Yardım monitörde kırmızı lekeler.

Bu konuyu okuyanlar

ümitbozlak

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhabalar,
Ekte gönderdiğim resimlerde sorunum var Mönitörle alakalı mı, Ekran kartı ile alakalı mı bilmiyorum yardımcı olursanız sevinirim.

Ekli dosyalar

• kırmızı iki.png
    kırmızı iki.png
    837.6 KB · Görüntüleme: 181
  • kırmızı.png
    kırmızı.png
    706.8 KB · Görüntüleme: 168

juniormustafa

Asistan
Reaksiyon puanı
15
Kırmızı lekelerin monitörünüzde görünmesi birkaç farklı neden olabilir. İşte olası nedenlerden bazıları:

1. Piksel arızası: Bir pikselin hatalı çalışması sonucunda kırmızı bir leke görülebilir. Bu, bir pikselin sürekli olarak kırmızı renkte kalmasına neden olur.
  2. Kablo bağlantıları: Monitörünüzü bilgisayarınıza bağlayan kabloların gevşek veya hasarlı olması kırmızı lekelerin ortaya çıkmasına neden olabilir. Kablo bağlantılarını kontrol etmek ve gerekirse değiştirmek önemlidir.
  3. Ekran kartı sorunu: Bilgisayarınızın ekran kartında bir sorun varsa, monitörünüzde kırmızı lekeler görülebilir. Ekran kartı sürücülerini güncellemek veya ekran kartını değiştirmek sorunu çözebilir.
  4. Monitör arızası: Monitörünüzde bir arıza varsa, kırmızı lekeler görülebilir. Bu durumda monitörünüzü servise göndermek veya değiştirmek gerekebilir.
  5. Renk ayarları: Monitörünüzün renk ayarları yanlış yapılmış olabilir. Renk dengesini düzeltmek için monitör menülerinden veya bilgisayarınızdaki ayarlardan gerekli ayarları yapmanız gerekebilir.
Bu olası nedenlerden hangisinin sorunu doğru şekilde teşhis etmek için ek bilgilere ve testlere ihtiyaç vardır. Eğer kırmızı lekelerin nedenini belirlemekte zorlanıyorsanız, teknik destek sağlayan bir uzmana başvurmanız önerilir.

ümitbozlak

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Genelde kablolar ilk sıkıntı çıkartan noktalar oluyor. Önce onu değiştirmeyi deneyin.
kabloyu değiştirim gittim en kalitesini aldım. bu sadece google chrome da karşıma çıkıyor diye opera indirdim fakat yine aynı sonuç, ekran kartını güncelledim değişmedi. Monitörü laptop'a bağladım HDMI ile ekte ki görseldeki ile çıkıyor. sanırım monitörle alakalı. Tek denemediğim ekran kartı.

osmanfurkansahin

Teknolojisever.
SDN
Reaksiyon puanı
201
Anladığım kadarıyla bu YouTube'da kırmızı planlı bir video izlerken çıkıyor.

YouTube'da arkadaki renkli efekti veren özelliği kapatıp kullanmalısınız. Adı "Sinematik Işıklandırma"

Ben monitörününüzün renk derinliğinin çok geniş olmadığını ve bu efektteki renk geçişinin sorun yarattığını düşünüyorum. Bunu deneyip yine yazar mısınız?

Son düzenleme:

ümitbozlak

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Anladığım kadarıyla bu YouTube'da kırmızı planlı bir video izlerken çıkıyor.

YouTube'da arkadaki renkli efekti veren özelliği kapatıp kullanmalısınız. Adı "Sinematik Işıklandırma"

Ben monitörününüzün renk derinliğinin çok geniş olmadığını ve bu efektteki renk geçişinin sorun yarattığını düşünüyorum. Bunu deneyip yine yazar mısınız?
şuan için bir problem görünmüyor opera kullanmaya başladım Chrome da sıkıntı yok ilerleyen süreçte ne olur bakıcam cevaplarınız için teşekkür ederim.