Modem güncelleme sonrası ayarları kabul etmiyor. İnternet yok

rasitekrem42

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Huawei hg630a modemine huawein kendi sitesinden indirdiğim güncellemeyi yükledim. Fakat ttnete uyarlanmış eski sürümünde ayalarlar otomatik oluyordu. Şimdi ayarları elle yaptım. Gözüme çarpan bir şey var . EoA PPPoA ve IPoA var. Önceki sürümdeki ayarlarda PPPoE vardı. Sanırım internetin aktif olması için bu ayarı seçmem gerekiyor. Kullanıcı adı şifre bunlar kesinlikle doğru . Sonuna eklenen @ttnet gibi en ince detayına kadar ayarladım. Forumlardan bulduğum diğer ayarları da yapmama rağmen internete erişimim yok. Ttneti aramam üzerinden 2 gün geçti hala bir çalışmaları yok. Modemi ttnetin yolladığı sürüme döndürme şansım var mı ya da bu yeni sürüme göre ayar yapabilir miyim ?

rasitekrem42

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
TTnet yetkilileri eve geldiler. 2 kişiye modem kurulumu nedir nasıl yapılır öğrettim. Fabrika ayarına dönen modemin şifresinin de değişeceğini öğrettim . Ttnetin bize bi yararı yok benim onlara az da olsa yararım olmuştur umarım. Bana lazım olan huawei hg630a nın ttnet çıkış sürümü. Bunu anlatamadım gelenlere. Bir saat durup hiçbir şey yapamadan kayda modem arızalı giriyorum dedi ve gittiler.

Terapist

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Reset atmayı denedin mi ? Bazı modemlerde ülke seçiyorsun otomatik ayar yapıyo 8/35 ayarını filan...