Yardım Monitörden Cızırtı Sesi Gelmesine Ne Yapabilirim?

Bu konuyu okuyanlar

herchell

Asistan
Reaksiyon puanı
18
Monitörüm aoc N2041s modeli arkada 2 kablo bağlı biri vga mavi diğeri siyah içinde 3 tırnak olan .İçinde 3 tırnak olan siyah renkli kablo bilgisayar çalışmaya başlayınca hatta bazen kapalı olunca cızırtı sesi geliyor kabloyu monitöre bir şeyler sıkıştırarak tutturuyorum. Bu sorunu nasıl çözeriz ve bu kablonun adı nedir gidip satın alalım.

buskudar

Asistan
Reaksiyon puanı
75
Bu sorun benim monitörümde de oldu. Cızırtı sesi daha sonraları ekranıma görüntünün gelmemesi sorununa yol açtı. Servise verdiğimde monitörün içindeki güç devresinde sıkıntı olduğunu söylemişti değiştirdiler sorunum çözüldü.

walledia

Profesör
Cezalı
Reaksiyon puanı
6,927
Monitörüm aoc N2041s modeli arkada 2 kablo bağlı biri vga mavi diğeri siyah içinde 3 tırnak olan .İçinde 3 tırnak olan siyah renkli kablo bilgisayar çalışmaya başlayınca hatta bazen kapalı olunca cızırtı sesi geliyor kabloyu monitöre bir şeyler sıkıştırarak tutturuyorum. Bu sorunu nasıl çözeriz ve bu kablonun adı nedir gidip satın alalım.
Güç kablosu olarak geçiyor. Yenisini alıp test edebilirsiniz. Eğer yine aynı sorun ortaya çıkıyorsa monitörünüzde bir sorun var demektir.

ThorJ

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
9,757
Güç kablosunu değiştirin bence. Kablo ile soket arasındaki temassızlıktan oluyordur.