Öneri Monitör önerisi istiyorum

Bu konuyu okuyanlar

RyteX

Asistan
Reaksiyon puanı
232
Merhaba uzun zamandır forumda aktif deyildim ama tekrar geldim ? size bir sorum olucak monitör arıyorum kullandığım monitörü oda deyiştirirken düşürdüm ve malesef ekranı kırdım o yüzde yeni monitör arıyorum aklımda samsung odyssey g7 ve msi mag274 qrf-qd var sizce hangisini tercih etmeliyim tada farklı bir şey önerirnisiniz (sistem özellikleri profilde yazıyor)

RyteX

Asistan
Reaksiyon puanı
232
4K sanki biraz fazla gibi olur ama ben senin yerinde olsam Gigabyte Aorus modelini tercih ederdim. Hem paneli oldukça iyi hemde 2K 240Hz bir ürün.
Peki bu monitörde g sync açabilirmiyim
Mesaj otomatik birleştirildi:

Viewsonic de hoşuma gitti Nano ips panel bir arkadaşım kullanıyor lg nin Bi monitörü gerçekten çok hoşuma gitmişti

Ama aorus da çok güzel gözüküyor çok kararsız kaldım

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,982
Peki bu monitörde g sync açabilirmiyim

Viewsonic de hoşuma gitti Nano ips panel bir arkadaşım kullanıyor lg nin Bi monitörü gerçekten çok hoşuma gitmişti

Ama aorus da çok güzel gözüküyor çok kararsız kaldım
Aorus G-Sync uyumlu. Viewsonic ve Aorus ikilisinden hangisini alırsan al keşke diğerini alsaydım demezsin. Artık hangisini beğendiysen.

RyteX

Asistan
Reaksiyon puanı
232
Aorus G-Sync uyumlu. Viewsonic ve Aorus ikilisinden hangisini alırsan al keşke diğerini alsaydım demezsin. Artık hangisini beğendiysen.
Yardımlarınız için Çok teşekkür ederim galiba aorus modelini alıcam

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,982
Yardımlarınız için Çok teşekkür ederim galiba aorus modelini alıcam
Rica ederim. Olay nano IPS ise Dell'in bu monitörünü öneririm zaten iyi bir panel ve özelliklere sahip. Viewsonic almaya gerek yok gibi. Aourus'un daha büyük artıları var. Onun paneli de 10-bit IPS panel zaten epey kaliteli.

RyteX

Asistan
Reaksiyon puanı
232
Rica ederim. Olay nano IPS ise Dell'in bu monitörünü öneririm zaten iyi bir panel ve özelliklere sahip. Viewsonic almaya gerek yok gibi. Aourus'un daha büyük artıları var. Onun paneli de 10-bit IPS panel zaten epey kaliteli.

Galiba aorus karar verdi teşekkürler

Bir sorum daha olucak aorus monitör 0.3 ms mprt diye geçiyor, bildiğim kadarıyla mprt gerçek tepkime süresi deyil bu tepkime süreaü 1ms nin üstüne çıkar mı

Son düzenleme:

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,982
Galiba aorus karar verdi teşekkürler

Bir sorum daha olucak aorus monitör 0.3 ms mprt diye geçiyor, bildiğim kadarıyla mprt gerçek tepkime süresi deyil bu tepkime süreaü 1ms nin üstüne çıkar mı
Monitörlerin belirttiği ms değerlerinin hepsi mprt üzerinden olur zaten. Yani diperleri 1 ms diyorsa o da mprt üzerinden. Bu da her anlamda Aorus'un daha hızlı olduğunu belirtir.

RyteX

Asistan
Reaksiyon puanı
232
Monitörlerin belirttiği ms değerlerinin hepsi mprt üzerinden olur zaten. Yani diperleri 1 ms diyorsa o da mprt üzerinden. Bu da her anlamda Aorus'un daha hızlı olduğunu belirtir.
Bazı monitörler gtg diye biliyorum

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,982
Bazı monitörler gtg diye biliyorum
İşte bazı monitörler. Çoğu mprt üzerinden değerlendiriyor. Ancak orada normal bir kullanıcının milisaniyeli anlaması pek mümkün değil zaten. Ghosting olmasın yeterli.

RyteX

Asistan
Reaksiyon puanı
232
İşte bazı monitörler. Çoğu mprt üzerinden değerlendiriyor. Ancak orada normal bir kullanıcının milisaniyeli anlaması pek mümkün değil zaten. Ghosting olmasın yeterli.
Peki bu monitörde ghosting olurmu

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,982
Peki bu monitörde ghosting olurmu
İncelemelerden bakındığım kadarıyla ghosting sorunu yok. Bu seviyede bir monitörde olması saçma olur zaten. Genelde herkes yukarıda da önerdiğim Samsung G7 ile arasında kalmış. Kimisi G7 kimisi Aourus modelini tercih etmiş. Birbirlerine karşı direkt üstünlükleri olmasa da iki ürünü alan kullanıcılar da memnun. G7 aslında fiyatının baya altına satılıyor. Param cebimde kalsın dersen G7'ye de yönebilirsin.

RyteX

Asistan
Reaksiyon puanı
232
İncelemelerden bakındığım kadarıyla ghosting sorunu yok. Bu seviyede bir monitörde olması saçma olur zaten. Genelde herkes yukarıda da önerdiğim Samsung G7 ile arasında kalmış. Kimisi G7 kimisi Aourus modelini tercih etmiş. Birbirlerine karşı direkt üstünlükleri olmasa da iki ürünü alan kullanıcılar da memnun. G7 aslında fiyatının baya altına satılıyor. Param cebimde kalsın dersen G7'ye de yönebilirsin.
Aorus da ghosting sorunu yaksa aorus alırım şu Ana kadar sadece ips kullandım va ya geçersem alışmam uzun sürebilir bir de 1000r kavis baya fazla

Son düzenleme:

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,982
Aorus da ghosting sorunu yaksa aorus alırım şu Ana kadar sadece ips kullandım va ya geçersem alışmam uzun sürebilir bir de 1009r kavis baya fazla
İncelemelerine ve testlerine baktığım kadarıyla ghosting yok.