Yardım Monitör 144Hz Ama Hdmi İle 60 HZ Veriyor

Bu konuyu okuyanlar

BurakBy

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Merhaba Monitörüm 144Hz Ekran Kartı Dvi Girişi Desteklemediği İçin Hdmi Kablosu Aldım Onla Bağladım Ancak 144Hz Alamıyorum 60Hz Maximun Yardımcı Olabilicek Varmı?
Modeli Budur :

BenQ Zowie XL2411​

Hdmi Kablom : https://www.amazon.com.tr/dp/B08XZ255FM?psc=1&ref=ppx_yo2ov_dt_b_product_details
Ekran Kartım : Msi 3050 Dual
Mesaj otomatik birleştirildi:

Desteklemiyor İse Dissplay To Dvi Dönüştürücüsü Alsam 144Hz Alabilir Miyim

salihaktan_

Profesör
Reaksiyon puanı
544
Görüntü Ayarları > Gelişmiş Ekran Ayarları kısmından 144 Hz seçeneğini kontrol ettiniz mi?

Dvi'dan kastınız Display Port sanırım, o ekran kartında DVI portu yok çünkü.

BurakBy

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Monitörüm Dvi Ekran Kartım Display
Görüntü Ayarları > Gelişmiş Ekran Ayarları kısmından 144 Hz seçeneğini kontrol ettiniz mi?

Hdmi Kablosu İle Monitör 60hz üstü desteklemiyormuş sadece dvi-d ile destekliyormuş bende şimdi hdmi to dvi-d aldım gelince deniyicem

1673784120364.png

salihaktan_

Profesör
Reaksiyon puanı
544
Tamamdır, sonucu da buraya ekleyin lütfen. Benzer bir sorunla karşılaşanlar faydalansın.

wittroc

44
Emektar
Reaksiyon puanı
11,154
HDMI 1.3 veya 2.0 kullanmanız lazım.

Legend_Swordd

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
17
HDMI kablonuzun kalitesi kötü yüksek ihtimal. Boşuna dönüştürücü almışsınız.

Legend_Swordd

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
17
Bunu nereye yazdınız? Ben dönüştürücüden bahsetmiyorum ben kablonuzun kalitesinden bahsediyorum. Kablonuz HDMI 1.4B altında sanırım o yüzden hızlı veri aktaramıyor. Bu da sizin 144Hz veya yüksek çözünürlük almanızı engelliyor. Bununla beraber ekran kartınız 144Hz desteklemiyor olabilir. Veya PC'nizin HDMI portunun sürümü düşük olabilir birçok etken var. Kablonuzun markası nedir? Tam anlamadım bağlantıyı monitöre hdmi, PC'ye hdmi olarak yapıyorsunuz değil mi? DVI falan demişsiniz anlam veremedim.

BurakBy

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Bunu nereye yazdınız? Ben dönüştürücüden bahsetmiyorum ben kablonuzun kalitesinden bahsediyorum. Kablonuz HDMI 1.4B altında sanırım o yüzden hızlı veri aktaramıyor. Bu da sizin 144Hz veya yüksek çözünürlük almanızı engelliyor. Bununla beraber ekran kartınız 144Hz desteklemiyor olabilir. Veya PC'nizin HDMI portunun sürümü düşük olabilir birçok etken var. Kablonuzun markası nedir? Tam anlamadım bağlantıyı monitöre hdmi, PC'ye hdmi olarak yapıyorsunuz değil mi? DVI falan demişsiniz anlam veremedim.
pardon yanlış anlamışım yukardakı ıcın yazmıssınız siz hdmi kablom 2.0 almıştım ama montiör girişi 1.2ymiş ondan dolayı alamadım şimdi dönüştürücü aldım bakalım olucak mı şimdi