Modem Önerisi

Bu konuyu okuyanlar

Leblebici

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhabalar,şu an kullandığım modem bozuldu ve mecburen yeni modem almaya karar verdim.İnternet hızım 32mbps buna uygun 250 TL'yi geçmiyecek modem önerisinde bulunursanız sevinirim.Teşekkürler.

bum bum ciao

Öğrenci
Reaksiyon puanı
30
Merhabalar,şu an kullandığım modem bozuldu ve mecburen yeni modem almaya karar verdim.İnternet hızım 32mbps buna uygun 250 TL'yi geçmiyecek modem önerisinde bulunursanız sevinirim.Teşekkürler.
Selam Leblebici,

Biraz evinin yapısından ve hangi cihazları kullandığından bahsedersen kullandığım cihazı ya da farklı bir model önerebilirim. Ben evde Kenetic Extra DSL kullanıyorum. Çok memnunun. Sen de bütçene göre bu markaya bakabilirsin. Söylediğin fiyat bandından Omni DSL var. Bilgisayarların ya da telefonların 5GHz destekliyorsa, biraz bütçeni yükseltip extra dsl e bakabilirsin.

therollingbuttons

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Merhaba, şuan zyxel 1312 modeli mediamarkt sitesinde kampanyada görünüyor.eğer kullanacağınız ev 2+1 yada 3+1 100-120 m2 civarı ise gayet yeterli.Biraz daha fiyat çıkabilirsen 5 ghz dual band destekli yine zyxel 3625 Ac1200 modeli var bende bunu araştırıp satın aldım.Gayet başarılı bir ürün.zyxel aldığım hiçbir üründen pişmanlık duymadım.

bum bum ciao

Öğrenci
Reaksiyon puanı
30
Merhaba, şuan zyxel 1312 modeli mediamarkt sitesinde kampanyada görünüyor.eğer kullanacağınız ev 2+1 yada 3+1 100-120 m2 civarı ise gayet yeterli.Biraz daha fiyat çıkabilirsen 5 ghz dual band destekli yine zyxel 3625 Ac1200 modeli var bende bunu araştırıp satın aldım.Gayet başarılı bir ürün.zyxel aldığım hiçbir üründen pişmanlık duymadım.
Bir cihazın ki bu VMG1312-B10D ise 120 m2 evde çekeceğini idda etmek pek inandırıcı gelmedi bana. Ama olsun inanırsak olabilir :tearsofjoy:

Leblebici bey, bence siz interneti iyice bir araştırın. Yukarıda yazılan ürünlerle ilgili incelemeleri bir izleyin derim.

BeyazMarley

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Bir cihazın ki bu VMG1312-B10D ise 120 m2 evde çekeceğini idda etmek pek inandırıcı gelmedi bana. Ama olsun inanırsak olabilir :tearsofjoy:

Leblebici bey, bence siz interneti iyice bir araştırın. Yukarıda yazılan ürünlerle ilgili incelemeleri bir izleyin derim.
Hocam selamlar. Yukarıda konu sahibine kullanım alanı ile ilgili bilgileri sorup güzel bir yaklaşım sergiledikten sonra net ürünler tavsiye etmişsin ve başka bir marka tavsiyesine gidip şikayetlerini araştır diyerek ayıp etmişsin. Kullanılacak alanın teknik detaylarını öğrenmeden üstelik. Önü açık alanda 300 mt2den de kullanabilir ki bu senin tavsiye ettiğin modelde de geçerli. Bu arada 30 yıllık Zyxel ile 2018 de kurulmuş firmaları şikayetleri üzerinden kırdırmak biraz absürt olmuş zira biri 1000 satıyorsa biri 10 satıyor. Doğal olarak 1000 satanın beklenti durumlarına göre marka ayırt etmeksizin daha fazla şikayeti olacaktır. Hiç bir modemle hiç bir alanda bir sorunu kesin çözebiliriz diye bir olay yok. Yarın arkadaş çekmiyor dediğinde repeater, router gibi seçenekler sunacaksın mesela. Bu ihtimal her marka model de var..

