Minecraft FPS sorunu

Bu konuyu okuyanlar

Nazmi Doruk

Asistan
Reaksiyon puanı
64
Arkadaşlar geçtiğimiz günlerde yeni laptop aldım ce laptopda işlemcinin ekran kartıda var amd radeon graphics yani diğer ekran kartım ise gtx 1650 Tİ neyse merak ettim acaba minecraftda kaç fps alırım diye, eski pc'im ile bile 130 fps'leri görürken (Sabit değil genelde drop yiyordum) bu pc ondan kat ve kat daha iyi olmasına rağmen 80-90 fps'leri en düşük ayarlarda zor gördü F3 yaptığımda ise Radeon Graphics'i ekran kartı olarak saydığını gördüm bunu nasıl değiştirebilirim.

Reaksiyon puanı
4,113
masaüstüne sağ tıklayın görüntü ayarlarına girin , sonra grafik ayarlarına girin ekle diyin ve minecraftın dosya konumunu açıp launcehrini seçin sonra yüksek performansı seçin

daily.Chavo

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,494
masaüstü>ayarlar>görüntü ayarları>grsfik ayarları>minecraftın dosya konumunda bütün exe li olanları ekle yüksek performansı seç

Nazmi Doruk

Asistan
Reaksiyon puanı
64
masaüstü>ayarlar>görüntü ayarları>grsfik ayarları>minecraftın dosya konumunda bütün exe li olanları ekle yüksek performansı seç
hepsini seçsem olmazmı ?
Mesaj otomatik birleştirildi:

pardon bi dk yeniden başlatılması gerekiyormuş onu yeni gördüm hemen bi yeninden başlatıp geliyorum

ahmetysf099

Asistan
Reaksiyon puanı
222
Arkadaşlar geçtiğimiz günlerde yeni laptop aldım ce laptopda işlemcinin ekran kartıda var amd radeon graphics yani diğer ekran kartım ise gtx 1650 Tİ neyse merak ettim acaba minecraftda kaç fps alırım diye, eski pc'im ile bile 130 fps'leri görürken (Sabit değil genelde drop yiyordum) bu pc ondan kat ve kat daha iyi olmasına rağmen 80-90 fps'leri en düşük ayarlarda zor gördü F3 yaptığımda ise Radeon Graphics'i ekran kartı olarak saydığını gördüm bunu nasıl değiştirebilirim.
minecrafta sağ tıklayıp Grafik İşlemci ile Çalıştır> Yüksek Performanslı nVidia işlemcisi böyle diye biliyorum

Yazıcı Erdem

Öğrenci
Reaksiyon puanı
9
İlk önce oyun ayarlarını en iyisi yap sonra masaüsüne sağ tıkla nvidia denetim masasını aç ordan hem java hemde minecraft launcheri seç ve yüksek performanslı nvidia işlemcisini seç

S

SDN Anonim 608469

SDN Okuru
Sağ tık > Grafik İşlemciyle Çalıştır > Yüksek Performanslı NVIDIA işlemcisi (varsayılan)

mychar276

Yerli ve Milli Tech Guy
Reaksiyon puanı
2,495
Dostum görsel olarak tek tek çektim daha iyi anlaman adına
önce masaüstüne sağ tıkla ve Nvidia denetim masasını aç
1608276030804.png

Sonra 3d Ayarlarının yönetilmesi kısmını seç
Yüksek performanslı Nvidia işlemcisini seç
1608276248609.png

Ama bu işlem bütün herşey için bunu açacaktır, benim daha iyi bir önerim var
İkinci tab da program ayarı kısmından sadece oynayacağın oyun için yüksek hızlı grafik işlemcisine geçebilirsin böylece masaüstü vb. işlemlerde entegreye dönme imkanın olur

1608276397031.png

Umarım açıklayıcı ve faydalı olmuştur.

Nazmi Doruk

Asistan
Reaksiyon puanı
64
Dostum görsel olarak tek tek çektim daha iyi anlaman adına
önce masaüstüne sağ tıkla ve Nvidia denetim masasını aç
Ekli dosyayı görüntüle 129329
Sonra 3d Ayarlarının yönetilmesi kısmını seç
Yüksek performanslı Nvidia işlemcisini seç
Ekli dosyayı görüntüle 129330

Ama bu işlem bütün herşey için bunu açacaktır, benim daha iyi bir önerim var
İkinci tab da program ayarı kısmından sadece oynayacağın oyun için yüksek hızlı grafik işlemcisine geçebilirsin böylece masaüstü vb. işlemlerde entegreye dönme imkanın olur

Ekli dosyayı görüntüle 129332

Umarım açıklayıcı ve faydalı olmuştur.
Teşekkür ederim sanırım bu sefer olucak size ve diğer yardım eden kişilere çok teşekkür ederim.