Modeme bağlanan kişileri görme ve kısıtlama

Bu konuyu okuyanlar

Bepob

Müdavim
Reaksiyon puanı
302
Modemime bağlanan kişileri fing adlı programla veya modem arayüzünden görebiliyorum benim istediğim şey bazı istemediğim halde bağlanan kişiler için onlara kısıtlama veya diskalifiye etme gibi bir imkanımız var mı? (Şifreyi değiştir demeyin) Sadece o kişi için gerekirse istediğim an internetimden atma veya kısıtlama vs yapabiliyormuyuz ?

Ben Kenobi

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,155
Evet Mac filtreleme ile belli kişiler haricindekilerin modeme bağlanmasını engelleyebilirsiniz.

Bepob

Müdavim
Reaksiyon puanı
302
Evet Mac filtreleme ile belli kişiler haricindekilerin modeme bağlanmasını engelleyebilirsiniz.

Peki istediğim zaman engelleyip istediğim zaman açabiliyormuyum ?
--- Gönderi Güncellendi ---
Ayrıca onun bant genişliğini sınırlandırabiliyormuyum 300 kb gibi vs belli bir hız

Bepob

Müdavim
Reaksiyon puanı
302
Bana tamamen engelleme değil de istediğim vakit engelleyeceğim istediğim zaman açacağım bir ayar lazım bunun haricinde hız kısıtlaması da verebilsem güzel olur

Ben Kenobi

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,155
Hız kısıtlaması da verilebilir ancak modemin markasına göre nasıl yapılacağı değişir.
İki çeşit mac filtreleme var biri internet için diğeri wireless için.
İnternet Mac filtreleme ile modem şifresini doğru giren kullanıcılar modeme bağlanır ama internete bağlanamaz.
Wireless Mac filtreleme ise modem şifresini doğru girmesine rağmen modeme bağlanamaz.

Bepob

Müdavim
Reaksiyon puanı
302
Hız kısıtlaması da verilebilir ancak modemin markasına göre nasıl yapılacağı değişir.
İki çeşit mac filtreleme var biri internet için diğeri wireless için.
İnternet Mac filtreleme ile modem şifresini doğru giren kullanıcılar modeme bağlanır ama internete bağlanamaz.
Wireless Mac filtreleme ise modem şifresini doğru girmesine rağmen modeme bağlanamaz.

Bana wireless filtreleme lazım ama modeme bağlanıcak anlamıcak benim bir şey yaptığımı kısıtlama olsaydı güzel olurdu
@Ben Kenobi peki şöyle bir şey var mı internetimi kullanan kişilerin ne indirdiği ne kadar internet kullandığı vs bakabiliyormuyum

Simsizz1905

Doçent
Cezalı
Reaksiyon puanı
334
Bana wireless filtreleme lazım ama modeme bağlanıcak anlamıcak benim bir şey yaptığımı kısıtlama olsaydı güzel olurdu
@Ben Kenobi peki şöyle bir şey var mı internetimi kullanan kişilerin ne indirdiği ne kadar internet kullandığı vs bakabiliyormuyum
Hocam ağınızı kullanan kişilerin telefonlarına sızabilirsiniz ama sanırsam root gerektiriyor.

Bepob

Müdavim
Reaksiyon puanı
302
Hocam ağınızı kullanan kişilerin telefonlarına sızabilirsiniz ama sanırsam root gerektiriyor.

Rootla uğraşmak istemiyorum ya daha basit yolu yokmu nasıl yapabilrim bana engelden daha çok ne kadar harcamış ne yapmış önemli kontrol altına almak istiyorum

Simsizz1905

Doçent
Cezalı
Reaksiyon puanı
334
Rootla uğraşmak istemiyorum ya daha basit yolu yokmu nasıl yapabilrim bana engelden daha çok ne kadar harcamış ne yapmış önemli kontrol altına almak istiyorum
Bende hocam rootla uğraşmamak istiyorum araştırdığım kadarıyla rootsuz olmuyor.

Mustafa1982

Öğrenci
Reaksiyon puanı
23
Kötü oldu ya sonuçta kendi modemim istediğim ayarı verebilmem lazm
Yanına gidip bakabilirsin tamamen root gerektirmeyen bir yöntem bu. Veya telefonla arayıp sor. Böylelikle suç işlememiş olursun.

Bepob

Müdavim
Reaksiyon puanı
302
Mac filtrelemeyi uyguladım iş yapıyor.Onun haricinde modem arayüzünde ipv6 firewall ayarı var şuan etkin değil o ne işe yarıyor

gurbuzs

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Merhabalar ben de bu konuyu çok araştırmıştım. modeme bağlanan bir sürü cihaz var. cep telefpnu taplet bilgisayar ve komşular. kendi internetime girince hız sorunu yaşıyordum. sonra kafayı taktım ve işi dibine kadar öğrendim, bildiklerimi de paylaştım. Eğer reklam olmayacaksa TP-LINK bu sayfadan inceleyebilirsiniz.

Kırrık67

Profesör
Reaksiyon puanı
948
ben biliyorum. 192.168.1.1 sitesine gir internete bağlanıp şifre ve kullanıcı adı admin olur.
Mesaj otomatik birleştirildi:

admin yazarak gir ve bak.

wpa_supplicant

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,544
Merhabalar ben de bu konuyu çok araştırmıştım. modeme bağlanan bir sürü cihaz var. cep telefpnu taplet bilgisayar ve komşular. kendi internetime girince hız sorunu yaşıyordum. sonra kafayı taktım ve işi dibine kadar öğrendim, bildiklerimi de paylaştım. Eğer reklam olmayacaksa TP-LINK bu sayfadan inceleyebilirsiniz.
2017, yinede söylemen iyi olmuş.