Milletin Sorunlarını Çok Kafama Takıyorum

Bu konuyu okuyanlar

New Type

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7
Ben siyasi olarak tarafsızım yani ne iktidar ne muhalefetim ve Technopat da dahil birçok yerde o kadar cahil muhalifler görüyorum ki (aynı şey iktidar için de geçerli) ülkenin sorununu kafama takıyorum ve şuan sıkıntı çekiyorum içim daralıyor. Kafanıza bir şeyler takıldığında ne yaparsınız?

ademalakas

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Gereksiz psikoloji takmamam gerekir psikolojiye inancini yitirmen gerekir bunu basardiginda dunyanin en mutlu insani olur rahatlarsin icki icmeden kafa yapmadan bile rahatlarsin psikoloji yoktur ve insan uydurmasidir daha kendi sorunlarinizi hayatta kalma dogal kendi yasam sorunlarini bile halledemezken baskalarininda sorununu dusunmek .....

New Type

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7
Gereksiz psikoloji takmamam gerekir psikolojiye inancini yitirmen gerekir bunu basardiginda dunyanin en mutlu insani olur rahatlarsin icki icmeden kafa yapmadan bile rahatlarsin psikoloji yoktur ve insan uydurmasidir daha kendi sorunlarinizi hayatta kalma dogal kendi yasam sorunlarini bile halledemezken baskalarininda sorununu dusunmek .....
Psikoloji denen şey aslında yoksa psikolojik hastalıklar nasıl oluyor?

Usain

Müdavim
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
15,012
Psikologlar işsiz kaldı...

Reaksiyon puanı
5,172
Bu ülkede herkes işini yapsa şuan bu günlere gelmezdik. Ben hiç takmıyorum sadece işimi yapıyorum. Ülkenin durumunu işi siyaset olanlar düşünsün...

ademalakas

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Onlar psikolojik hastalik degil aslinda kelimenin yazilisi veya soylenisi yaptiginiz eylemleri yada soylemleri farkli kilmaz aynisidir yasanmis ornek vereyim yeni evli cift bazi anlasmazlik yuzunden ev ortaminda yasamsal sorunlar yuzunden psikoloğa gidiyor anlatiyorlar sorunlari cokda uzun yazmiyorum kisa ozet gecelim hocanin doktorun ustelik prof cocuklatin yuzunude bile bakmadan yazdigi receteyi ve verdigi tavsiyeleri duymanizi sahit olmanizi isterdim orda kendim o profa gerekli bilgilendirmeyi yapip cocuklarin sorunlarini ne sekilde cozmeleri gerektigini soyledim ve yardim ettim sorunlar kalkti kisasi su aslinda Allah akil vermis kullanmak bize ait ilk emri okudur oku ama dogrusunu sen bul dene beyini bosa tasimanin anlami yok bedende

ardahawk

Asistan
Cezalı
Reaksiyon puanı
81
Ben kendi sorunlarımı kafama takmıyorum yahu.

ademalakas

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Kendi sorunlarinizi veya cevrenizdeki es dost arkadaslarinizin sorunlarini takmamak degil hizli ve bilincli bir sekilde cozum odakli olarak sorunlara cozum urebilmektir cozum uretme bilgisi olarak dusunun bunu bunun icinde beyin gerekir saglikli dusunurseniz her sorunu cozersiniz cozum fizanda da olsa ara bul coz ama çözmek icin calis bos bos dusunerek veya oturarak ne siz cozum uretebilirsiniz ne de sizin icin bir baskasi once kendinden basla yapamadigin yerde sorunlarin icin yardim ara destek al illaki dogru bir cozum bulabilirsiniz

Reaksiyon puanı
5,172
Eğer ki bir gün siyaset işim olursa o zaman umursarım... Aksi takdirde işlerimi aksatıyor... Ha bu vurdumduymaz olacağımız anlamına da gelmiyor...

ademalakas

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Siyasiler o kadar zeki olsaydi ve cozum uretebilseydi dunyadaki herkes iyi yasardi siyasi cozumler her zaman kisitli olur ve gostermeliktir siyasi olarak cozum uretemezsiniz eger insanlar icin dogru bir sekilde siyasi olarak cozum uretebilen biri ciksa dahi (boyle insanlar illaki var mevcut) asla firsat vermezler global dunya duzeninde bunu basarabilecek hic bir insan yok illaki bir sekilde durdurulur veya durdururlar siyasiler insanlar icin kismi cozumleri guclu zengin veya somuru duzenini güçlendiren kisilerin dusuncelerine gore cozum uyguluyorlar o yuzden asla bu duzeni degistiremezsiniz bunun icin cok guclu bir olayin olmasi lazım dunyada

Sorunsuz bir sekilde siyasi duzen yapilabilir elbet peki bu duzen zenginlerin isine gelmez bunu yapabilecek kisinin arkasindan gidebilecek kadar cesaretiniz varsa yazin gorelim bakalim bu duzeni degistirebilecek kac kisinin cesareti var :)

Reaksiyon puanı
5,172
Siyasiler o kadar zeki olsaydi ve cozum uretebilseydi dunyadaki herkes iyi yasardi siyasi cozumler her zaman kisitli olur ve gostermeliktir siyasi olarak cozum uretemezsiniz eger insanlar icin dogru bir sekilde siyasi olarak cozum uretebilen biri ciksa dahi (boyle insanlar illaki var mevcut) asla firsat vermezler global dunya duzeninde bunu basarabilecek hic bir insan yok illaki bir sekilde durdurulur veya durdururlar siyasiler insanlar icin kismi cozumleri guclu zengin veya somuru duzenini güçlendiren kisilerin dusuncelerine gore cozum uyguluyorlar o yuzden asla bu duzeni degistiremezsiniz bunun icin cok guclu bir olayin olmasi lazım dunyada

Sorunsuz bir sekilde siyasi duzen yapilabilir elbet peki bu duzen zenginlerin isine gelmez bunu yapabilecek kisinin arkasindan gidebilecek kadar cesaretiniz varsa yazin gorelim bakalim bu duzeni degistirebilecek kac kisinin cesareti var :)
O kadarda değil... Siyaset büyük bir silahtır ancak ekonomi gibi şeyler bu silahın gücünü arttırır...

ademalakas

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
inan o kadar ciddi ve korkunç boyutlarda isin icine girdiginde gerceklerle yuzlestigunde isler degisiyor Denemesi bedava dunyada cok ornekleri mevcut ne zaman boyle bir durum olsa her zaman yok edilmiştir dedigin gibi ekonomi gibi seyler destekleyicidir ama neye gore kime kimlere gore bunu adaletiyle hakkiyla orantili yapilsin gorelim gucu devleti siyaseti boyle bir gun gelirse eger haber verirsiniz
O kadarda değil... Siyaset büyük bir silahtır ancak ekonomi gibi şeyler bu silahın gücünü arttırır...

Son düzenleme:

root61

Müdavim
Reaksiyon puanı
459
Ne kafana takacaksın ya Allah bismillah işine gücüne devam edeceksin.

Elbruz46

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,338
Bak bu işi paraya çevirenler var.
Bu yanını para kazanmak için kullanabilirsin.

56d56ab9c03c0e6678e92407

1 liraya dert dinliyorlar

Zeus Antonius

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
25
Herkes kendi kaderini kendi yazar. Özgürlüğü zorla elinden alınmış insanlar hariç.

İnsanlar sadece cahil değiller, aynı zamanda aptallar, korkaklar ve kötüler. Kötü tabirinin içinde aklına gelebilecek herşey var.

Bırak bu meziyetlerinin bedelini ödesinler! Ortadoğu askeri yığınak alanına döndü. 3. Dünya Savaşı geliyor.

Bu ülkenin MİT'i var, askeri var, polisi var. Tasasası sana düşmemeli!

Sen onların yaptıklarını yapmadan kendini kurtarmaya bak!

Diyorlar ki: "Beyin göçü var!"

Beyin göçü olur tabii; eğer doku uyuşmazlığı varsa.

Sen doğru olmaya devam et, eğri cezasını bulur.

Hepimiz bu gemideyiz diyebilirsin.

Olsun eğriler cezalarını çekerken biz de ateşinde yanarız.

Zaten bir avuç doğruyuz.

Suriyeliler, Esad'ın yanında olsalardı, başlarına bunlar gelir miydi?

Sen doğruya acı, eğrilere acıma!

Kamikaze

alcasar

Asistan
Reaksiyon puanı
51
Milletin sorunlarını da kendi sorunlarını da kafana takma. Yoksa çok yıpranırsın. Anlamayan kişilerle gereksiz diyaloglara girme. Sana sürekli kendi dertlerini anlatan arkadaşlarınla da sık görüşme.

|Ⓢєччαh|

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,323
"Bir millet nasılsa öyle yönetilir" der Peygamber efendimiz. Her neye layıksan onu yaşar, onunla karşılaşırsın.
Kader der, tevekkül edersin... Gül gibi yaşar gidersin vesselam! :)

Coolumsu

Asistan
Reaksiyon puanı
68
Tarafsız ve mantıklı analizler yapıyorsan ne güzel.. İstenen bir şey bu.. :) O dar bakışlı insanlardan olmaman büyük bir değer..
Ama şunu unutma, değiştirmeye gücün yetmeyen şeyler için üzülme, sen elinden geleni yapıyorsan önemli olan bu bence..

---- Mesajlar birleştirildi ----

"Bir millet nasılsa öyle yönetilir" der Peygamber efendimiz. Her neye layıksan onu yaşar, onunla karşılaşırsın.
Kader der, tevekkül edersin... Gül gibi yaşar gidersin vesselam! :)

O hadis uydurmadır kardeş, bilgi vermek istedim. Ayrıca İslam'a muhalif bir sözdür.. Bu söz sayesinde zalim sultanlar iktidarlarını hak olan kader inancını da sapkın bir şekilde Allah düşmanlığı yapıp Allah'a iftira ederek meşrulaştırmışlardır. Sahih hadis okumak istersen sana söyleyeyim..

"Allah'tan korkun ve hep adil davranın. Beni buna şahit tutmayın! Zira ben haksızlığa şahit olmam!"
"Müslümanlar! Allah adına ve üzerinizdeki hakkım için söyleyin. Kime bir haksızlık etmişsem kıyamet günü hesaplaşmadan evvel gelsin hakkını alsın!”

Son düzenleme: