Yardım Modemden cihazlar arası virüs bulaşır mı?

Bu konuyu okuyanlar

Norw

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Modemden cihazlara virüs bulaşır mı ne kadar mümkün?Ssid gizli wps kapalı bu arada.

MertTT9

Asistan
Reaksiyon puanı
101
Eğer ağa bağlı bir cihaza virüs bulaşırsa, ve bu virüsün ağ içi saldırı yapabilme yeteneği varsa bulaşabilir. Daha detaylı bilgi isterseniz araştırabilirsiniz. :)

talebesultan

Asistan
Cezalı
Reaksiyon puanı
150
modem interneti wifi aracılığıyla dağıtır, zararlı yazılım dediğimiz virüsler bilgisauardan modeme modemden de bütün cihazlara (kablolu,kablosuz) bulaşır.

Jarvisit

Tech is my home
Admin
SDN
Reaksiyon puanı
2,840
Modemden cihazlara virüs bulaşır mı ne kadar mümkün?Ssid gizli wps kapalı bu arada.
Virüsün yaratıcısı ağ içindeki cihazları bulup onlara da atak yapabilir. SSID ve WPS nin kapalı olması bir şey değiştirmeyecektir, hali hazırda bağlı çünkü

glossofobhia

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
515
Aynı ağda ki başka bir cihazdan atak bekliyorsanız kendinizi ağ da görünmez yapabilirsiniz ve sizinle hiç bir dosya transferi yapamayacağı için enfekte olmazsınız.

Norw

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Aynı ağda ki başka bir cihazdan atak bekliyorsanız kendinizi ağ da görünmez yapabilirsiniz ve sizinle hiç bir dosya transferi yapamayacağı için enfekte olmazsınız.
Ağda nasıl gizli yapabilirim AP yalıtımı etkin bende cihazlar birbirini göremiyor herhalde.Aynı şekilde modeme 3 tel bağlı onlara özel ssid de oluşturdum ve aynı şekilde ap yalıtımını etkinleştirdim.

glossofobhia

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
515
Ağda nasıl gizli yapabilirim AP yalıtımı etkin bende cihazlar birbirini göremiyor herhalde.Aynı şekilde modeme 3 tel bağlı onlara özel ssid de oluşturdum ve aynı şekilde ap yalıtımını etkinleştirdim.
AP yalıtımı etkin kalsın zaten problem çıkmaz da yine de windows üzerinden komut istemini yönetici olarak açıp "net config server /hidden:yes" komutunu yapıştır ve çalıştır.

Norw

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Virüsün yaratıcısı ağ içindeki cihazları bulup onlara da atak yapabilir. SSID ve WPS nin kapalı olması bir şey değiştirmeyecektir, hali hazırda bağlı çünkü
Peki bunu nasıl engelleyebilirim yani nasıl modemde ki cihazlardan kendimi koruyabilirim?AP yalıtımı etkin.Cihazlara interneti girerken kasperskyla taratıyorum.3 telefon bağlı benim PC dışında ben kablolu bağlanıyorum.O telefonlara özel ssid oluşturup AP yalıtımını etkinleştirdim.Wps kapattım.Arayüz şifresi ve kullanıcı adı sayı harf büyük küçük semboller içeriyor.

Jarvisit

Tech is my home
Admin
SDN
Reaksiyon puanı
2,840
Peki bunu nasıl engelleyebilirim yani nasıl modemde ki cihazlardan kendimi koruyabilirim?AP yalıtımı etkin.Cihazlara interneti girerken kasperskyla taratıyorum.3 telefon bağlı benim PC dışında ben kablolu bağlanıyorum.O telefonlara özel ssid oluşturup AP yalıtımını etkinleştirdim.Wps kapattım.Arayüz şifresi ve kullanıcı adı sayı harf büyük küçük semboller içeriyor.
Cihazlarınızla ağ üzerinden iletişim kurmuyorsanız ağ içi bulunabilirliğini kapatabilirsiniz.

Norw

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Cihazlarınızla ağ üzerinden iletişim kurmuyorsanız ağ içi bulunabilirliğini kapatabilirsiniz.
O ne hocam AP yalıtımı dediğim cihazlar birbini göremiyor ondan mı bahsediyorsunuz?