Monitörüme Su Kaçtı Neler Yapabilirim

Bu konuyu okuyanlar

Sharpwater32

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Oyun oynarken su içiyordum ve o anda gülünce suyu püskürttüm. Fazla bir suydu peçete vardı hemen silmeye çalıştım. 1 saat sorunsuzdu ama sonradan ekranda yeşil mavi kırmızı ara sırada pembe çizgiler çıkmaya başladı. Suyun alt taraftan girdiğine nerdeyse eminim alt tarafı açık biraz mönitörün. Şimdi altada ekranı ve açık kısmın fotoğrafını bırakıcam yardımcı olursanız. Tamire gitmeden ve yenisi almadan çözmek istiyorum ama biraz zor olucak gibi. Diğer bütün forumlarada baktım ama beminkine benziyen bitane vardı oda sadece benzeme. Yardımcı olursanız sevinirim.

Ekli dosyalar

• 119f394e-5943-41e2-a98e-3ec26994a2c4.jpg
    119f394e-5943-41e2-a98e-3ec26994a2c4.jpg
    24.4 KB · Görüntüleme: 335
  • 0d874804-1814-433e-9e2d-d344571efb40.jpg
    0d874804-1814-433e-9e2d-d344571efb40.jpg
    108.7 KB · Görüntüleme: 345

Hollywoo

Profesör
Reaksiyon puanı
1,462
Güldükten sonra gelen pişmanlık hissi... Sorunu yazılımsal olarak çözemezsiniz yani içini falan açmanız gerekebilir.Bence tamire gönderin.

CheriouR

Doçent
Reaksiyon puanı
213
Bir teknik servise göstermenizi tavsiye ederim. Bir incelesinler. Uygun bir çözüm yolu bulurlar umarım. Bende donanımsal bir sorun olduğunu düşünyorum.

Sharpwater32

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Hocam göndersek para isticekler ve babam buna çok karşı. Zaten bu gidişle gidecek sakladığım bir param vardı onla 2. el bulmaya çalışıcam. Ama vazgeçmekte istemiyorum işte. Ben yine bi içini açmayı denicem Su da dediğim gibi alt kısma girdi panelde değil gibi yane sorun. Hatta bazen ekrana biraz kuvvet uygularsam gidip geliyorlar kenarını açmam gerek ama vida yerleri yok

CheriouR

Doçent
Reaksiyon puanı
213
Yani şimdi her halükarda para çıkacak gibi görünüyor. İkinci el yada onarım.
Bi teknik servise gösterin, Ne olmuş?, Nasıl düzelir? Kaç paraya düzelir? Bu sorulara bi cevap alın, Ondan sonra düşünün bence ne yapacağınızı.

-Eğer ki teknik bilginiz yoksa sizin açmanızı tavsiye etmem. Kaş yapalım derken göz çıkarmayalım. Başka bir soruna yol açabilirsiniz..

Sharpwater32

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Başka bir öneri gelmesze sanırım öyle yapıcam arada sırada saç kurutma makinesi tutuyorum artık yapacak bişey yok

Kaan_M

Doçent
Reaksiyon puanı
1,891
Başka bir öneri gelmesze sanırım öyle yapıcam arada sırada saç kurutma makinesi tutuyorum artık yapacak bişey yok
Suyun daha da içeri kaçması için mi? Yapmayın hocam böyle bir şey.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Hatanız mevcut sıvı teması sonrası kullanmamalıydınız ve suyu çıkarmaya çalışmalıydınız. Çok yüksek ihtimalle düzeltemeyeceksiniz.

Sharpwater32

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Çalıştırmamam gerektiğini biliyodumda annem sağolsun açtı. Açma diyorum hala açıyor artık dediğin gibi olan olmuştur bile

Malik von Suomi

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
6,993
A
Oyun oynarken su içiyordum ve o anda gülünce suyu püskürttüm. Fazla bir suydu peçete vardı hemen silmeye çalıştım. 1 saat sorunsuzdu ama sonradan ekranda yeşil mavi kırmızı ara sırada pembe çizgiler çıkmaya başladı. Suyun alt taraftan girdiğine nerdeyse eminim alt tarafı açık biraz mönitörün. Şimdi altada ekranı ve açık kısmın fotoğrafını bırakıcam yardımcı olursanız. Tamire gitmeden ve yenisi almadan çözmek istiyorum ama biraz zor olucak gibi. Diğer bütün forumlarada baktım ama beminkine benziyen bitane vardı oda sadece benzeme. Yardımcı olursanız sevinirim.
Servise gönderin, o su her zaman sorun çıkarmaz ama bu sefer çıkarmış.

Hollywoo

Profesör
Reaksiyon puanı
1,462
Bence onarıma vereceğiniz para 2.el ekran kartından daha ucuzdur.

Sharpwater32

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Bence onarıma vereceğiniz para 2.el ekran kartından daha ucuzdur.
Normalde öyle olurdu çünkü çok sıkıntı yaratıcak biryerine kaçmadı işte ama artık pc yi açtık gittikçe artıyo bu gidişle 2. el daha ucuz olucak gibi. Kapatsamda daha yaramaz

Hollywoo

Profesör
Reaksiyon puanı
1,462
Normalde öyle olurdu çünkü çok sıkıntı yaratıcak biryerine kaçmadı işte ama artık pc yi açtık gittikçe artıyo bu gidişle 2. el daha ucuz olucak gibi. Kapatsamda daha yaramaz
Madem açtınız içinde ki parçaları bezle kurulayıp aynı şekilde kapatın.

Sharpwater32

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Madem açtınız içinde ki parçaları bezle kurulayıp aynı şekilde kapatın.
Bende ilk başta öyle yapıcaktım ama dış yerinin vidaları yok çıkartsam tekrar takamayabilirim direk alttan tutup sökmem gerekiyo
Mesaj otomatik birleştirildi:

Sanırım daha diyecek bişeyi olan yok yakınımızda bir tamirci var ona götürücem ve ona göre ya 2. el alıcam yada tamir ettiricem. Cevaplarınız için teşekkür ederim ve çözümü olan varsa yazarsa sevinirim

Son düzenleme:

dijitaldunya

Öğrenci
Reaksiyon puanı
27
Suyun kurumasını bekledikten sonra açmayı deneyebilirsin :)