Mobil uygulama kodlamak için dil önerisi

Bu konuyu okuyanlar

High Noon

Asistan
Reaksiyon puanı
80
Merhaba arkadaşlar, boş zamanlarımda Python kodlama dilini öğrendim, birkaç GUI kütüphanesinden yararlanarak kendi uygulamamı tasarladım ancak ben satış işine girmek istiyorum. Ancak bu yazılım yazıp satma işi olmayacak, mobile yazdığım uygulama aracılığıyla satacağım şeyleri satmak istiyorum (örn: Ucuza RP kodu, vs.). Python ile mobil uygulama yazmak gayet mümkün ancak farklı bir kütüphane gerekiyor ve ismi Kivy, ama ben bu kütüphaneyi tam olarak yeterli bulduğumu söyleyemem. Şuan ihtiyacım olan şey mobil uygulama yazmak, kodlamak için gayet ideal bir kodlama dili arıyorum ancak derseniz ki Python'la da yazabilirsin, diğerleri de Kivy gibi o zaman Python ile devam ederim.
Bildiğim iki tane dil var bu arada: Python ve Lua, C#'a da daha yeni başladım.

kmurat

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,709
Java'ya, daha kolay olduğu için tercih ediliyor ve Android Studio son sürümlerinde resmi olarak destekleniyor.

High Noon

Asistan
Reaksiyon puanı
80
Java'ya, daha kolay olduğu için tercih ediliyor ve Android Studio son sürümlerinde resmi olarak destekleniyor.
Açıkçası ben kodlama dillerini genel anlamda bilmek istiyordum, bunun için kendime Python - C# - Js - C++ - Java diye sıra da koymuştum yani birden Java destekli bir dile atlamak zor gelebilir diye düşünüyorum. En azından C#'ı bitirip geçmeye çalışabilirim, saygılar :)