Yardım Monitörden Görüntü Alamıyorum

Bu konuyu okuyanlar

blackto1996

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Anakart : Asus M4N68T-M V2
İşlemci : Amd Athlon II X3 455
Ekran Kartı : Asus R7 265

Ekran kartı üstünden görüntü alamıyorum. Ekran kartının sağlamlığını kontrol ettirdim ekran kartı sağlam vga dvi çeviricim var ekran kartı üstünde onun sorunlu olduğunu düşünüp onuda değiştirdim fakat sonuç yine aynı anakart üstündeki vga çıkışına monitörü bağladığım zaman görüntü alabiliyorum fakat ekran kartından görüntü alamıyorum.Elime başka bir ekran kartı geçti ondada aynı şeyi yaşadım anakartta problem olduğunu düşünüyorum. Var mı bir fikri olan

Reaksiyon puanı
3,027
BIOS'u sıfırlamak çözüm olabilir, BIOS'tan onboard ile PCI ekran kartı arasında seçim yapılabiliyor bu ayarı da arayabilirsin.

Reaksiyon puanı
3,027
Tam olarak nasıl yapıcam yardımcı olabilir misin ?
Senin anakartında nasıl bir bios var bilmiyorum. PC açılırken kenarlarda küçük yazılar olarak, BIOS'a girmen için hangi tuşa basman gerektiği gösterilir. Onları takip ederek BIOS'a girince "load Optimized defaults" ya da "Reset BIOS" gibi seçenekler göreceksin. Eğer bu şekilde yapmak istemiyorsan anakart üzerinden BIOS pili denilen pili çıkartıp birkaç saniye sonra tekrar takarak sıfırlamış olursun.

blackto1996

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Senin anakartında nasıl bir bios var bilmiyorum. PC açılırken kenarlarda küçük yazılar olarak, BIOS'a girmen için hangi tuşa basman gerektiği gösterilir. Onları takip ederek BIOS'a girince "load Optimized defaults" ya da "Reset BIOS" gibi seçenekler göreceksin. Eğer bu şekilde yapmak istemiyorsan anakart üzerinden BIOS pili denilen pili çıkartıp birkaç saniye sonra tekrar takarak sıfırlamış olursun.
Dediğini yaptım fakat şu anda Reboot And Select Proper Boot Device hatası alıyorum bios ekranından başka bişey yok

retired

Dekan
Reaksiyon puanı
9,988
Muhtemelen ekran kartınız mefta. R7 265 döneminin en sorunlu kartıydı ve arıza yapmış olma ihtimali çok yüksek.

retired

Dekan
Reaksiyon puanı
9,988
O anakartta Class 0 AMIBIOS 8 vardı yanlış hatırlamıyorsam. Jumper ile ya da pili söküp bilgisayarı o şekilde açmayı deneyerek resetleyebilir BIOS'u. Fakat ben yine de ekran kartından şüphe ediyorum.

blackto1996

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
O anakartta Class 0 AMIBIOS 8 vardı yanlış hatırlamıyorsam. Jumper ile ya da pili söküp bilgisayarı o şekilde açmayı deneyerek resetleyebilir BIOS'u. Fakat ben yine de ekran kartından şüphe ediyorum.
Pili çıkarıp resetledim fakat şu anda Reboot And Select Proper Boot Device hatası almaya başladım

Son mesajlar