Mobil Oyun nasil yapilir

Bu konuyu okuyanlar

MehmetTuran61

Asistan
Reaksiyon puanı
12
Arkadaşlar oyun nasil yapabilirim aklımda oyun ilgili düşünceler var ama kod lazim mi oyun yapmak için kodları ezberle yemedimde ezberlemek lazim mi

#ExYoung

Asistan
Reaksiyon puanı
140
Unity 3d ve biraz kodlama bilgisi

EmirAga

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
kardeşim grafikleri bilgisayardaki unity uygulamasından yapabilirsin ama kodlama bilgisi tabiki gerekli mesela ben oyun yaptım çok güzel oldu

eymenbex

Öğrenci
Reaksiyon puanı
15
bilgisayardaki yapıyoruz yoksa mobilden mi yapiyoz oyun hocam bide o uygulama paralimi
Uygulama bedavadır ama yok ben kendim ev falan yapacak yetenekteyim yada aşırı beleşçiyim diyorsan sıkıntı yok ama para vermek istersen kendi platformunda paralı paketler (ağaç,model,ev,uçak vb.) bula bilirsin, bilgisayar üzerinden yönetilen&kullanılan bir uygulammadır android uygulamaları yapar yada pc için uygulamalar yaparsın

ders video ;

Unity3D Dersleri

Android geliştiricem diyorsan ;

Unity Kitaplığı

kmurat

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,709
Programlama bilgisi ve bir de oyun motoru gerekiyor. Oyun motoru gerekli (veya en sık kullanılan) kod kalıplarını içerir. Bir tabletin varsa doğrudan Android üzerinde de oyun geliştirmeyi deneyebilirsin (çok önerebileceğim bir yöntem değil çünkü ergonomik değil).

PC üzerinde daha rahat çalışırsın. PC'de oyun motoruna ek gerekli emulatörler de kurulu olmalı. Çoğu geliştirme ortamı gerekli araçları dahilinde barındırıyor. Oyun ile program kaba olarak aynı şekilde geliştirilir. Oyun programlamanın kendi kuralları var bunu kolaylaştıran araçlar mevcut. Yani oyun motorları.