Monitöre Sinyal Gelmiyor

Hypoth

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Selamlar, aylardir kullanmadiğim masaüstü bilgisayarimi bugün açmaya çaliştiğinda ekranin sinyal almadiğini farkettim. Kasanin power tusuna bastigimda kasa calisiyor fakat ekranda sinyal yok hatasi geliyor. Herhangi bir bip sesi de gelmiyor ilk acilista (daha oncesinde tek bir bip sesi geliyordu diye hatirliyorum ama emin değilim)

Kasanin içini açtim ama donanimdan pek anlamiyorum. Karsima cikan manzaranin fotograflarini atip biraz aciklamaya calisacagim
IMG-20200317-WA0000.jpg

IMG-20200317-WA0004.jpg

(Bu power sw yazan kablo takiliydi)

IMG-20200317-WA0002.jpg

(Bu power led+ ve power led- yazan kablolar ve hdd led yazan kablo ise açiktaydi)

IMG-20200317-WA0000.jpg

Dediğim gibi donanimla aram pek iyi değil, önerilerinizi açik bir dille ifade ederseniz çok sevinirim. Kendimizi karantinaya aldigimiz gunlerde bu kulusture ihtiyacim var :) simdiden tesekkurler, iyi geceler

Özgür Ç..

Dekan
Reaksiyon puanı
6,465
Uzun süre çalıştırmadığınız için bios pili bitmiş olabilir öncelikle alta gösterdiğim 2 tane ince ucu bir tornavida yardımı ile birbirine 10 saniye kadar sabit şekilde deydirin ondan sonra yeniden açmayı deneyin.

Son düzenleme:

LykanS

Öğrenci
Reaksiyon puanı
35
Selamlar, aylardir kullanmadiğim masaüstü bilgisayarimi bugün açmaya çaliştiğinda ekranin sinyal almadiğini farkettim. Kasanin power tusuna bastigimda kasa calisiyor fakat ekranda sinyal yok hatasi geliyor. Herhangi bir bip sesi de gelmiyor ilk acilista (daha oncesinde tek bir bip sesi geliyordu diye hatirliyorum ama emin değilim)

Kasanin içini açtim ama donanimdan pek anlamiyorum. Karsima cikan manzaranin fotograflarini atip biraz aciklamaya calisacagim
Ekli dosyayı görüntüle 89964

Ekli dosyayı görüntüle 89965
(Bu power sw yazan kablo takiliydi)

Ekli dosyayı görüntüle 89966
(Bu power led+ ve power led- yazan kablolar ve hdd led yazan kablo ise açiktaydi)

Ekli dosyayı görüntüle 89967

Dediğim gibi donanimla aram pek iyi değil, önerilerinizi açik bir dille ifade ederseniz çok sevinirim. Kendimizi karantinaya aldigimiz gunlerde bu kulusture ihtiyacim var :) simdiden tesekkurler, iyi geceler
Anakartın üzerindeki grafik kartını çıkartıp anakartın vga portundan görüntü almayı dener misin ? Bakalım görüntü gelecek mi ?
Power Sv işini görür diğerleri ışık için kullanılıyor

Hypoth

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Uzun süre çalıştırmadığınız için bios pili bitmiş olabilir öncelikle alta gösterdiğim 2 tane ince ucu bir tornavida yardımı ile birbirine 10 saniye kadar sabit şekilde deydirin ondan sonra yeniden açmayı deneyin.

Maalesef bir işe yaramadı

umutceyiz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bios ayarlarını resetleyip deneyin benimde başıma gelmişti bu şekilde sorunu halletmiştim

BLTEnes

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Sorun %100 ya işlemci yada psu daki işlemci besleme kablosunda. Çünkü bu ikisi arıza çıkarttığında genellikle hata kodu vermez
psu değiş olmadı işlemcide değişirsin
Mesaj otomatik birleştirildi:

ekran kartını çıkar dene ondada bazen hata kodu vermediği oluyor