Monitörlü Oyuncu Eba Toplama Sistemi Rehber 4975 TL (Sinerji)

Bu konuyu okuyanlar

benefe

8/6 Numara Oyuncusu
Discord Yetkilisi
Reaksiyon puanı
1,613

Herkese Merhaba Tekrardan..
Bir başka rehber Pc toplama Konum ile karşınızdayım bu konudaki pc nin amacı "ABİ BEN UZAKTAN EĞİTİM İÇİN BİLGİSAYAR İSTİYORUM AMA ÇOK BÜTÇEM YOK OYUNDA OYNAYABİLİRSEM İYİ OLUR" tarzı şeyler diyenler için hazırladığım sistem

----İŞLEMCİ----
AMD Ryzen 3 3100 K
ullandım genellikle benimde düşük bütçeli sistemler için çokça tercih ettiğim bir işlemcidir kendisi bunu kullanmak daha iyi olur diye düşündüm

---ANAKART----
MSI A320M-A PRO m2
Msı kalitesine güvendiğim ve bu anakartıda sevdiğim için bunu kullandım B450 seçmedim düşük bütçeli olduğu için fiyatı ne kadar düşük tutabilsek kardır Bunun bide m2 desteksiz hali var bu sistemi genellikle ileriye dönük bir halde yapmaya çalıştım alacak kişi sistemini yükseltirse imkanı olsun diye diğer parçalardanda anlaşılacak

----RAM----
Corsair 8GB Vengeance Lpx 3200mhz CL16 DDR4 Ram
Düşük bütçeli olduğu için Ram'i 16gb yapamadım ama ileride yükseltme yapmak isterse bir tane daha 8gb ram takabilirsiniz

----EKRAN KARTI----
Asus Phoenix RX550 4G Evo 4GB GDDR5 128 Bit Ekran Kartı
Şimdi ekran kartı üzerinden çok tartışma çıkacak çünkü rx550 sevende çok var sevmeyende ilk olarak ekran kartını ikinci el alsın daha iyisini alsın diyenler olabilir sistemi ikinci el üzerinden değil 0 parçalar üzerinden toplamak istedim diğer bir şeyde neden düşük bütçeli sistemi bu ekran kartını taktın diyebilirsiniz alacak kişinin düşük gereksinimli oyunları oynayabilmesi için bunu tercih ettim isterse kişi daha düşük bir kart ile değiştirebilir

----SSD----
Kingston 256GB Okuma 550MB-Yazma 500MB SATA SSD
Diğer rehber konumda olduğu gibi bu konudada kingston tercih ettim 256 gb bir sata SSD

---KASA---
Dark Elegance ARGB USB 3.0 ATX Mid Tower Kasa
Diğer çok tartışma yaratabilecek parça ise kasa bunun tartışması yaşanmasın diye bir şey demek istiyorum ben genellikle pc yardım isteyenlere kasa koymuyordum zevklerimiz farklı olduğu için ama ben buraya bir kasa koymak istedim rehber tam olsun diye alacak kişi isterse mahallesindeki bilgisayarcıdan psu dahil ile ucuz bir kasa alabilirsiniz benim çevremde öyle bir bilgisayarcı olduğu için bunu diyorum veya n11 hepsiburada tarzı sitelerdende alabilirsiniz orası sizin kararınız

----GÜÇ KAYNAĞI----
Zalman 500W ZM500-TXII MegaMax 80+
500W seçmemin sebebi ilerde yükseltme yapmak isterse kişi psu yeterli olsun istedim gelelim son parçaya

----MONİTÖR----
Acer 21.5" Nitro VG220Qbmiix 1ms 75hz HDMI,VGA FreeSync Monitör
Daha bir monitör alınabilir mi tabi ki alınabilir ben tüm parçaları sinerjiden toplamak istediğim için serinin bozulmasını istemedim :D ve ordaki uygun fiyatlı bir monitörü seçtim 1ms 75hz bence gayet uygun düşük bütçe için mantık olarak daha üstüne çıkamazdık isterseniz daha farklı veya daha uygununu başka yerlerden satın alabilirsiniz dediğim gibi sinerji dahilinde olan parçalardan yaptım tüm parçaları

Bunun dışında isterseniz 75 tl ye montaj ve test hizmeti alabilirsiniz linkte ben onuda ekledim onu alırsanız 5.000 TL ye çıkıyor o sizin kendi tercihiniz
Umarım beğenmişsinizdir Yorumlarınızı Görüşlerinizi Belirtmeyi unutmayın... :)

Mikail_Ebrinç

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,700

Herkese Merhaba Tekrardan..
Bir başka rehber Pc toplama Konum ile karşınızdayım bu konudaki pc nin amacı "ABİ BEN UZAKTAN EĞİTİM İÇİN BİLGİSAYAR İSTİYORUM AMA ÇOK BÜTÇEM YOK OYUNDA OYNAYABİLİRSEM İYİ OLUR" tarzı şeyler diyenler için hazırladığım sistem

----İŞLEMCİ----
AMD Ryzen 3 3100 K
ullandım genellikle benimde düşük bütçeli sistemler için çokça tercih ettiğim bir işlemcidir kendisi bunu kullanmak daha iyi olur diye düşündüm