bum bum ciao

Öğrenci
Reaksiyon puanı
30
Hocam selamlar. Yukarıda konu sahibine kullanım alanı ile ilgili bilgileri sorup güzel bir yaklaşım sergiledikten sonra net ürünler tavsiye etmişsin ve başka bir marka tavsiyesine gidip şikayetlerini araştır diyerek ayıp etmişsin. Kullanılacak alanın teknik detaylarını öğrenmeden üstelik. Önü açık alanda 300 mt2den de kullanabilir ki bu senin tavsiye ettiğin modelde de geçerli. Bu arada 30 yıllık Zyxel ile 2018 de kurulmuş firmaları şikayetleri üzerinden kırdırmak biraz absürt olmuş zira biri 1000 satıyorsa biri 10 satıyor. Doğal olarak 1000 satanın beklenti durumlarına göre marka ayırt etmeksizin daha fazla şikayeti olacaktır. Hiç bir modemle hiç bir alanda bir sorunu kesin çözebiliriz diye bir olay yok. Yarın arkadaş çekmiyor dediğinde repeater, router gibi seçenekler sunacaksın mesela. Bu ihtimal her marka model de var..
Önü açık alanda 300 mt2den de kullanabilir
??? Hocam görüyorum ve artırıyorum diyorsun ama burası poker masası değil :) Ama şuna katılıyorum ikimizin yazdıkları arkadaşın kafasını daha fazla karıştıracak gibi. Benim kendisine iki ürüne de araştırmasını, kendisine en uygun ürünü seçmesini tavsiye ediyorum.
Yarın arkadaş çekmiyor dediğinde repeater, router gibi seçenekler
hocam repeater mı kaldı be? Nerde o eski repeaterlar... Evet çekmiyor dediğinde de mesh önereceğim. Çünkü bu da bir cihaz arşı alâ ya kadar menzili yok çekmeyebilir. Hatta ben mesafe ile ilgili hiçbir şey söyleyemem. Ama olur da çekmezse diye de bu markayı öneriyorum evet. Çünkü adamların bütün cihazları birbiriyle mesh yapıyor hocam wi-fi mesh. modelden seriden bağımsız. Neyse.. Kırıcı olduysam affet.

BeyazMarley

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Ben arkadaşın konusunu daha fazla bulandırmak istemiyorum. Sen benim 300mt2 de misal örnek verdiğimi ne anlatmaya çalıştığımı anladın. Poker falan bilmem :) Özet olarak ben senin önerdiğin marka kötü çöp ve işe yaramaz demedim. Zyxel gibi bir firmaya bu kadar agresif çıkışlarına anlam veremedim o kadar..

bum bum ciao

Öğrenci
Reaksiyon puanı
30
Ben poker bilirim :) Bazıları ne kadar iyi blöf yaptığınla ilgili diyor ama bence elinde hangi kağıtlar ve ne kadar paran olduğu ile ilgili.

The Commander

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,338
Yani sizden bağımsız olarak Zyxel VMG1312-B10D kullanıcısı olarak yorumumu yapayım.
Küçük 2+1 ortalama 90 m2 bir evdeyim ve modem kendi odamda duruyor. Salona geçtiğimde zaman zaman Wifi kopuyor, tam çekmiyor. Çekim gücünden memnun kaldığımı söyleyemeyeceğim. Superonline kullanırken onların verdiği Huawei modemi yine aynı konumda kullanıyordum ve böyle bir sorunum olmuyordu. Ben de 20 gün önce falan aldım bu modemi.
Mesaj otomatik birleştirildi:

bum bum ciao

Öğrenci
Reaksiyon puanı
30
Yani sizden bağımsız olarak Zyxel VMG1312-B10D kullanıcısı olarak yorumumu yapayım.
Küçük 2+1 ortalama 90 m2 bir evdeyim ve modem kendi odamda duruyor. Salona geçtiğimde zaman zaman Wifi kopuyor, tam çekmiyor. Çekim gücünden memnun kaldığımı söyleyemeyeceğim. Superonline kullanırken onların verdiği Huawei modemi yine aynı konumda kullanıyordum ve böyle bir sorunum olmuyordu. Ben de 20 gün önce falan aldım bu modemi.
Mesaj otomatik birleştirildi:
Duvarlarınız kalındır :p

BeyazMarley

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Hocam sen pokerden iyi anlıyorsun ben de tiyatrodan :D Kolay gelsin..

Son mesajlar