Miras Para İle 10.000 TL Bütçelik Bir Oyun Bilgisayarı

Değermi ?

• Kullanılan toplam oy
    13
  • Anket kapatılmış .

El Luigi

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Intel Core i7-4790K 4.0 GHz İşlemci
MSI Z97 Gaming 7 Military Class Anakart
G-Skill Ripjaws 32GB (4X8) 1866MHz CL10 RAM
2 X Gainward GTX 980 Phantom GDDR5 4GB Ekran Kartı
Samsung 850 EVO 250GB 540MB Okuma / 520MB Yazma SSD
2 X Seagate Barracuda 1 TB 7200RPM Harddisk
Creative Sound Blaster ZX Ses Kartı
Fractal-Design Newton R3 80+ Platinum 1000W Güç Kaynağı
Corsair H110 Sıvı Soğutma
Fractal-Design Define XL R2 Black
Güç Kaynağı Örgü Kablolama
10.000 TL lik bir PC gereksiz felan diye yorum yazmazsanız sevinirim.
Vede aldığıma deyermi ve 10 sene götürür mü ?

Reaksiyon puanı
2,146
ramler fazla 16 gb yeter ve cl10 yerine cl9 olsun ram, ddr4 bir sistem topla ayrıca
istersen 30000 TL sistem topla 10 sene götürmez

El Luigi

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
4790K işlemci en az 7 sene SLI yapılan :Ekran Kartı 10 sene götürür diye biliyordum.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
10 sene sonrasını görüyor musun da öyle biliyorsun? komediye bak. öyle bir kural yok. kimse bir şeyin garantisini veremez. belki 20 sene de götürür belki 5 seneye işi biter. şu anki şartlara göre konuşcak olursak 5 sene o sistem. 10000 tl ye pc gereksiz falan yazmayız da bize ne miras parasından... hani niyetin miras parasını buna mı yiyorsun bip bip diye laf işitmekse ve ben de buna bip bip diye dalaşayım falansa amenna. yoksa bize ne parayı nereden bulduğundan

codding

Asistan
Reaksiyon puanı
13
abi al bir tane playstation 4 ve macbook pro kullan keyfine bak derim. yarı fiyata halledersin en az 5 sene de kullanırsın diğer kalan yarı para ile yine aynı şekilde alır 5 sene daha kullanırsın :thumbup:

invisibled

Asistan
Reaksiyon puanı
39
Götürmekten kasıt ne burada önemli olan konu o :)
bence max 5 sene okadar bile idare edeceğini sanmıyorum, özellikle de yeni bir olaya giriş yapıyorken,

heryerimizi 4K sardı :) TV 'ler ve Monitörler bu değişimi hızlandırıyorlar, yakın zaman da konsollar ve oyunlar da buna ayak uydurmak zorunda kalacak;

senin pc elinde kuş kalıcak büyük ihtimal ile,

kadıkoyRAP ' a ayrıca ram konusunda da katılıyorum Sanallaştırma yada Extra memory ihtiyacı duyan özel bir uygulama kullanmıyor isen ; 16 GB ram yeterli,
2x segate baracuda alacağına 2x SSHD melez disk almalısın;

hayırlı olsun :)

Sansar667

Profesör
Reaksiyon puanı
524
Şimdilik 5milyar ile pc ve ps4 alarak idare et. Kalan parayla dolar al. Dolar dahada yükselecek düşmez bu dolar . Belirli bir zaman sonra yatırdığın 5 milyar paran 2 katı değerlenecek elindeki 5 milyarlık sistem bedavaya gelmiş olacak.İsteğine bağlı olarak takriben 2-3 yıla tekrar daha iyi bir sistem toplayabilirsin beleşe :)

Bug buldum 30 yıldır böyle yaşıyorum çaktırmayın :mrgreen:

Vikings

Dekan
Reaksiyon puanı
91
Benimde toplayacağım pc bu fiyatı geçiyor 11 12lere geliyor hatta 13 oluyordu.

Öncellikle DDR3'ü unut bi kere zaten uzun vadeli istiyorsun artık DDR4 devri başladı.

32GB ram aşırı gereksiz 16gb al boşuna para verme ram için.

şöyle bişi topladım sana, alabileceğin en iyi sistemlerden birisidir ve msi'in 980leri indirimde şu anda 4 adet kalmış bitmeden al yoksa fiyat 10 bini aşıcak baya.

Ekran kartından bir tane ekleyebiliyorum fazla eklenmiyor sorun var vatanın sitesinde.

Hesapladım 10600TL oluyor, isterseniz stock soğutucu kullanırsınız işlemci için ve sıvı soğutmayı almazsınız böylece fiyat 10200 civarına falan iner bide klavye mause'u almazsanız 10,000tl yapıyor.

http://www.vatanbilgisayar.com/msi-...b-256bit-nvidia-geforce-dx12-ekran-karti.html

Tek 980'li sistem bu bir tane daha ekleyeceksiniz ekran kartı, sıvı soğutma ve mause klavyeyi çıkartabilirsiniz bütçenizi çok aşıyorsa çıkarırsanız dediğim gibi 10,000 olur.

- - - Mesaj Güncellendi - - -

Bu arada hiç bir sistem 10 yıl gitmez denilmiş ve doğuru denilmiş bundan 10 yıl sonra ne teknolojiler çıkıcak ne oyunlar çıkıcak şu anda ultrada aldığın 100fpsyi 10 yıl sonra çıkıcak olan oyunda 10 20 fps alırsın yada oyunu bile açmaz bilgisayarın ekran kartının directx sürümü yetmez vs vs.

