Yardım Monitörümde sanırım bir sorun var

eilhanzy

Profesör
25 Mart 2019
4,669
1
7,870
708
19
İyi forumlar. Bende ViewSonic'in VX2718-PC-MHD monitörü mevcut. Bir sorun olduğunu düşünüyorum. Sorun olmadan önce her şey yolundaydı, MacBook Air M1'den ve Samsung DeX'den (Galaxy S23'ten) HDMI portuna bağlayarak görüntü alabiliyordum, Raspberry Pi 5 ile sorun yok ama şu anda hem Samsung DeX üzerinden ve hem de MacBook Air M1 üzerinden görüntü alamıyorum ne yazık ki. Hatta Raspberry Pi 5'te Ubuntu kurulu olduğunda bile görüntü alamıyorum, sadece Raspberry Pi OS ile görüntü alabiliyorum.Sorun ortaya çıkmadan önce görüntüde parazitlenme görmüştüm, acaba onunla ilgili midir? Teşekkürler.

Skywalker12

Asistan
7 Mart 2024
102
1
37
28
20
Monitörün ayarlarını fabrika ayarlarına döndürmeyi denedin mi? Parazitlenme varsa da HDMI portlarının ve iç devrelerin hasar görmesine yol açmış olabilir.

Son düzenleyen moderatör:

Lord Erenify

Profesör
11 Mart 2023
1,154
574
293
17
İyi forumlar. Bende ViewSonic'in VX2718-PC-MHD monitörü mevcut. Bir sorun olduğunu düşünüyorum. Sorun olmadan önce her şey yolundaydı, MacBook Air M1'den ve Samsung DeX'den (Galaxy S23'ten) HDMI portuna bağlayarak görüntü alabiliyordum, Raspberry Pi 5 ile sorun yok ama şu anda hem Samsung DeX üzerinden ve hem de MacBook Air M1 üzerinden görüntü alamıyorum ne yazık ki. Hatta Raspberry Pi 5'te Ubuntu kurulu olduğunda bile görüntü alamıyorum, sadece Raspberry Pi OS ile görüntü alabiliyorum.Sorun ortaya çıkmadan önce görüntüde parazitlenme görmüştüm, acaba onunla ilgili midir? Teşekkürler.
İlk öncelikle sanada iyi forumlar. Monitörünüzde parazitlenme gördüyseniz, bu bir donanım sorununun işareti olabilir. İlk olarak, farklı bir HDMI kablosu kullanmayı deneyin ve monitörün HDMI portlarında fiziksel bir hasar olup olmadığını kontrol edin. Ayrıca, monitörün ayarlarını fabrika ayarlarına sıfırlamayı deneyebilirsin. Eğer hala sorun yaşıyorsanız, monitörünüzde bir donanım arızası olabilir. Bu durumda, ViewSonic'in teknik servisine başvurmanızı öneririm. Monitörünüzde donanım kaynaklı bir sorun olup olmadığını anlamak için profesyonel bir kontrol gerekli olabilir. Teşekkürler. İyi forumlar.

eilhanzy

Profesör
25 Mart 2019
4,669
1
7,870
708
19
Monitörün ayarlarını fabrika ayarlarına döndürmeyi denedin mi? Parazitlenme varsa da HDMI portlarının ve iç devrelerin hasar görmesine yol açmış olabilir.
Onunla ilgili sorun olduğunu düşünüyorum ben de ama şöyle bir durum söz konusu, monitörün garantisi çoktan bitti maalesef. Üç sene önce aldım monitörü. Mecbur paralı şekilde tamir ettireceğiz.

eilhanzy

Profesör
25 Mart 2019
4,669
1
7,870
708
19
Dün tekrar test ettim başka kablolarla. Arızalı zannetiğim monitörüm halbuki arızalı değilmiş. Büyük ihtimalle görüntü vermesini sağlayan docktan ve HDMI kablosundan kaynaklı. Zaten Samsung M7'ye geçmeyi düşünüyorum, gelecekte bütçem buna müsade edecek zaten.