saat diyor canlı destek Max 2 saat diyor o konuda bı kafam karıştı
Bu monsterlar genel olarak aynı pil süresine sahiptirler diye düşünüyorum senin ki ne kadar gidiyor bilgisayari zorlayacak şeyler yapmadan ?

antalyalı07

Asistan
Reaksiyon puanı
106
Teşekkür ederim
Mesaj otomatik birleştirildi:

Aynen galiba birazda şans işi bu iyisi çıkarsa sıkıntı çıkarmıyor kötüsü çıkarsa benim gözlemlediğim kadarıyla monster harici bir servis ise oralarda sürünüyorsun
Ama monsterin bence gerçekten hızlı ve iyi bir teknik servisi var ben daha almamış olmama rağmen canlı desteke bircok kez başvurup aklımdaki her şeyi sordum ve bundan sonrası artık şans heralde ama sadece şu sorunun tam bı cevabını alamadım
Şarjı ne kadar süre dayaniyor ??
Monsterin YouTube kanalında 4 bucuk saat diyor canlı destek Max 2 saat diyor o konuda bı kafam karıştı
Bu monsterlar genel olarak aynı pil süresine sahiptirler diye düşünüyorum senin ki ne kadar gidiyor bilgisayari zorlayacak şeyler yapmadan ?
pdf okuma gibi şeylerde 2.5 saat yani boş şeylerde diyorlar ama bana zoom dersinde ortalama 80 dk dayanıyor ve zaten bunlar performans bilgisayarı yani şarjda kullanmak daha mantıklı eğer şarj çok etmeden beni götürsen dersen alma 4 saat vb imkansiz 1.5 saat zoom ders oyun gibi şeylerde bitiyor bende ortalama ama tam olarak ölçmedim hiç

Son mesajlar