Benim önerim boşuna 10bin verme bilgisayar çünkü 5 binlikte toplasan 10 binlikte toplasan aynı işe geliyor sonuçta bir noktadan sonra upgrade etmek zorunda kalıcaksın bir oyunda 60 80 fps alıyorsan illa 120 fps almak için ekstradan 5 bin daha bayılmana gerek yok.

Benim toplayacam pc 7 8 bin civarı yapıyor fakat alıcağım aksesuarlar çok pahalı kulaklık sadece 1000tl'ye yakın hoparlör sistemi alıcam oda çok pahalı ee bunun klavyesi var mause'u var, 144hz monitör alıcam monitörümde 1,300tl yapıyor falan filan.

Bilgisayarın genel parçalarına 10bin bayılmak çok gereksiz çünkü 5 6binlik bir pc ile oynayacağın oyunu 10 binlik pc ilede oynarsın birinde 60 birinde 100fps alırsın sonuçta akıcı oynatır 40 fps için 2 kat para ödemeye gerek yok.

Fakat siz bilirsiniz bişi demiyorum.

Not: Ps4 almanızı öneririm güzel bir televizyon ve ekipman alın geriye kalan para ilede bir bilgisayar toplayın 3-5 bine, hem her oyunu açar oynatır bilgisayarda hemde ps oyun için hep ön planda bilgisayarlar gibi değil, ps4'ün fiyatına bir pc topla ps4'de alıcağın performansı o topladığın pc'de alamazsın psler çok uzun ömürlü oluyorlar.

Ha yok ben her şeyi pcde istiyorum diyorsanız keyfiniz bilir sadece pcnin genel parçaları için 10bin verip bundan 4 5 6 yıl sonra tekrardan ekran kartlarına sli için 4 5bin bayılmak zorunda kalıcaksınız hatta dolar başını alıp giderse 4 5 6 yıl sonra dolar şuan kinin 2 katı olur 2 bine alıcağınız kart olur size 4 bin :D

engerex

Dekan
Reaksiyon puanı
26
samsung evo yerine pro alabilirsin. Mekanik disk yerine de daha büyük kapasiteli ssd alabilirsin.

Seyhoo

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
741
Madem paran var Titan X' SLI yap bak kaç sene ultrada hangi oyunu oynuyorsun.

alig_6

Doçent
Reaksiyon puanı
27
Bundan 10 yıl önce Geforce GT 6600 kullanıyordum. Zamanının en iyi ekran kartı :D Şimdi Mario bile zor oynatır :p

Reaksiyon puanı
2,146
konsollar şu an en iyi oyunları 30 fpsde oynatıyor açıkçası ben 60tan sonra 30a dönemem, konsol önermiyorum tek 970li sistem bile en iyi oyunu ultra 60 fps açarken

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Kişi bu kadara gereksiz demeyin diyip başlığa miras parası diye eklemiş sanırım kendisinin eline (muhtemelen illegal yoldan) para geçmiş bir an önce elden çıkarmak istiyor öbür türlüyse tavsiyelere uy paranı cebinde tut 3-4 yıla bir 2-3 milyarlık yeni pc alıp 10 yıl şekilde götürebilirsin

-Hewal-

Dekan
Reaksiyon puanı
11
5000 tl ye pc al geri kalanı altın yap 5 sene sonra altını bozdurur yeni güncel ci pc toplarsiniz paranız da değer kaybetmez.

Kutay

Asistan
Reaksiyon puanı
0
10 sene hiçbir sistem oyun oynatmaz oyun dışındaki uygulamalar için bişey diyemem düşünün 10 sene önce geforce 6800gt vardı ve sli destekliyordu bugün adı bile unutuldu herşeyden önce 2-3 yılda bir yeni directx sürümü çıktığına göre paranın alacağı en yüksek ekran kartı bile 2 3 yıl içinde eskiyecektir ekran kartına çok yüklenmeden sistem toplayıp ekran kartını ara ara upgrade ederseniz daha doğru bir hareket olur.

El Luigi

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Baya sert yorumlar gelmiş :D Miras para dememin sebebi bazı kişiler uydurma konu olduğunu düşünüyor. Kesinlikle illegal bi durum yok. Ve diğerleri tavsiyeleriniz için teşekkür ederim.

SmokeXD

Dekan
Reaksiyon puanı
1,877
Onun yerine bi ps4 alsan daha karlı, kalanına da doldur oyunları

7.43

Dekan
Reaksiyon puanı
332
10 sene götürecek bir bilgisayar yok. Bugünün en harika bilgisayarını da alsan 4-5 sene sonra ihtiyacını karşılamayacaktır. Ben olsam elimdeki parayı illa bilgisayara gömeceksem üç defada harcarım. 3'er yıla bilgisayar değiştiririm veya aralarda yükseltme yaparım falan.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Ses kartını Audiotrac al. Türkiyede yok ebay üstünden 10 günde gelir. ssd yerine Ocz nin revo drive lar var onlardan al.

00samet

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Buda aklinda bulunsun 5.000 5.000 ayri ayri al pc leri seni rahat 15 yil gotuur :) 1 tanesi 7 yil goturse digeri 8 goturse tama dir .

Son mesajlar