Monitörümden görüntü alamıyorum

EliX3

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba Arkadaşlar sorun tam olarak monitördemi ekran kartındamı bilmiyorum ama bilgisayarı 1 hafta önce aldım ve bir sorun yoktu çözünürlüğü 1920x1080 yapınca no signal hatası verdi.Televizyon ekranı kullanıyordum hatanın ekrandan kaynaklandığını zannediyordum ancak 2 gün önce
"AOC e2343Fs 23" 5ms Full HD Geniş Ekran LED Monitör" aldım. bilgisayarı monitöre bağladım ancak hoşgeldinize kadar geliyor ardından no signal hatası verip bilgisayar restart atıyor.Bir türlü bilgisayar açılmadı güvenli moddan girince açılıyor ama normalde açamıyorum sorun nerdedir acaba ?

Buda bilgisayarım:
Optik Sürücü : ASUS DRW-24B5ST SATA DVD-RW Optik Sürücü
İşlemci Soğutucu : Sunbeam Core-Contact Freezer İntel/Amd İşlemci Soğutucu (LGA1156 / 1155)
Kasa : SilverStone Redline Serisi RL01B 750W Güç Kaynaklı, 2xUSB 3.0 Portlu Mid Tower Kasa
İşlemci : INTEL Core i5-2500K LGA 1155 6MB 3.3GHz Dört Çekirdekli İşlemci
Ekran Kartı : Asus nVIDIA Fermi GTX560 Ti DirectCU II Top 2GB DDR5 256 Bit Pci Ekspres Ekran Kartı
Bellek : Kingston HyperX 8GB DDR3 1600MHz CL9 Dual Kit (2x4GB)
Anakart : Asus P8Z68-V PRO/GEN3 Intel 1155 Soket DDR3 USB3 SATA3 PCIE3 ATX Anakart

yardımcı olursanız sevinirim iyi forumlar:)

sebastiantr

Profesör
Reaksiyon puanı
13
Güvenli modda girip ekran kartı driver ini sil
Denetim masası/program ekle kaldır/ nvidia bilmem ne bilmem ne diye geçer

Onu kaldır sonra tekrar açıp kapatıp denermisin.

MBrv

Profesör
Reaksiyon puanı
23
Güvenli modda ...... :p

S

SDN Okuru

SDN Okuru

dediğini yaptım en azından bilgisayar açıldı şimdi tekrar driverı yükliyeyim mi ?acaba sorun nerdeydi?

EliX3

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0

dediğini yaptıktan sonra bilgisayar normal olarak açıldı ancak driverı tekrar yükledim ve aynı hatayı vermeye başladı ne yapmam lazım :(

sebastiantr

Profesör
Reaksiyon puanı
13
dediğini yaptıktan sonra bilgisayar normal olarak açıldı ancak driverı tekrar yükledim ve aynı hatayı vermeye başladı ne yapmam lazım :(

Farklı driver yükleyebilirmisin?
Güncel bir driver kurmanı tavsiye ederim.

sebastiantr

Profesör
Reaksiyon puanı
13
Nasıl ? biraz cahilimde :p yardımcı olursan sevinirim :)

http://www.geforce.com/drivers

Şu ekranda yeşil "auto detect your gpu" var ona tıkla.
Eğer otomatik bulamazsa;

Manual Driver Search 'dan

GeForce 500 serisini seç GeForce 500M değil 500 serisi
Sonra işletim sistemini seç XP veya windows 7 32bit/64bit neyse
start seach de

sana uygun driveri çıkartacak.

Agree & download de ve indir.

Sonra eski driverini tekrar güvenli mod a girip kaldır.
Ve bilgisayarı normal bir şekilde açıp bu driveri kur ve kurulum bitince yeniden başlat.
Normal bir şekilde çalışması gerek.

EliX3

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0

Eğer otomatik bulamazsa;

start seach de

Ve bilgisayarı normal bir şekilde açıp bu driveri kur ve kurulum bitince yeniden başlat.

eski driverı tamamen kaldırdım şimdi yeni driverı dediğin gibi indiriyorum inş düzelir çok saolasın :)

Edit :hepinize teşekkürler aradaşlar yardımcı olmaya çalıştınız sebastian sayende monitörüm çalışmaya başladı çok teşekkür ediyorum sanada:)

EliX3

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0

Eğer otomatik bulamazsa;

start seach de

Arkadasim bugun yine ayni hata olmaya basladi dedigini yaptim tekrardan duzelmedi sistem geri yukleme yaptim yine olmuyor goruntu alamiyorum nasil duzelticem acaba ? :(

EliX3

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar yardım lazım hala görüntü alamıyorum monitörden :/

sebastiantr

Profesör
Reaksiyon puanı
13
Ne yaptıktan sonra oldu?

Virüs falan mı bulaştı diyeceğim ama ekran kartı sürücüsüne müdehale eden virüs de hiç duymadım.
Senin yaptığın bişeyden kaynaklanıyor.

Mert Ahmet

Dekan
Reaksiyon puanı
41
monitör desteklemiyor olabilir vga modda aç bilgisayarı ayarlarını eski haline getir restart at düzelmesi lazım

S

SDN Okuru

SDN Okuru
arkadaşlar monitörüm aoc ama kasayı açıyorumm monitörüde açıyorum açılıyor sora no signal yazıyor kabloda soorun yok daha öncede oldu ama sonra kendiliğinden düzeldi acill yardım edinnn :(

by_matrix

Doçent
Reaksiyon puanı
3
elinde laptop varsa eğer hdmi veya pc kablo ile monitöre bağla sorunun nerde olduğunu rahatça çözebilirsin.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Arkadaslar ayni sorun bende de var bilgisayari dusuk cozunurlukte calistirinca aciliyor ama yuksek cozunurluk(1440x1020) sonrasi acilmiyor. Input nor supported yaziyor. Bilgisayari televizyona hdmi kablosu ile bagladigimda sorun yok. Hatta butun oyunlari da son ayarlarda sorunsuz calistiriyor ama monitorde bi sorun var. 2 gun once calisan monitor simdi neden calismiyor anlamiyorum.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
beyler asus bilgisayarların genelinde var galiba bende league of legends oynarken ara sıra no signal hatası veriyo sorun bence ekran kartlarında ama bilemiyorum

S

SDN Okuru

SDN Okuru
AOC marka monıtorum var cozunurlugu ne yaparsam yapayım olmuyor beyler bı yardımcı olun driveri sil dedinizde program ekle/kaldırda driverin ismi ney?

S

SDN Okuru

SDN Okuru
arkadaşlar kasam çalışıyor ekran kartım yok anakart uzerınde goruntu cıkısım var kablolar saglam monıtoru daha bugun aldım leptopda denedım calışıyor goruntu gelıyor. yorumlarınızda bıos ayarlarından bahsetmısınız fakat aoc yzısı gelıyor arkasndan hemen sınyal yok dıyor . nasıl yapıcam bn bunu. bırde tuplu monıtorde hıc bır sorun yoktu neden bunda boyle bır sorun oluştu bılıyormusunuz bana acıl yardım edın lutfennn :(

S

SDN Okuru

SDN Okuru
arkadaslar ben lol oynarken ekran ayarını degıstırdım sımdı ınpot not suport yazıyo lol oynayamıyorum sorunu nasıl halletcem