Milli takımın başına Daum gelebilir!

AliA

Ordinaryüs
Emektar
Reaksiyon puanı
529
Thomas Doll, Fenerbahçe Teknik Direktörü Christoph Daum'un Türkiye Milli Takımı'nın başına geçebileceği ve 2 görevi aynı anda yürütebileceğini söyledi.

haber_ic_206000.jpg

Gençlerbirliği'nin Alman teknik direktörü Thomas Doll, Beştepe İlhan Cavcav Tesisleri'nde düzenlediği basın toplantısında, 2012 Avrupa Futbol Şampiyonası Elemeleri'nde aynı grupta yer alan Almanya ve Türkiye'nin şansını değerlendirirken, teknik adam arayışlarını sürdüren Türkiye'ye sürpriz bir öneride bulundu. Grupta zorlu maçların oynanacağını ifade eden Doll, "Almanya'nın zor bir gruba düştüğünü düşünüyorum. Yeniden yapılanma içindeki Türkiye ise 2010 Dünya Kupası'na gidemedi. Bu durum, 2012 elemeleri öncesinde Türkiye'yi hırslandıracaktır. Teknik direktör konusunda belirsizlik var. Bu belirsizlik belki ileride bir artı olarak dönebilir" diye konuştu.

Bir basın mensubunun, 'Milli takımın başına yabancı bir teknik direktör getirilmesi düşünülüyor. Siz bu konuda ne düşünüyorsunuz ?' şeklindeki sorusuna, "Almanya Milli Takımı'nı yabancı bir teknik adamın çalıştırmasını düşünemiyorum bile. İngiltere, Rusya ve İrlanda gibi milli takımların başında da yabancı teknik adamlar ve görevlerini başarıyla yapıyorlar. Türkiye Milli Takımı'nın başına gelecek ismin, Türk halkını ve karakterini yakından tanıyan, onlarla tek vücut olabilecek birisi olması lazım" dedi.

Doll, sürpriz bir açıklamayla milli takımın başına Fenerbahçe'nin Alman teknik direktörü Christoph Daum'u önerdi. Doll, "Alman-Türk işbirliği çerçevesinde milli takımın başına Daum gelebilir. Türkiye'yi iyi tanıyan bir teknik adam. İki görevi bir arada yürütebilir. Zaten milli takıma seçilen futbolcuların çoğu İstanbul'da oynuyor. Birbirlerini tanıyorlar ve statlar da birbirine yakın olduğu için bir sıkıntı yaşamaz. Yalnız bu durum, Daum'un işini ağırlaştırabilir. Bu açıklamayı yaptığım için bana kızabilir. Ben telefonla arar onun gönlünü alırım" ifadelerini kullandı.

KAYNAK

TazzzY

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
275
O ilk önce Fenerbahçeyi yönetsin istemez kalsın.

ahky

Profesör
Reaksiyon puanı
65
Seni çalıştırsın daum.

_taha

Profesör
Reaksiyon puanı
17
yok daha neler!

gvn

Profesör
Reaksiyon puanı
19
sanmıyorum

metehan760

Asistan
Reaksiyon puanı
7
Milli takımın başında ne işi var Daum'un, Ertuğrul Sağlam varken.

Miroğlu

Dekan
Reaksiyon puanı
31
Allah korusun aman daum gelmesin milli takımın başına istemiyoruz kalsın...