Mikrofon Ses Alamama Sorunu

Bu konuyu okuyanlar

FEKALDON

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhabalar,

Bilgisayarım(laptop) 5 yıllık ve markası Toshiba. Windows 10 işletim sistemi kullanıyorum. Dahili mikrofono çalışıyor fakat jak girişinden mikrofon taktığımda mikrofonu algılıyor fakat ses algılamıyor. Mikrofonum bozuk değil vede jak girişide bozuk değil. Usb girişli bir mikrofonda satın aldım fakat aynı şekilde sorun onda da devam etmektedir. Mikrofonları başka bir bilgisayarda denedim onlardada herhangi bir sorun yok.

Bu sorunun sebebi ne olabilir ? İnternetten de

çok araştırdım ama bir çözüm bulamadım. Ses driverlarımı sildim yükledim güncelledim ama sorun devam ediyor.

Şimdiden teşekkürler...

Ekli dosyalar

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    20.4 KB · Görüntüleme: 118

Laufeyson

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,075
Merhabalar,

Bilgisayarım(laptop) 5 yıllık ve markası Toshiba. Windows 10 işletim sistemi kullanıyorum. Dahili mikrofono çalışıyor fakat jak girişinden mikrofon taktığımda mikrofonu algılıyor fakat ses algılamıyor. Mikrofonum bozuk değil vede jak girişide bozuk değil. Usb girişli bir mikrofonda satın aldım fakat aynı şekilde sorun onda da devam etmektedir. Mikrofonları başka bir bilgisayarda denedim onlardada herhangi bir sorun yok.

Bu sorunun sebebi ne olabilir ? İnternetten de

çok araştırdım ama bir çözüm bulamadım. Ses driverlarımı sildim yükledim güncelledim ama sorun devam ediyor.

Şimdiden teşekkürler...
Anladığım kadarıyla yeni mikrofon da taksanız dahili mikrofonu kullanıyor.

Laufeyson

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,075
Hem o şekilde hemde harici mikrofon ses algıladığında fotoğraftaki yeşil bar dolmuyor. Sesi algılamıyor kısaca
Jak girişinde sorun var diyeceğim ama USB ile de algılamamış. Ses kartı veya sürücüsünde sorun var muhtemelen.

Kral69

Asistan
Reaksiyon puanı
40
Abicim sen mikrofonun içine toz yada su kaçırmıśsindir banada oluyor abim.