Modem ve acces poin ip alınamadı hatası...

Bu konuyu okuyanlar

Yıkılmaz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Merhabalar,

10 yıldır Airties rt-205 kablosuz modem kullandım. Ters dublexbir dairede oturuyorum. Alt kata istediğim kalitede sinyal alamadığım için Zyxel wap3205 v2 kullanıyordum üniversal repeater olarak her katta ayrı şifre girip bağlanıyordum. Airties modemim arızalandı yerine TurkTelekomdan Zyxel vmg3313-b10b modem aldım. Aynı şekilde üniversal repeater olarak sinyal arttırmak istediğim de ilk ayarladığımdasıkıntı yaşamıyorum fakat modemi veya access pointi kapatıp açtıktan sonra access pointen ip alınamadı hatası alıyorum. Airties modem 198.168.2.1 ile başlıyordu yanlış hatırlamıyorsam yeni modem e başlangıç ip si olarak 192.168.2.1 veriyorum genede access point ip alınamadı hatası alıyorum. Ne yapa bilirim yardımlarınızı bekliyorum şimdiden çok teşekkür ederim.

AlperShal

Profesör
Reaksiyon puanı
2,554
Bugüne kadar Access Point kullanmadım ama köprüleme ile iki modem kullanıyorum. (Yani ikinci modemim Access Point gibi) Bildiğim kadarı ile bu sorunun kaynağı iki cihazda da DHCP hizmetinin açık olması. (Access Pointler'de DHCP ayarı var mı onu da bilmiyorum)

Şimdi söyleyeceğim biraz modeme ve ya cihaza özel sorun olabilir ama PS4'ümü Access Point olarak kullandığım modeme kablo ile bağlayınca ip atama sorunu oldu. Bunun her cihazda geçerli olacağını sanmıyorum ve bu sorun oluşmaya başladıktan sonra 1-2 günde kendi kendine çözüldü.

Yıkılmaz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
2 cihazda da DHCP kapatarak denedim modem kapatınca internete giremedim geri açtım dhcp yi access point te dhcp yi kapatınca arayüz e hiç giremedim resetledim cihazı.

AlperShal

Profesör
Reaksiyon puanı
2,554
Benim aklıma başka bir şey gelmiyor kusura bakma. :( İstersen müşteri hizmetlerine sorabilirsin. *Bir umut :)

Yıkılmaz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Cevap vermeyi ve teşekkür etmeyi unutmuşum kusura bakmayın. Yardımınızı tekrar denedim.

Modem den DHCP Yİ kapatıp biraz bekledim ayarları yazmasını sonrasında cihazı kapattım ve access point i resetledim tekrar üniversal repeater modunda açtım ve ayarları bağlı olunan cihazdan al dedim şimdilik sorun yok çok teşekkür ederim. ???

AlperShal

Profesör
Reaksiyon puanı
2,554
Çözüldüğüne sevdindim. Iyi forumlar dilerim. :)

Yıkılmaz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Kaç gündür korkudan cihazların elektriğini kesmiyordum akvaryum temizlemek için üçlüyü prizi söktüm hem denemiş okurum dedim gitti gene ip hatası alıyorum denemediğim okumadığım kalmadı neredeyse başka ne yapa bilirim?

AlperShal

Profesör
Reaksiyon puanı
2,554
Kaç gündür korkudan cihazların elektriğini kesmiyordum akvaryum temizlemek için üçlüyü prizi söktüm hem denemiş okurum dedim gitti gene ip hatası alıyorum denemediğim okumadığım kalmadı neredeyse başka ne yapa bilirim?
Bende başka çözüm kalmadı. Müşteri hizmetleri belki çözüm olabilir dersin böyle böyle ip alınamadı diyor yardımcı olurlarç