Monitör kapanıp açılıyor

Bu konuyu okuyanlar

SerenaH.

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Kolay gelsin arkadaslar masaustu bilgisayarimin markasi keysmart, bugune kadar hicbir problem yasamadik beraber :yes: Ama bundan dort bes ay kadar once ekrani gidip gelmeye basladi. On/off dugmesinin isigi yanip sonuyor sanki birisi surekli basip duruyormus gibi. Dizustu bilgisayara baglayip kontrol etmedim hic ama bir ucu kasaya takili olan scarti cikarttim, monitorun ondeki on/off dugmesi yanip sonmeye devam etti. ekranbir salise falan gorunuyor yani sadece masaustunu falan bir saniyelik gorebilecegim kadar. Acaba monitorde mi bi ariza var yoksa bilgisayarda mi? Bilgisayarciya goturecektim ama size de bir danisayim dedim, simdiden tesekkurler :)

S

SDN Okuru

SDN Okuru
bilgisayarı güvenli modda açmayı dene yada 640x480 miydi neydi en küçük çözünürlükle yine olmazsa başka bi laptop bağla yine olmazsa monitörde sorun vardır. Eğer monitör çalışıyorsa ekran kartı veya güç kaynağı sorunu olabilir.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
sorun monitörde olabilir, güç kabloları veya bağlantı noktalarında zamanla oluşan deformasyonlardan olabilir, anlamak için başka bir monitor bul dene.. bende de aynı sorun var başka bir monitor deneyince sorunun monitorde olduğunu anladım

pianoman

Asistan
Reaksiyon puanı
3
Sorun muhtemelen monitörün besleme devresinde geçmiş olsun.

giskur11

Müdavim
Reaksiyon puanı
160
Kolay gelsin arkadaslar masaustu bilgisayarimin markasi keysmart, bugune kadar hicbir problem yasamadik beraber :yes: Ama bundan dort bes ay kadar once ekrani gidip gelmeye basladi. On/off dugmesinin isigi yanip sonuyor sanki birisi surekli basip duruyormus gibi. Dizustu bilgisayara baglayip kontrol etmedim hic ama bir ucu kasaya takili olan scarti cikarttim, monitorun ondeki on/off dugmesi yanip sonmeye devam etti. ekranbir salise falan gorunuyor yani sadece masaustunu falan bir saniyelik gorebilecegim kadar. Acaba monitorde mi bi ariza var yoksa bilgisayarda mi? Bilgisayarciya goturecektim ama size de bir danisayim dedim, simdiden tesekkurler :)
en iyi çözüm açma kapama tuşunun üzerinde bulunduğu kartı ona bağlı olduğu kabloyu çıkarmak çıkardığın zaman bilgisayarı açtığında açılır kapattığında kapanır ayar falan yapamazsın ama kullanmaya devam edebilirsin.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Bendede ayni sorun var pc nin ekrani windows acildiktan sonra kapanip geri geliyor surekli yapiyor yardımm !