Milyonlar Tasarrufun Keyfini Çıkardı

filtrekahve

Doçent
Onursal Üye
Ülkemizde 1045 servisiyle tanınan Millenicom, dün akşamki bir toplantıyla 2009 planlarını aktardı. Ülkemizde daha çok 1045 hizmetiyle tanınan Millenicom, dün akşam düzenlediği bir toplantıda basın mensuplarıyla 2008'deki başarılarını paylaştı. A-tipi telefon hizmeti ve arama bazında operatör seçimi toplam pazarının yüzde 60'ını elinde bulunduran firma durumdan memnun görünüyor.


E.T.H. AG CEO'su Şevki Kuyulu, müşterilerinin geçtiğimiz yıl toplam 15 milyon TL tasarruf ettiklerine dikkat çekiyor.

Toplamda 1.700.000'e ulaşan 1045 hizmeti kullanıcı sayısının 2009 sonunda 3 milyonun üzerine çıkması beklenirken, kurumsal müşteri sayısının da 25 binden 60 bine yükselmesi hedefleniyor. Millenicom Türkiye'nin bağlı olduğu European Telecommunication Holding CEO'su Şevki Kuyulu, tüm bu servisleri kullananların 2008 içerisinde elde ettiği tasarruf miktarının 15 milyon TL'yi bulduğunu açıklarken, konuyu şu örnekle açıklıyor: "İhracat yapan ve iş alanı gereği Almanya'yla yoğun telefon trafiğine sahip bir firma sabit pazarının 2004 yılında rekabete açılmasından önce dakikası 1.2 TL'ye konuşurken, alternatif operatörler sayesinde artık 6 kuruşa konuşabiliyor."

Tek Fatura Uygulaması Geliyor

1045 hizmetinin başladığı günden itibaren faturaların Türk Telekom faturasından ayrı olduğunu belirten Millenicom Türkiye Genel Müdürü Tuğrul Cora, Mart döneminde tek fatura uygulamasına geçileceğini ve bu uygulamanın pazarı yüzde 50 büyütmesini beklediklerinin altını çiziyor.

ADSL Servisi de Ekleniyor

Firmanın 2009 planları arasında müşterilerine ADSL hizmeti sunmak da bulunuyor. Toplantı sırasında görüşlerini aldığımız isimlerden Millenicom Türkiye Satış Müdürü Serdar Tarhan, İstanbul Gayrettepe bölgesinde test amaçlı altyapıyı kurduklarını belirtirken şu anda bazı kullanıcıların yüksek hızda internet keyfini yaşadıklarını belirtti.

:: 1045 hizmetini hiç kullandınız mı?

Yazan: Melih Çelik
SDN - http://shiftdelete.net
 

orcnd

Dekan
1045 bana 146 dan bağlanılan 56 k interneti anımsattığından hep çekinmişimdir :D. sanırım hala 56K hızla 100 tl fatura getirmenin etkisinden kurtulamadım(Adsl ile sınırsız 50 ödemek ile avunuyorum artık)
 

resimadam

Asistan
1045 falan hikaye telekomda sinekten yağ çıkarmaya bakıyor voip servislerinden otesi yok evinde internet bağlantısı olanlar kesinlikle voip kullanmalı 80 100 milyona vo-ip telefon adaptorleri satılıyor bu hizmetleri veren birçok servis sağlayıcıda var yurtdışında türkiyede soyulmak isteyende devam etsin bildiği gibi
 
Üst