Modemi Değiştirdikten Sonra İnternete Giremiyorum. [ÇÖZÜLDÜ]

Bu konuyu okuyanlar

realdgnc

Doçent
Reaksiyon puanı
7
Arkadaşlar merhaba. Bende Smile ADSL var fakat verdikleri modemde Wi-Fi yok. Bu yüzden tanış biriden yeni bir modem aldım. Markası Air-Ties RT-206. Sorun şu: Benim internet sağlayıcım Smile ADSL ama modemde TTNET var. Bağlantıları yapınca tarayıcıya giriyom TTNET kullanıcı adı falan geliyor fakat modemin lambalarının hepsi yanıyor. Modeme reset attım ama düzelmedi yine TTNET bilgilerini istiyor. Yardımcı olabilir misiniz?

Mr.Elm

Doçent
Reaksiyon puanı
5
Arkadaşlar merhaba. Bende Smile ADSL var fakat verdikleri modemde Wi-Fi yok. Bu yüzden tanış biriden yeni bir modem aldım. Markası Air-Ties RT-206. Sorun şu: Benim internet sağlayıcım Smile ADSL ama modemde TTNET var. Bağlantıları yapınca tarayıcıya giriyom TTNET kullanıcı adı falan geliyor fakat modemin lambalarının hepsi yanıyor. Modeme reset attım ama düzelmedi yine TTNET bilgilerini istiyor. Yardımcı olabilir misiniz?

Bu tarz bir sorunla karşılaşmadım bu yüzden varsayımlar üzerinden öneride bulunacağım. smile adsl kullanıcı adını ve şifreni yeni modeme giriyorsun ondan sonra tarayıcıda kendi sayfasına atıyor değil mi? birde merakımdan soruyorum smile adsl de kullanıcı adında @ den sonra ne geliyor?

airties sitesinde modeme uygun firmware i yükle. ttnet için hazırlananı değil. global olanı ki ingilizcedir. yükleyip bilgileri girince sanırım düzelir.

oslun

Dekan
Reaksiyon puanı
33
airtiesin sitesinde şöyle bir bilgi var

Değerli Müşterimiz,
Modeminizdeki alan adı (@ttnet) kilidini kaldırmak için ihtiyaç duyacağınız programı aşağıdaki listeden sahip olduğunuz ürünü seçerek indirebilirsiniz.

Kilidi kaldırmanızda size kılavuz olması için hazırladığımız dökümanı buradan indirebilirsiniz.. Belgeyi görüntülemekte sıkıntı yaşıyorsanız, aşağıdaki bağlantıya tıklayarak PDF formatında dosyaları açmanızı sağlayan Adobe Reader yazılımını ücretsiz olarak indirebilirsiniz.
Adobe Reader İndir
Programın kullanımı ve dikkat edilmesi gerekenler aşağıdaki gibidir;

• Programı tercihen Windows XP işletim sistemi yüklü bilgisayarlarda çalıştırınız.
  • Modeminize kablosuz (wireless) olarak bağlanıyorsanız , programın sağlıklı şekilde çalışabilmesi için modem’e kablo ile bağlantı sağlamanız gerekmektedir.
  • Bilgisayarınıza elle IP verdiyseniz (Manuel IP) IP’nin DHCP tarafından alınmasını sağlayacak ayarları yapınız.
  • Eğer işlem başarısızlıkla sonuçlanırsa Firewall veya Antivirüs programlarınızı devre dışı bırakarak bir daha denemelisiniz.
  • Programın Windows 7 ve Vista işletim sistemlerinde yönetici olarak çalıştırılması veya uyumluluk modunun aktif hale getirilmesi gerekmektedir.
Kilit kaldırma işleminin başarısız olması durumunda 7/24 hizmet veren 444 02 39 numaralı destek hattımızdan yardım alabilir veya Çağrı Merkezi Web Form üzerinden konuyu bize bildirebilirsiniz.
Çağrı Merkezi Web Form

AirTies ürünlerini tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz.

realdgnc

Doçent
Reaksiyon puanı
7
Abi hepinize çok çok teşekkürler. Sayenizde çözdüm sorunu. Hepinize minnettarım.