Yardım Mikrofonlu Kulaklığım Çalışmıyor

Bu konuyu okuyanlar

irem cimini

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
hem win8 hem win10 pcde mikrofonlu kulaklığımın mikrofonunu algılamıyor ama kulaklığı çalışıyor.
mikrofon aldım kısa süre önce o da bozuldu nasıl olduysa düşerek içindeki bir şeylerin kırılacağını düşünmüyorum ama ilk geldiğinde mikrofon çalışıyordu. sonra içinden ses kaydeden çubuk sallanmaya başladı (bilmiyorum, başlığı monte etmişler zaten istesem de açamıyorum,hiç açmadım da)
mikrofon bozulunca mikrofonlu telefon kulaklığıyla denedim. o da algılamıyor. bozuktur belki dedim,sıfır kulaklık aldım yine çalışmadı :(

sorun bu bilgisayarda değil win10da ve win8de ayrı ayrı 2kulaklığı da denedim, bence telefon kulaklıkları bilgisayarla uyumlu olmadığı için mikrofonu çalışamıyor.

kulaklığı sesi bana iletiyor ama benim sesim karşıya ulaşmıyor.pclerin jant girişleri de ayrı (2 girişli; mikrofon ve kulaklık için) onları da ayrı ayrı denedim bilgisayar ayarlarından kulaklığın mikrofonunu varsayılan bile yaptım ama hiçbir şekilde olmuyor :'(
tek çözüm bilgisayara ve telefona uygulama indirip eş zamanlı konuşmak ancak bu şekilde olur dedim sonra telefon iphone, bu uygulama womic miş, en popüler olanı. telefona indirdim,pcye inmedi. google güvenli olmadığını söylüyor. 3tane paketi var 2si indi biri inmdei,uygulama çalışmadı.
iphone ile uyumlu olan ezmic uygulaması varmış,onu denedim. tam indi,kurdum ikisine de bu sefer uygulama paralıymış.

bir de bu mikrofonlu kulaklığı pcde etkinleştirmek için bir aparat varmış, jantlara ve pcye takılıyor usb gibi. youtubetan video izledim,gördüm. onu takınca mikrofondan sesimi alıyormuş. ama tereddütteyim,alsam mı almasam mı.

yeni mikrofon alamıyorum. telefona da uygulama indirmek istemiyorum. mikrofonlu kulaklıkların ikisi de çalışmıyor ya da etkinleşemiyor. hazırki mikrofona da bir şey olmuş, çalışmıyor :/ şu an win8 pcnin (laptop) mikrofonu da yok herhalde, eski zaten ve olsaydı bu kadar uğraştırmazdı.
üstelik mic olmadığı için canlı derslere de katılamıyorum, arkadaşlara cevap veremiyorum; çok kötü. BU SORUNU ACİLEN ÇÖZMEMİZ GEREKİYOR!!!

Laufeyson

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,075
Evet telefon kulaklığını bilgisayar üzerinde hem kulaklık hem mikrofon olarak kullanmanız mümkün değil.
Ayırıcı bir aparat alarak bunu mümkün hale getirirsiniz. Zamanında ben de almıştım, 3-4 ay kullansam da çok memnun kalmıştım.

Ayrıca konuyu uygun bölüme taşıdım.

irem cimini

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Evet telefon kulaklığını bilgisayar üzerinde hem kulaklık hem mikrofon olarak kullanmanız mümkün değil.
Ayırıcı bir aparat alarak bunu mümkün hale getirirsiniz. Zamanında ben de almıştım, 3-4 ay kullansam da çok memnun kalmıştım.

Ayrıca konuyu uygun bölüme taşıdım.
Mesaj otomatik birleştirildi:

"Ayrıca konuyu uygun bölüme taşıdım. "
fark ettim,bayım.

peki sizce aparat tamamen sorunu çözer mi?

Laufeyson

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,075
Tamamen çözer deyip garanti veremem ancak benim kendi yaşadığım durum bu şekildeydi.

irem cimini

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
hm,peki.
başka görüşlere ve tavsiyelere açığım.
fikri olan yazsın lütfen :)