Monitör ile Ekran Kartı Uyumu?

Bu konuyu okuyanlar

combatmedic

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba arkadaşlar ekran kartı almıştım bugün geldi ve anakarta sorunsuz bir şekilde taktım.

Performansını test etmek için herhangi bir oyuna girdim ve fpsimin aşırı düşük olduğunu fark ettim yani oyunu en kötü grafiklere alsam bile fpsim hiç değişmedi sürekli 25-10 fps aralarında değişiklik gösteriyordu.

İnternet'ten araştırma yaptığımda bazı yerlerde bunun monitörün çözünürlüğün den kaynaklandığı yazıyordu sizce bu doğru mu eğer doğruysa yeni bir monitör almadan bu sorunu nasıl çözerim veya doğru değilse sıkıntı nerede olabilir?

Ekran kartım : NVIDIA GeForce GTX 1050Ti
Monitörüm ün kendi çözünürlüğü : 1360x768

Yardımlarınızı bekliyorum arkadaşlar Teşekkür ederim şimdiden.

Mehmetakiftural

Asistan
Reaksiyon puanı
53
Monitörün doğrudan performansa hiçbir katkısı veya zararı yoktur.Sistem özelliklerini yazabilir misin?

combatmedic

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
İşlemcim : AMD Athlon X4 950 Quad Core Processor
Anakartım : Asus Prime A320m-k
Ram : 8GB

Aynı özelliklere sahip birçok oyun testi izledim internette hepsinin fpsleri normal değerlerdeydi.

Mehmetakiftural

Asistan
Reaksiyon puanı
53
Sıkıntı bana göre işlemcinden kaynaklaniyor, dar boğaz yapmış olabilir!
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bu kart biraz zahmetli iade edip AMD ile iyi geçinen ati ekran kartı alman.

combatmedic

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bu ekran kartını alırken bir çok kişiye sordum sıkıntı çıkarmaz dediler onu geçtim İnternet'te bir sürü aynı bu özelliklere sahip bilgisayarlarla test edilmiş oyunların videosu var onlarda da aynı şey olurdu diye düşünüyorum.

Başka görüşlere açığım arkadaşlar hala sorunum çözülmedi yardımınızı bekliyorum.

met 35

Mak. Müh.
Reaksiyon puanı
9,078
E.kartının en güncel driverin i nvdianın sitesinden indirdinmi.

met 35

Mak. Müh.
Reaksiyon puanı
9,078
Windowsun hantallaaşmış olabilir. Yazılımsal olabilir,yani. Temiz bi format deneyebilirsiniz. Yaptınız mı.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Poweriniz kaç watt ve modeli nedir.

birkantrdemir

Asistan
Reaksiyon puanı
22
Merhaba arkadaşlar ekran kartı almıştım bugün geldi ve anakarta sorunsuz bir şekilde taktım.

Performansını test etmek için herhangi bir oyuna girdim ve fpsimin aşırı düşük olduğunu fark ettim yani oyunu en kötü grafiklere alsam bile fpsim hiç değişmedi sürekli 25-10 fps aralarında değişiklik gösteriyordu.

İnternet'ten araştırma yaptığımda bazı yerlerde bunun monitörün çözünürlüğün den kaynaklandığı yazıyordu sizce bu doğru mu eğer doğruysa yeni bir monitör almadan bu sorunu nasıl çözerim veya doğru değilse sıkıntı nerede olabilir?

Ekran kartım : NVIDIA GeForce GTX 1050Ti
Monitörüm ün kendi çözünürlüğü : 1360x768

Yardımlarınızı bekliyorum arkadaşlar Teşekkür ederim şimdiden.

merhaba manitör bir çeşit yansıtıcır şöyle düşün senin 1000 tl paran var hepsi iç içe ama üstte sadece 100 tl görünüyor bu yüzden paran 100 tl olmaz fpsi kasa verir 300 se manitör ister 60 hz olsun fpsini sen 300 olarak yine görürsün ama oyun akıcılıgın manitör destekledigi kadar olur manitör hdm baglantımı kullanıyorsun vga mı yoksa dönüştürücü takıp eski tarz bir manitör mü kullanıyorsun dönüştürü varsa buda sorun yaratabilir 2. olarak sistem dar boğazda olabilir ekran kartın işlemcin belki uyuyordur internette sorunsuz videoları vardır ama bu olay sadece 2 si üzerinde sınırlı değil ram dan tut power gücünden tut ana kartından tut harddiskinden tut hepsinden kaynaklanabilir yapabilecek şeyler şunlar ekran kartını yeni aldıgını söylüyorsun eski ekran kartında aldıgın fps daha yüksek midi ? bu ekran kartına geçince mi bu sorunu yaşadın power suply kaçlık belki herşeye yetmıyordur eğer düşük bi power varsa