Modemi Köprü olarak kullanmak

Bu konuyu okuyanlar

PaiN.525

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
S.a arkadaşlar ben alt komşumdan ethernet kablosuyla interner cekiyorum fakat wifi benim odamda iyi cekmedigi icin ayrıca bir modem aldım onunla sinyali güclendiricem komşunun modemi ZTE ZXV10 W300 benim aldıgım modem Tp-Lınk TD-W8951ND köprüleme yapmak gerekiyomus köprülemeyi nasıl yapıcam yardımcı olursanız cok sevinirim 1 haftadır uğraşıyorum. :angry::angry::angry:

clients

Müdavim
Reaksiyon puanı
36
Modeme ayarlarınagiriş yap senin modemim lan ayarlarında dhcp kapatman yeterlidir. Gerisini modem yapar

PaiN.525

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
denemiştim bunu ama olmamıştı bir daha deniyim

S

SDN Okuru

SDN Okuru
ya abi simdide tp link olan modemin arayüzüne girmiyor 192.168.1.1 giriyorum web sayfası kullanılamıyo diyor.

clients

Müdavim
Reaksiyon puanı
36
Olmadı varsayalım Resimdeki yere gelip köprü moduna tıkla kaydet
9f97e6c5966a9afc0a8acd7bcbcd807f.jpg

PaiN.525

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
köprüleme yapacagım modem zte değil tp link fakat simdide tp link arayüzüne girmiyor 192.168.1.1 yazıyorum web bağlantısı yok diyor.

PaiN.525

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
eyw onuda yaptımda simdi arayüzüne giremiyorum

clients

Müdavim
Reaksiyon puanı
36
Diğer dairedeki modemle senin Modem ipleriniz aynı olabilir senin modem ip adresini 192.168.1.5 yap bu işlemi yapmak için kabloyu cıkar modemi kapat aç ve haala olmuyorsa Modem ini sıfırla bir bilgisayarcıya götür

PaiN.525

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Diğer dairedeki modemle senin Modem ipleriniz aynı olabilir senin modem ip adresini 192.168.1.5 yap bu işlemi yapmak için kabloyu cıkar modemi kapat aç ve haala olmuyorsa Modem ini sıfırla bir bilgisayarcıya götür
diger modem 1.2 bu 1.1 yinede deniyimmi ?

Mert Ahmet

Müdavim
Reaksiyon puanı
41
dostum ben de tp link kullnıyorum sanırım yapman gerkenler şunlar
şimdi ilk önce modemi sıfırla (arkadaki tuşa 3sn basılı tutucaksın)
192.168.1.1 yazıp arayüze giriyosun (benim k.adı admin şifre admin senin de öyledir büyük ihtimal)
"quick setup" kısmına gir 3 tane çalışma modu var "wireles router mode" olanı seç
diğer seçenek PPoE olacak
ttnetin vermiş olduğu kullanıc adı şifre girmen gerekiyor diğer sayfada
diğer sayfada wireles ayarları yapıyorsun ağ adı şifre ve kanal vs..
next dedikten sonra bilgileri kaydetmek için bi sayfa açılıyor save dedikten sonra modemin ayarları yapılandırıp yeniden başlaması ve istediğin şekilde açılması lazım

clients

Müdavim
Reaksiyon puanı
36
Hayır arkadaşım öncelikle ne olur ne olmaz sen modemin ip adresni değiştir. 192.168.1.5 yada başka yap ne olur ne olmaz
Dhcp kapat. Ppoe yazan yerde köprü modunu aç wifi user şifresni ayarla tamamdır

Teamviewer id pass gönder halledeyim

PaiN.525

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
aynn clients dedigi gibi ahmet teşekkür ederim fakat ben köprü olarak kullanıcam yani internet benim üstüme degil. peki ip adresi nasıl değişiyor ?

Sezgin52

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
merhaba clients bey zyxel modeminden kablolu internet çektim şuan kablolu kullanıyorum interneti ama elimdeki zte ZXHN H108N modemini köprü modem olarak kullanmak istiyorum yardımcı olurmusunuz.

clients

Müdavim
Reaksiyon puanı
36
Bir çok modemde ayar gerekmiyor. Modem ayarlarında sadece LAN (ağ) ayarında dhcp yi kapatmak gerek modem ipnadresinin son hanesini 3 yap çakılma olmasın

clients

Müdavim
Reaksiyon puanı
36
Şu video işini görür yabancı dil ama adım adım gidersen sorun çözülür. Yapılan işlem. Bridge moduna alıyorsun. Ve dhcp kapatıyorsun

http://youtu.be/IOU6Z5TJuAM

Sezgin52

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
bu videodaki modem arayüzü benimkiyle aynı değil hemde videodaki modemin arayüzüne giriş ip adresi 192.168.1.1 ama benimki 192.168.2.1 menüleri aynı olmadığı için bişey anlayamadım clients bey

clients

Müdavim
Reaksiyon puanı
36
Teamviewer ile bakayım burdan ablatmakla olmuyor. Bazı modemlerde brifge ozelligi yok sizin modemde yoksa ile yaramaz.

Sezgin52

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
tamam olur bende teamwiewer 10 var olurmu ama internete bağlı iken bendeki köprü olarak kullanacağım zte modemin arayüzüne giremezsiniz internete bağlı iken girmiyo zte nin arayüzüne

clients

Müdavim
Reaksiyon puanı
36
İp çakışması oluyordur öncelikle zte nin ip adresini 192.168.2.10 yap

clients

Müdavim
Reaksiyon puanı
36
Ağ, lan , network Bunlardan biri olabilir

tarik3ist

Asistan
Reaksiyon puanı
1
aynn clients dedigi gibi ahmet teşekkür ederim fakat ben köprü olarak kullanıcam yani internet benim üstüme degil. peki ip adresi nasıl değişiyor ?

geçengün kardeşimde evine internet bağladı ve kumşusuna kabloyla internet verdi bizim evde telefon ile kullandığımız modemi komşusuna verdi bağlantı oldu yanlız sürekli kopmalar oldu ve bilgisayarcıya gitti dorumu anlattı bilgisayarcı modemden modeme wifi vericeksen ikinci modemin ana modemden gelen bağlantıyı kabul eden türden olması lazım dedi ve 90 tl ye uyumlu modem aldı sorun kalktı sorunu çözmediysen modemin ikinci modem olarak kulanıma uygunmu onu araştırmalısın yada modem satılan yerde sormalısın durumu izah edersen yardımcı olurlar

clients

Müdavim
Reaksiyon puanı
36
Bilgisayarcı keklemiş sizi kopmaların nedeni iki modeminde aynı ip adresını kullanıyor olmasıydı. Wifi dagıtacak mıdemin İp adresini değişmesi ve dhcp nin kapalı olması yeterli

tarik3ist

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Bilgisayarcı keklemiş sizi kopmaların nedeni iki modeminde aynı ip adresını kullanıyor olmasıydı. Wifi dagıtacak mıdemin İp adresini değişmesi ve dhcp nin kapalı olması yeterli

Tanıdık bilgisayarcı arkadaşımızda vardı oda uyumsuz dedi sanmam hepsi aynı uyumlulukta olsun

clients

Müdavim
Reaksiyon puanı
36
Uyumluluk denen tek olay şu modemin bridge özelliği yoksa işe yaramaz. Modemin markası nedir.

Son mesajlar