modeme gelen hızı wifi ile alamıyorum

Bu konuyu okuyanlar

sahinkuyu

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
4-5 ay önce Turknet'e geçiş yaptık ve sürekli olarak sorunlar yaşadık önce modemimizi değiştirdik fakat çare olmadı, daha sonra evin iç tesisatını değiştirdik ancak o da bir çözüm olmadı. Turknet'e şikayet bıraktığımda ise bizim gördüğümüz kadarıyla herhangi bir problem yok şuan size ulan 16mbps hızınız mevcut diyorlar ancak biz test yaptığımızda 1-2mbps hız alıyoruz bunu nasıl düzeltebilirim

Laufeyson

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,075
Bir de LAN kablosu ile bağlanıp deneyin.
Ve hat değerlerinizi paylaşırsanız bakalım.

Yasiin

Dekan
Reaksiyon puanı
3,968
Kablolu olarak 16 megabit alıyorsanız pek yapacak birşey yok. En doğru sonuçlar kablolu ile alınır.

sahinkuyu

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
lan ile bağlandığımda bazen 7-8 mbps e kadar görebiliyorum
hat değerlerini nereden görebilirim pek bir bilgim yok bu konuda
Mesaj otomatik birleştirildi:

Kablolu olarak 16 megabit alıyorsanız pek yapacak birşey yok. En doğru sonuçlar kablolu ile alınır.
kablolu olarak da o hızı göremiyorum maalesef

Laufeyson

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,075
lan ile bağlandığımda bazen 7-8 mbps e kadar görebiliyorum
hat değerlerini nereden görebilirim pek bir bilgim yok bu konuda
Mesaj otomatik birleştirildi:

kablolu olarak da o hızı göremiyorum maalesef
Modemden DSL ayarlarında genellikle olur.

sahinkuyu

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
acaba istediğiniz bunlardan biri mi

2020-12-03 (3).png
2020-12-03 (2).png

Yasiin

Dekan
Reaksiyon puanı
3,968
SNR Margin değerleri iyi değil. Sanırım altyapıda yani apartmandaki kutudan altyapıya kadar olan kablolarda sorun var.
@Yasiin doğru mudur?
SNR değerleri tam sınırda 8 altına düşmesi durumunda internette kopmalar yaşanabilir. Hat zayıflaması biraz yüksek iç tesisatı bir elden geçmesi gerekiyor. 10-14 megabit arası hız alınabilir.

sahinkuyu

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
SNR değerleri tam sınırda 8 altına düşmesi durumunda internette kopmalar yaşanabilir. Hat zayıflaması biraz yüksek iç tesisatı bir elden geçmesi gerekiyor. 10-14 megabit arası hız alınabilir.
internette zaten sürekli olarak kopmalar yaşıyoruz ancak daha 2 hafta önce iç hattımızı değiştirdik

Yasiin

Dekan
Reaksiyon puanı
3,968
internette zaten sürekli olarak kopmalar yaşıyoruz ancak daha 2 hafta önce iç hattımızı değiştirdik
Arada ek vs var mı? Ankastreden tek kablo üzerinden Cat6 ile çekerseniz çok iyi olur, baya yüksek hat zayıflaması.

AMC

Müdavim
Reaksiyon puanı
762

14 mbit hız tanımlı modeme 1-2 mbit çıkması genelde portla alakalı problem oluyor online işlemlerden şikayet kaydı bırakın modeme 14 mbit gelmesine rağmen hız testlerinde 1-2 mbit görüyorum diye ss eklenebiliyorsa ekleyin sizlik bi durum yok modemi kapatın 5 dk sonra tekrardan açın sonrasında bi hız testi yapın kablolu olarak ona göre kayıt bırakın onlar tarafından sorun var.

sahinkuyu

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
yaklaşık bir aydır oluşturduğum kayıtla ilgili cevaplar alıyorum ve onların tarafında herhangi bir sorun olmadığını dile getiriyorlar. kablolu şekilde hız testi yaptığımda bile yararlı bir cevap alamadım.

AMC

Müdavim
Reaksiyon puanı
762
Kablolu test yaptığında kaç görüyorsun

sahinkuyu

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
bugün yaptığım bir test sonucu 1.44 mbps günlere göre değişiklik gösteriyor ancak en yüksek aldığımız 4mbps oldu bu zaman kadar.