Modem üzeriden ebeveyn kontrolü

Bu konuyu okuyanlar

realceceli

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhabalar shiftdelete yönetici ve çalışanları ve bu mesajı gören sevgili insanlar sizlere bir sorum olacaktı bir türlü halledemedim malum Covid-19 virüsünden dolayı evde kapalı kaldık ve çocuklarımız TV ve cep telefonu üzerinden video içerikli sitelere çok düştü bende bunu engellemek adına modemim üzerinden (Model No. TD-W9970) güvenlik denetimleri aynı zamanda ebeveyn kontrolleri üzerinden site engelleme denemesi yaptım ve engellemeyi başardım ama engellediğim siteler TV ve CEP TELEFONU üzerindeki uygulamalarından açılmaya devam ediyor bir türlü engellemeyi başaramadım mesela youtube engelliyorum bilgisayardaki tarayıcıdan açılmıyor ama cep telefonundaki uygulamadan açılmaya devam ediyor aynı şekilde netflix uygulamasıda aynı şekilde nereyi atlıyorum neyi yapamadım yardımcı olursanız çok sevirim. Biraz uzun oldu ama umarım anlatabildim sizlere kolay gelsin

Batuhan Sertol

Bank of Base
Reaksiyon puanı
489
Kullanmasını istemediğiniz uygulamaları devre dışı bırakmayı denediniz mi veya örneğin kendi telefonumda seçenek kısmında WI-FI ve Mobil Veri erişimi bölümü var yani erişimi iptal ettiğimizde o programa giriş kapanıyor.

realceceli

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Telefon üzerinden uygulama devre dışı bırakmak istemiyorum modem arayüzünden (192.168.1.1 ) site engellemesini başardım Google chrome ve internet Explorer üzeriden açılmıyor ama telefon ve tv ve cep telefonu üzerinde ki youtube ve netflix uygulamalarında açılmaya devam ediyor ne yaptıysam olmadı.

rosellealper

Doçent
Reaksiyon puanı
417
bu zamandaki cocuklar zehir gibi ne yaparsanız yapın cocuklar ustesinden gelirler
Mesaj otomatik birleştirildi:

Kullanmasını istemediğiniz uygulamaları devre dışı bırakmayı denediniz mi veya örneğin kendi telefonumda seçenek kısmında WI-FI ve Mobil Veri erişimi bölümü var yani erişimi iptal ettiğimizde o programa giriş kapanıyor.
devre dısı bırakmayı herkes biliyor

realceceli

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Abi çocuk 4 yaşında ilerde çözer belki ama şimdilik çözene kadar bunu yapabilseydim iyi. Sanıyorum bilen yok ama cevaplarınız için teşekkürler herkese bilen birisi çıkana kadar bekleyecem. Belki Hakkı abi yada diğerleri bilir diye umut ettim ama onlardan da ses soluk yok maalesef

bum bum ciao

Öğrenci
Reaksiyon puanı
30
Merhabalar shiftdelete yönetici ve çalışanları ve bu mesajı gören sevgili insanlar sizlere bir sorum olacaktı bir türlü halledemedim malum Covid-19 virüsünden dolayı evde kapalı kaldık ve çocuklarımız TV ve cep telefonu üzerinden video içerikli sitelere çok düştü bende bunu engellemek adına modemim üzerinden (Model No. TD-W9970) güvenlik denetimleri aynı zamanda ebeveyn kontrolleri üzerinden site engelleme denemesi yaptım ve engellemeyi başardım ama engellediğim siteler TV ve CEP TELEFONU üzerindeki uygulamalarından açılmaya devam ediyor bir türlü engellemeyi başaramadım mesela youtube engelliyorum bilgisayardaki tarayıcıdan açılmıyor ama cep telefonundaki uygulamadan açılmaya devam ediyor aynı şekilde netflix uygulamasıda aynı şekilde nereyi atlıyorum neyi yapamadım yardımcı olursanız çok sevirim. Biraz uzun oldu ama umarım anlatabildim sizlere kolay gelsin
Bunun sebebi youtube, facebook gibi uygulamaların mobil uygulamalarının farklı protokolleri desteklemesi. Bu denli birşey yapmak istiyorsan application patrol özelliğine sahip bir firewall cihaz alman ki ev için çok saçma olur. Sana iki şey önerebilirim, Keenetic modemlerinde SafeDNS bileşeni var onu kurup deneyebilirsin. Ya da bundan önce google ın ücretsiz sunduğu Family Link mobil uygulamasını deneyebilirsin. Mevcut modemine benzer özelliklerde Keenetic'te Omni DSL var. Ben evde Omni DSL'in bir üst modelini Extra DSL'i kullanıyorum gayet memnunum.