Yardım GTX 1650 ile valorant FPS sorunu yaşıyorum

Bu konuyu okuyanlar

mehmet_online

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Laptopu alalı daha 1 ay oldu. Geldiğinde bile düşük grafik ayarlarında valorantta 120-130 FPS veriyordu. Şimdi bu sayı 60-90 a düştü oysa ekran kartının %100 ü kullanılıyor. 8gb ram, 11.nesil intel core i5 işlemci, GTX 1650 ve işlemcinin ekran kartı İRISxe var. Ekran kartının driverları güncel ve oyunda 1650 kullanmaya ayarladım. Üstüne üstlük grafikler düşük. Yardımcı olursanız sevinirim.

irsuya

beyond negative diff
Emektar
Reaksiyon puanı
2,935
DDU ile sürücülerini silip bu siteden yükle, normal sitede sürücüler güncel değil.

Yahya7760

Asistan
Cezalı
Reaksiyon puanı
90
şarjda olduğuna emin misin? Harici ekran kartını kullandığına emin misin?
Mesaj otomatik birleştirildi:

Hangi kart %100 kullanılıyor?

mehmet_online

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
görev yöneticisi performans kısmını oyun açıkken atar mısınız?
böyle %100 kullanıyor olarak görünüyor driverları sildim ve tekrar yükledim durum aynı ve ekran kartı bu kadar kullanılıyor gözükmesine rağmen derecesi 59 utanmasa evi soğutacak

görev yöneticisi performans kısmını oyun açıkken atar mısınız?
pc nin fanından değişik bir ses geldi sonra düzeldi bir kaç gün önce blitzz ve buff indirdim ondan sonra buga girdi bi fps düştü oyunu 3 ve 4 kere sildim yükledim cs de de fps düşük birde adaptör 135w

Ekli dosyalar

• resim_2022-08-21_232353684.png
    resim_2022-08-21_232353684.png
    46.1 KB · Görüntüleme: 102
Son düzenleme:

barisefe_

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Kanka şarjdan tak çıkar yap ve görev yöneticisi işlemler kısmından cpu en çok kullanan uygulamalara bak sonra belleği en çok kullananlara bak. Üstüne basınca en çok kullananlardan en az kullananlara sıralıyor. Benim de öyle bir sorunum vardı(seninki yine normal benimki 80derece oluyodu fanı susmuyodu) trojen remover adlı virüs temizleyiciyi(crackli) indirdim tüm bilgisayarımı temizledi tavsiye ederim...

böyle %100 kullanıyor olarak görünüyor driverları sildim ve tekrar yükledim durum aynı ve ekran kartı bu kadar kullanılıyor gözükmesine rağmen derecesi 59 utanmasa evi soğutacak

pc nin fanından değişik bir ses geldi sonra düzeldi bir kaç gün önce blitzz ve buff indirdim ondan sonra buga girdi bi fps düştü oyunu 3 ve 4 kere sildim yükledim cs de de fps düşük birde adaptör 135w
işlemler kısmından arkada çalışan gereksiz uygulamaları kapat ve eğer sorun devam ederse en yakın zamanda 8gb daha ram tak upgrade şart

mehmet_online

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
şlemler kısmından arkada çalışan gereksiz uygulamaları kapat ve eğer sorun
Kanka dc versene ordan konuşalım

Kanka şarjdan tak çıkar yap ve görev yöneticisi işlemler kısmından cpu en çok kullanan uygulamalara bak sonra belleği en çok kullananlara bak. Üstüne basınca en çok kullananlardan en az kullananlara sıralıyor. Benim de öyle bir sorunum vardı(seninki yine normal benimki 80derece oluyodu fanı susmuyodu) trojen remover adlı virüs temizleyiciyi(crackli) indirdim tüm bilgisayarımı temizledi tavsiye ederim...

işlemler kısmından arkada çalışan gereksiz uygulamaları kapat ve eğer sorun devam ederse en yakın zamanda 8gb daha ram tak upgrade şart
kanka galiba ekran kartında bir sorun var ani bir düşüş oldu ve evet 8gb az birde adaptör düşük 135w

Kanka dc versene ordan konuşalım

kanka galiba ekran kartında bir sorun var ani bir düşüş oldu ve evet 8gb az birde adaptör düşük 135w
garantiye vermeyi düşünüyorum

Son düzenleme: