Milli fırkateyn ‘İstanbul’ denize indiriliyor

Bu konuyu okuyanlar

ShiftDelete.Net

Teknolojiye dair her şey!
Reaksiyon puanı
583
Türkiye’nin ilk milli fırkateyni, MİLGEM Projesi’nin 5. gemisi TCG İSTANBUL, bu ay denize indirilecek. “Mavi Vatan”da mücadele veren Türk Deniz Kuvvetleri için önemli bir kuvvet çarpanı olacak TCG İSTANBUL, 2023’te donanmaya teslim edilecek. devamı geliyor

Haberin devamını okumak için görsele tıklayabilirsiniz.

404 Error

Dekan
Reaksiyon puanı
12,506
Turan ordusu kurulacak vee 82 Yunanistan :cool:
Onun olması zor. Kolay değil. Türkiye bir ülkeye saldırmaya kalkarsa, Yunanistan'a falan. Sonra tek başına NATO veya Avrupa Birliği ile savaşması gerekir. Tekrar diyorum tek başına.
Bir de Turan için de Rusya'daki özerk Türk devletleri bağımsız olması da lazım.
Yani anlayacağın, bu işler oyun oynamaya benzemez maalesef.

vigilantemre

Moderatör
Moderatör
Reaksiyon puanı
1,679
Onun olması zor. Kolay değil. Türkiye bir ülkeye saldırmaya kalkarsa, Yunanistan'a falan. Sonra tek başına NATO veya Avrupa Birliği ile savaşması gerekir. Tekrar diyorum tek başına.
Bir de Turan için de Rusya'daki özerk Türk devletleri bağımsız olması da lazım.
Yani anlayacağın, bu işler oyun oynamaya benzemez maalesef.
Bize Polat Alemdar gibi ölümsüz birisi lazım :D

Son düzenleme:
Reaksiyon puanı
10,325
Öyle sanıyorum ki milenyum nesli (2000'den sonra dünyaya gelenler) bu gibi haberlerin kıymetini pek bilemezler. Çünkü 70'li 80'li yılları yaşamadan bilinmez kıymeti. O zamanlar ABD'nin ve süper güç ünvanlı ülkelerin çok sevdiği bir ülkeydik. Açık pazardık çünkü. Basit bir çivi, bir vida bile lazım olduğunda kapılarını çalardık. Askerimizin kullandığı demode olmuş, birinci dünya savaşından kalma tüfekleri bile iki kat fiyatına, o da yalvarta yalvarta verirlerdi. Biraz stratejik ve çok elzem olan bir silah veya sistem mi lazım, senatolarından geçse, kongrelerinden geçmez, aylar, yıllar geçer yine de vermezlerdi. Çok demode olup artık bir önemi kalmadığında binbir naz ile ve kat kat fazla fiyatla kakalarlardı. Bugün sahip olduklarımızın o zamanlar rüyasını, hayalini bile görmemiz mümkün olmazdı.

Şimdi muhtelif coğrafyalarda destanlar yazan teknolojilerimizi görünce içim bir tuhaf oluyor, size normal gelirken bana ulaşılması imkansız bir hayalin gerçekleşmesi gibi geliyor.

Mutluluğumu, sevincimi tahayyül bile edemezsiniz.

vigilantemre

Moderatör
Moderatör
Reaksiyon puanı
1,679
Öyle sanıyorum ki milenyum nesli (2000'den sonra dünyaya gelenler) bu gibi haberlerin kıymetini pek bilemezler. Çünkü 70'li 80'li yılları yaşamadan bilinmez kıymeti. O zamanlar ABD'nin ve süper güç ünvanlı ülkelerin çok sevdiği bir ülkeydik. Açık pazardık çünkü. Basit bir çivi, bir vida bile lazım olduğunda kapılarını çalardık. Askerimizin kullandığı demode olmuş, birinci dünya savaşından kalma tüfekleri bile iki kat fiyatına, o da yalvarta yalvarta verirlerdi. Biraz stratejik ve çok elzem olan bir silah veya sistem mi lazım, senatolarından geçse, kongrelerinden geçmez, aylar, yıllar geçer yine de vermezlerdi. Çok demode olup artık bir önemi kalmadığında binbir naz ile ve kat kat fazla fiyatla kakalarlardı. Bugün sahip olduklarımızın o zamanlar rüyasını, hayalini bile görmemiz mümkün olmazdı.

Şimdi muhtelif coğrafyalarda destanlar yazan teknolojilerimizi görünce içim bir tuhaf oluyor, size normal gelirken bana ulaşılması imkansız bir hayalin gerçekleşmesi gibi geliyor.

Mutluluğumu, sevincimi tahayyül bile edemezsiniz.
Aynen öyle, zaten bahsettiğiniz Amerika'nın senato ve kongrelerini de gizli bir oluşum yönetiyor. Erbakan'ın Gizli Dünya Devleti kitabında açıkça anlatılıyor.