144hz Monitör tavsiyesinde bulunur musunuz?

Bu konuyu okuyanlar

ganem

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Selamın Aleykum değerli insanlar,
60hzlik ASUS monitörümden 144hzlik bir monitöre geçmek istiyorum ve hangi kararın daha uygun olacağını bilmiyorum. Piyasada gördüğüm fiyatları benim için uygun olan aşağıdaki beş monitör var.

Yardımcı olursanız çok sevinirim. Bir de ölü piksel sorunu hakkındaki en son karar nedir? Garanti kapsamına giriyor mu?

IDisaster

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,662
Aleyküm Selam
Destek :

Tavsiyem :

-IPS
-3. Partı 1MS
-144Hz
-Çerçevesiz Tasarım

Normal kullanım ve çok profesyonel oyuncu değilseniz gayet ideal bir monitör. Tavsiye ederim.

Son düzenleme:

ganem

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Aleyküm Selam
Destek :

Tavsiyem :

-IPS
-3. Partı 1MS
-144Hz
-Çerçevesiz Tasarım

Normal kullanım ve çok profesyonel oyuncu değilseniz gayet ideal bir monitör. Tavsiye ederim.
Maalesef bütçeyi arttırıp diğer Asus'u almayı düşünmüyorum.
İkisinin yorumları da çok güzel ancak ölü piksel çıkma olayı olabiliyormuş. Bu konuda ne düşünüyorsunuz? Bu iki monitör arasında kaldım. Samsung'da güzel ancak Asus'a daha yakınım.

IDisaster

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,662
İkisinin yorumları da çok güzel ancak ölü piksel çıkma olayı olabiliyormuş. Bu konuda ne düşünüyorsunuz? Bu iki monitör arasında kaldım. Samsung'da güzel ancak Asus'a daha yakınım.
Asus tarafımca denenmiş ve kusur dahi bulamadığım bir üründür bilginize. Samsung da güzel bir ürün fakat panel tipi hoşuma gitmedi :)

Daha önce bir IPS deneyiminiz olmadı ise kesinlikle öneriyorum.

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,982
Ölü piksek olayı her monitörde olabilecek şansa bağlı bir durum. Panelle veya marka ile pek alakası yok. TN panellerde ölü piksel şansı daha az oluyor ama onların da renk doğruluğu iyi değil.

HalukSonmez

Müdavim
Reaksiyon puanı
747
Pivot istiyorsanız, AOC G2460PF de güzeldir, kullanıyorum gayet memnunum.

hadsizkek

Asistan
Reaksiyon puanı
98
Lg olanı kullanıyorum yorumlarda kimse önermemiş ama ben sorun yaşamadım 1-2 ay oldu öneririm, sorun varsa da cevaplarım.

ganem

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Yardımlarınız için teşekkür ederim hepinize.
Asus vg248qe
bu monitörü 2.el olarak 1100-1200 arası almayı düşünüyorum. Yukarıdakilerden daha iyidir sanırım. Arkadaşım kullanıyor bana da önerdi.
Lg olanı kullanıyorum yorumlarda kimse önermemiş ama ben sorun yaşamadım 1-2 ay oldu öneririm, sorun varsa da cevaplarım.
Pivot istiyorsanız, AOC G2460PF de güzeldir, kullanıyorum gayet memnunum.
Ölü piksek olayı her monitörde olabilecek şansa bağlı bir durum. Panelle veya marka ile pek alakası yok. TN panellerde ölü piksel şansı daha az oluyor ama onların da renk doğruluğu iyi değil.
Asus tarafımca denenmiş ve kusur dahi bulamadığım bir üründür bilginize. Samsung da güzel bir ürün fakat panel tipi hoşuma gitmedi :)

Daha önce bir IPS deneyiminiz olmadı ise kesinlikle öneriyorum.

Son mesajlar