Monitör no signal hatası veya ekran kartı sıkıntılı

Bu konuyu okuyanlar

FanPurple

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Selamlar, gece boyunca 5-6 saat bilgisayarla takıldım hiçbir sorunu yoktu. Sabah canlı derse girmek için açtım ekran yok DP no signal diyor. Dedim kabloda mı sıkıntı var acaba HDMI denedim yine aynı şey. Kabloları değiştim, BIOS pili çıkardım, RAM çıkardım denedim yok yine olmadı. En son aklıma geldi 1 hafta önce gibi yine aynı şey gelmişti başıma kasayı TV'ye bağlayınca yani başka bir monitöre olmuştu sonra tabii kendi monitörüme takmıştım işe yaramıştı. Yine aynısını yaptım televizyona bağladım yine no signal diyor. (Monitörde sıkıntı yok onu da bağlayıp denedim). Yani sanırım ekran kartında bir şeyler var.

Rootsyl

Müdavim
Reaksiyon puanı
514
hocam hem kabloyu hemde monitörü değiştirip denediyseniz ekran kartında sıkıntı var demektir. Ama başka monitöre başka kabloyla denedinizmi?

FanPurple

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
hocam hem kabloyu hemde monitörü değiştirip denediyseniz ekran kartında sıkıntı var demektir. Ama başka monitöre başka kabloyla denedinizmi?
Kasayı alıp televizyona bağladım olmadı ama daha önce yaklaşık 1 hafta kadar aynı sorun olduğunda televizyona başladığımda açılmıştı. Anakarta bağladığımda ekran gelmesi gerekiyor diye biliyorum onu da denedim olmadı. Ekran kartında değil de kablolarda sıkıntı vardır dedim bende yani umarım öyledir.