Ming-Chi Kuo, iPhone 14'ün Performansının Fazla Gelişmediği Haberini Verdi!

Bu konuyu okuyanlar

salihaktan_

Profesör
Reaksiyon puanı
544
 Ming-Chi Kuo, TSMC'nin önemli ölçüde daha iyi olan N3 ve N4P üretim süreçlerinin 2023 yılına kadar seri üretime sunulmayacağından, Apple'ın bu yıl kullandığı çip süreçlerinin N5P ve N4 olabileceğini söyledi.

Bay Guo, N4'ün N5P'ye göre belirgin bir avantajı olmadığına inanıyor.

N5P, şu anda iPhone 13 serisi ve iPad mini'de A15 biyonik yongasını üretmek için kullanılan süreç, bu nedenle Apple'ın A16 yongasında N5P'ye bağlı kalmayı planladığı bildiriliyor.

Performans ve verimlilik açısından, A16 çipinin A15'e göre gelişimi "sınırlıdır". Apple yine de pazarlama amacıyla daha çok "A16" olarak adlandırmayı seçti.

Bildiğimiz gibi Apple A15 çipi zaten oldukça güçlü ve iPhone 14 serisinde bu gücün A16 çipi ile arttırılması bekleniyor ama Ming-Chi Kuo'ya göre bu artış sınırlı olacak. Yani iPhone 14'te çığır açacak bir performans artışı bekleyenler hayal kırıklığına uğrayabilir..

iPhone 14 sizce nasıl bir telefon olacak?

esmanur34

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Bence iPhone 14 performanstan öte tasarıma daha çok önem verilmiş bir cihaz olarak karşımıza çıkacak.

Reaksiyon puanı
8,023
Zaten aşırı performansa gerek yok. iPhone 11 ailesi bile çok çok güçlü. Çok hızlı render alabiliyorlar, çoklu işlemde başarılılar ayrıca işletim sistemi son derece kararlı çalıştığı için bir performans sorunu yaşatmıyor. Muhtemelen A15'in hız aşırtmalı versiyonu gibi gelecektir işlemci. Yine de son derece güçlü olacağından eminim.

salihaktan_

Profesör
Reaksiyon puanı
544
Zaten aşırı performansa gerek yok. iPhone 11 ailesi bile çok çok güçlü. Çok hızlı render alabiliyorlar, çoklu işlemde başarılılar ayrıca işletim sistemi son derece kararlı çalıştığı için bir performans sorunu yaşatmıyor. Muhtemelen A15'in hız aşırtmalı versiyonu gibi gelecektir işlemci. Yine de son derece güçlü olacağından eminim.
Bence de Apple bunun farkında ve artık başka konulara odaklanmak istiyor. Mesela touch id olabilir.

Reaksiyon puanı
8,023
Aod gelirse bir de o saçma çentik giderse güzel olur.
Yavaş yavaş kıvama geliyor apple ama öğreneceği çok şey var daha ?
Çentik artık iPhone'ların imzası oldu ve şikayetçi bir kullanıcı yok çentikten ötürü. Zamanında parmak izli tasarımı nasıl iPhone ile bağdaştırılıyorsa şu an olan çentikli tasarım da iPhone ile bağdaştırılıyor.

Çentiğin kalkacağını düşünmüyorum küçültülür diye düşünüyorum.

Reaksiyon puanı
968
Çentik artık iPhone'ların imzası oldu ve şikayetçi bir kullanıcı yok çentikten ötürü. Zamanında parmak izli tasarımı nasıl iPhone ile bağdaştırılıyorsa şu an olan çentikli tasarım da iPhone ile bağdaştırılıyor.

Çentiğin kalkacağını düşünmüyorum küçültülür diye düşünüyorum.
Bu sızdırılan görüntülerdeki gibi olursa çok daha güzel olur bence.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Hiç bir şekilde ne alabilirim ne de böyle bir cihaz yapabilirim. Mühendisliğe lafımız yok ama zihniyete var.
Ben alsam yatırım aracı olarak alırım ?

Applemania

Profesör
Reaksiyon puanı
3,460
 Ming-Chi Kuo, TSMC'nin önemli ölçüde daha iyi olan N3 ve N4P üretim süreçlerinin 2023 yılına kadar seri üretime sunulmayacağından, Apple'ın bu yıl kullandığı çip süreçlerinin N5P ve N4 olabileceğini söyledi.

Bay Guo, N4'ün N5P'ye göre belirgin bir avantajı olmadığına inanıyor.

N5P, şu anda iPhone 13 serisi ve iPad mini'de A15 biyonik yongasını üretmek için kullanılan süreç, bu nedenle Apple'ın A16 yongasında N5P'ye bağlı kalmayı planladığı bildiriliyor.

Performans ve verimlilik açısından, A16 çipinin A15'e göre gelişimi "sınırlıdır". Apple yine de pazarlama amacıyla daha çok "A16" olarak adlandırmayı seçti.

Bildiğimiz gibi Apple A15 çipi zaten oldukça güçlü ve iPhone 14 serisinde bu gücün A16 çipi ile arttırılması bekleniyor ama Ming-Chi Kuo'ya göre bu artış sınırlı olacak. Yani iPhone 14'te çığır açacak bir performans artışı bekleyenler hayal kırıklığına uğrayabilir..

iPhone 14 sizce nasıl bir telefon olacak?
Diğer modeller gibi çok kaliteli ve batarya konusunda başarılı bir telefon olacak.14 de 90hz ekran hızı olursa tadından yenmez.