---ANAKART----
MSI A320M-A PRO m2
Msı kalitesine güvendiğim ve bu anakartıda bildiğim için bunu kullandım B450 seçmedim düşük bütçeli olduğu için fiyatı ne kadar düşük tutabilsek kardır Bunun bide m2 desteksiz hali var bu sistemi genellikle ileriye dönük bir halde yapmaya çalıştım alacak kişi sistemini yükseltirse imkanı olsun diye diğer parçalardanda anlaşılacak

----RAM----
Corsair 8GB Vengeance Lpx 3200mhz CL16 DDR4 Ram
Düşük bütçeli olduğu için Ram'i 16gb yapamadım ama ileride yükseltme yapmak isterse bir tane daha 8gb ram takabilirsiniz

----EKRAN KARTI----
Asus Phoenix RX550 4G Evo 4GB GDDR5 128 Bit Ekran Kartı
Şimdi ekran kartı üzerinden çok tartışma çıkacak çünkü rx550 sevende çok var sevmeyende ilk olarak ekran kartını ikinci el alsın daha iyisini alsın diyenler olabilir sistemi ikinci el üzerinden değil 0 parçalar üzerinden toplamak istedim diğer bir şeyde neden düşük bütçeli sistemi bu anakartı taktın diyebilirsiniz alacak kişinin düşük gereksinli oyunları oynayabilmesi için bunu tercih ettim isterse kişi daha düşük bir kart ile değiştirebilir

----SSD----
Kingston 256GB Okuma 550MB-Yazma 500MB SATA SSD
Diğer rehber konumda olduğu gibi bu konudada kingston tercih ettim 256 gb bir sata SSD

---KASA---
Dark Elegance ARGB USB 3.0 ATX Mid Tower Kasa
Diğer çok tartışma yaratabilecek parça ise kasa bunun tartışması yaşanmasın diye bir şey demek istiyorum ben genellikle pc yardım isteyenlere kasa koymuyordum zevklerimiz farklı olduğu için ama ben buraya bir kasa koymak istedim rehber tam olsun diye alacak kişi isterse mahallesindeki bilgisayarcıdan psu dahil ile ucuz bir kasa alabilirsiniz ben,m çevremde öyle bir bilgisayarcı olduğu için bunu diyorum veya n11 hepsiburada tarzı sitelerdende alabilirsiniz orası sizin kararınız

----GÜÇ KAYNAĞI----
Zalman 500W ZM500-TXII MegaMax 80+
500W seçmemin sebebi ilerde yükseltme yapmak isterse kişi psu yeterli olsun istedim gelelim son parçaya

----MONİTÖR----
Acer 21.5" Nitro VG220Qbmiix 1ms 75hz HDMI,VGA FreeSync Monitör
Daha bir monitör alınabilir mi tabi ki alınabilir ben tüm parçaları sinerjiden toplamak istediğim için serinin bozulmasını istemedim :D ve ordaki uygun fiyatlı bir monitörü seçtim 1ms 75hz bence gayet uygun düşük bütçe için mantık olarak daha üstüne çıkamazdık isterseniz daha farklı veya daha uygununu başka yerlerden satın alabilirsiniz dediğim gibi sinerji dahilinde olan parçalardan yaptım tüm parçaları

Bunun dışında isterseniz 75 tl ye montaj ve test hizmeti alabilirsiniz linkte ben onuda ekledim onu alırsanız 5.000 TL ye çıkıyor o sizin kendi tercihiniz
Umarım beğenmişsinizdir Yorumlarınızı Görüşlerinizi Belirtmeyi unutmayın... :)
O monitöre o ekran kartı yakışmamış hemde hiç monitörü azıcık düşürüp iyi bir kart alman daha sağlıklı olur

benefe

8/6 Numara Oyuncusu
Discord Yetkilisi
Reaksiyon puanı
1,613
O monitöre o ekran kartı yakışmamış hemde hiç monitörü azıcık düşürüp iyi bir kart alman daha sağlıklı olur
tekrardan diyeyim sinerji şartlarından aldığım için bu şekilde oldu bunun dışında en ucuz olan tek monitör var oda kare bir monitör onu seçmek pek istemedim ama dediğinize itirazım yok

Mikail_Ebrinç

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,700
tekrardan diyeyim sinerji şartlarından aldığım için bu şekilde oldu bunun dışında en ucuz olan tek monitör var oda kare bir monitör onu seçmek pek istemedim ama dediğinize itirazım yok
Peşin alacaksan ekran kartı alma bence 2.el al

