Misafir hesaplarından zararlı yazılım yemek vs.

Bu konuyu okuyanlar

Reaksiyon puanı
14
1) Diyelim ki; PUBG Mobile ve CoD Mobile gibi Online oyunları oynarken IP adresinden sisteme sızma becerisi olan birine denk gelirsem ve IP adresmi bulup telefonuma sızarsa yani oyunları misafir kullanıcıya yüklemiş olup misafir kullanıcıdan sızarsa telefonuma, o zaman benim misafir kullanıcıdan girdiğimi görebilir mi ve yönetici hesabına bile sızabilir mi?

2) Windows, Linux ve diğer Apple bilgisayarlarında bile aynısı geçerli mi?

_Zaur_

VİP üye
Reaksiyon puanı
22,849
Linux sistemler çok güvenlidir.
Android program linux tabanlıdır.

İp sızma olayı çok kolay değildir güncel sistemlerde.

XP kullandığım zamanda Başka bir bilgisayara sızmıştım ama öyle ahım şahım abartılacak bir şey yok bunda.

Kimin neyine senin oyun hesabın? İp adrese sızan gider Bankalarda olan pc lerden Hesap çalar sonrada bilgisayarını çökertir.

Gerçi bende Banka bilgisayarlarının İP ardeslerini bulduktan sonra dedim yok benim iş buraya kadar. Sızma filan boş işler gözümde.

XP üzeri sistemlere çok zordur ip ardesle sızma. Ben amatur yollarla sızmıştım.

Reaksiyon puanı
14
Telefonda online oyun oynarken biri tehdit etmişti beni ve demişti ki; seni hacker arkadaşıma hackletcem ve sosyal medya hesaplarını görüp kim olduğunu bulup evinin adresine gelecem diye tehdit etmişti.

Android'de bu gibi durumlara tedbir üzere administrator hesabına değil de, oyunlar için ayrı bir misafir hesabı açıp oyunları misafir hesaba yüklesem ve hacker sızarsa misafir hesabına tehlikeye girer mi administrator hesabı? Görebilir mi benim administrator hesabından oyuna girmediğimi ve sızar mı administrator hesabına?

_Zaur_

VİP üye
Reaksiyon puanı
22,849
Ev adresine gelip ne .... yiyecek?
Her g*tü moklu heykır olsaydı interneti kapatırlardı.

Bence küfür filan etmişsin ona. Durduk yere kimse kimseyi tehdit etmez.

Reaksiyon puanı
14
Hayır hiçbir küfür etmedim. Sadece espiri yapıyordum mikrofondan sonrada bana çatmaya başladı ve birkaç kişiyi topladı. Onlarda kötü laf etmeye başladılar.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Android'de bu gibi durumlara tedbir üzere administrator hesabına değil de, oyunlar için ayrı bir misafir hesabı açıp oyunları misafir hesaba yüklesem ve hacker sızarsa misafir hesabına tehlikeye girer mi administrator hesabı? Görebilir mi benim administrator hesabından oyuna girmediğimi ve sızar mı administrator hesabına?

_Zaur_

VİP üye
Reaksiyon puanı
22,849
Hayır hiçbir küfür etmedim. Sadece espiri yapıyordum mikrofondan sonrada bana çatmaya başladı ve birkaç kişiyi topladı. Onlarda kötü laf etmeye başladılar.
Nasıl espiri yaptınsa artık. Hemde mikrofonla konuşma he? :D

Senin arkadaş ortamın yoksa o zaman mikrofon niye açmışsın?
Neyse ben anlamam senin bu iş nasıl olacak. Hayırlı forumlar.

defacerGLD

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,068
kim ki o ip adresinle hackleyecek en fazla ddos filan atar modeme res at bitsin

tabi nat vs ekleyerek yapabilir ama her önüne gelen yapamaz modem arayüzünün şifresini değiştirildinmi eğer hayır da değiştir

Son düzenleme:
Reaksiyon puanı
14
kim ki o ip adresinle hackleyecek en fazla ddos filan atar modeme res at bitsin

tabi nat vs ekleyerek yapabilir ama her önüne gelen yapamaz modem arayüzünün şifresini değiştirildinmi eğer hayır da değiştir
Modem arayüzü şifreli. NAT nedir?

NAT eklemek nedir ve tehlikesi neler?

Reaksiyon puanı
14
nat ı hackleyecek ekliyor

Aynı şekilde Windows PC'ye misafir hesap açıp o hesaba korsan oyun kursam administrator hesabı tehlikeye girer mi?

defacerGLD

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,068

Aynı şekilde Windows PC'ye misafir hesap açıp o hesaba korsan oyun kursam administrator hesabı tehlikeye girer mi?
karsıdakinin bilgisine bağlı bir durum

Sahset Hakan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8
Öyle komşu pek çıkmaz Ben komşunun İP sini bulup ttnet modemin arayüz şifresini admin superonline yapmış ve Wi-fi şifresini de değişip kedim kullanmıştım

defacerGLD

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,068