Mikail_Ebrinç

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,700
Her türlü 2.el mantıklı ama alacak kişi alıyorsa ekrna kartı 2.ek olmalı

benefe

8/6 Numara Oyuncusu
Discord Yetkilisi
Reaksiyon puanı
1,613
Her türlü 2.el mantıklı ama alacak kişi alıyorsa ekrna kartı 2.ek olmalı
Konudan Altıntı : ilk olarak ekran kartını ikinci el alsın daha iyisini alsın diyenler olabilir sistemi ikinci el üzerinden değil 0 parçalar üzerinden toplamak istedim

mychar276

Yerli ve Milli Tech Guy
Reaksiyon puanı
2,469
Alternatif olarak bu sistemi oluşturdum ben de
SSD küçük ama sistemi başlangıçta kurar kullanmaya başlar zaman içinde çok rahat yükseltir.
Ram yapılacaklar için yeterli hem çift kanal performansını da kullanıcaz. Zaman içinde arttırır.
Oyun bile oynanır bunda. Kalitesiz bilinmedik birşey yok

TOPLAM YAKLAŞIK: 5500 TL
İşlemci:
Intel i3-10100F - 728 TL

Ekran Kartı: Zotac GTX 1650 SUPER GAMING - 1786 TL

Anakart: Asus Prime B460M-K Anakart - 699 TL

Ram: (2 Tane) Kingston HyperX Fury 4 GB 2666 MHz DDR4 CL16 X2 Toplam 8GB- 378 TL

Kasa ve Psu: Zalman S4 Plus 500W Led Fanlı ATX Oyuncu Kasa 767 TL

Ssd: SanDisk 250 GB Ultra 3D.2 PCI-Express 3.0 - 359 TL

Monitör: Asus VP228HE 21.5" 1ms Full HD LED Monitör - 764 TL

benefe

8/6 Numara Oyuncusu
Discord Yetkilisi
Reaksiyon puanı
1,613
Alternatif olarak bu sistemi oluşturdum ben de
SSD küçük ama sistemi başlangıçta kurar kullanmaya başlar zaman içinde çok rahat yükseltir.
Ram yapılacaklar için yeterli hem çift kanal performansını da kullanıcaz. Zaman içinde arttırır.
Oyun bile oynanır bunda. Kalitesiz bilinmedik birşey yok

TOPLAM YAKLAŞIK: 5500 TL
İşlemci:
Intel i3-10100F - 728 TL

Ekran Kartı: Zotac GTX 1650 SUPER GAMING - 1786 TL

Anakart: Asus Prime B460M-K Anakart - 699 TL

Ram: (2 Tane) Kingston HyperX Fury 4 GB 2666 MHz DDR4 CL16 - 378 TL

Kasa ve Psu: Zalman S4 Plus 500W Led Fanlı ATX Oyuncu Kasa 767 TL

Ssd: SanDisk 250 GB Ultra 3D.2 PCI-Express 3.0 - 359 TL

Monitör: Asus VP228HE 21.5" 1ms Full HD LED Monitör - 764 TL
tabiki hem 5500 tl bütçe ayırıp hemde ucuz yerlerden alınınca böyle sistemler gayet doğal ben sadece sinerjiden yaptım :D

mychar276

Yerli ve Milli Tech Guy
Reaksiyon puanı
2,469
tabiki hem 5500 tl bütçe ayırıp hemde ucuz yerlerden alınınca böyle sistemler gayet doğal ben sadece sinerjiden yaptım
Dostum sakin ol kimse topladığın sisteme laf etmiyor. Tek tek topayabilen, eli tornavida tutan arkadaşlar için bir alternatif bu sadece. Rahat ol kankam eline sağlık burda hizmet var yarış yok.

benefe

8/6 Numara Oyuncusu
Discord Yetkilisi
Reaksiyon puanı
1,613
Dostum sakin ol kimse topladığın sisteme laf etmiyor. Tek tek topayabilen, eli tornavida tutan arkadaşlar için bir alternatif bu sadece. Rahat ol kankam eline sağlık burda hizmet var yarış yok.
kankam ben bişey demedim niye öyle algıladın sistemine bişey demedim ben bişeyde yarış yapmadım ki sen niye öyle algıladın :D ben öyle bir insan değilim

mychar276

Yerli ve Milli Tech Guy
Reaksiyon puanı
2,469
kankam ben bişey demedim niye öyle algıladın sistemine bişey demedim ben bişeyde yarış yapmadım ki sen niye öyle algıladın :D ben öyle bir insan değilim
Süpersin senin de eline sağlık birsürü emek vermişsiniz toplamışsınız. Sadece ramleri 2x4 şeklinde seçilseydi aynı fiyata çift kanal dolayısıyla daha çok performans olabilirdi, Onun dışında diyecek birşey göremedim.

benefe

8/6 Numara Oyuncusu
Discord Yetkilisi
Reaksiyon puanı
1,613
Süpersin senin de eline sağlık birsürü emek vermişsiniz toplamışsınız. Sadece ramleri 2x4 şeklinde seçilseydi aynı fiyata çift kanal dolayısıyla daha çok performans olabilirdi, Onun dışında diyecek birşey göremedim.
olabilir mantıklı

S

SDN Anonim 645270

SDN Okuru
Öncelikle eline sağlık, ne kadar emek var onu bilmiyorum da :D 570 altında ekran kartı alınmaz. Ayrıca kasayı beğenmedim, Ranker Virgo olabilirdi :) Ek olarak, 75 Hz olmasında gerek yok, 60 Hz yeterli.

Son düzenleyen moderatör: