okanakgun

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Mikrofon almak istiyorum bu işten pek anlamıyorum önereceğiniz mikrofonlar var mı?
Bazı şartlarım var.
1- Kaliteli Ses Kaydı Almalı
2- Mikrofon videonun içinde gözükmemeli
3-Yaka mikrofonu olmasın

Bir de boom mikrofonlar olur mu? Harici ses kayıt cihazı gerektirir mi? Mesele Rode Ntg4+ alsam işimi görür mü?

Şimdiden Teşekkür Ederim.

taylorsaundles

Asistan
Reaksiyon puanı
119
Merhabalar. Hem ses kalitesi güzel hem yayında gözükmeyecek bir mikrofon istiyorsunuz ve bütçeniz de 3000TL. Bunun için önereceğim HyperX Quadcast S modeli. Mikrofonun üzerinde bulunan ışık diğer renkler arasında gayet hoş bir geçişe sahip ve hyperx in sitesinden sanırsam mikrofonun modelini yazdığınızda sizi Microsoft Store'a yönlendiriyor. Oradan Komut merkezini indirebiliyorsunuz. Komut merkezinde en küçük detayına kadar ışıkların rengini tonunu ayarliyabiliyorsunuz geçiş hızını da ayarlama yetkileriniz var vs. vs. Mikrofonun üzerinde bulunan tekerlek sayesinde mikrofonunuza sesinizin ne bölgeden geleceğini ayarlama seçeneğiniz mevcut. Ayrıca mikrofonun üst kısmında bulunan büyük tuş sayesinde anında sesinizi mutelama yetkisine de sahipsiniz. Gayet güzeldir. Öneririm. Biraz uzun oldu ama aklınızda soru işareti bırakmamaya çalıştım elimden geldiğince.

okanakgun

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhabalar. Hem ses kalitesi güzel hem yayında gözükmeyecek bir mikrofon istiyorsunuz ve bütçeniz de 3000TL. Bunun için önereceğim HyperX Quadcast S modeli. Mikrofonun üzerinde bulunan ışık diğer renkler arasında gayet hoş bir geçişe sahip ve hyperx in sitesinden sanırsam mikrofonun modelini yazdığınızda sizi Microsoft Store'a yönlendiriyor. Oradan Komut merkezini indirebiliyorsunuz. Komut merkezinde en küçük detayına kadar ışıkların rengini tonunu ayarliyabiliyorsunuz geçiş hızını da ayarlama yetkileriniz var vs. vs. Mikrofonun üzerinde bulunan tekerlek sayesinde mikrofonunuza sesinizin ne bölgeden geleceğini ayarlama seçeneğiniz mevcut. Ayrıca mikrofonun üst kısmında bulunan büyük tuş sayesinde anında sesinizi mutelama yetkisine de sahipsiniz. Gayet güzeldir. Öneririm. Biraz uzun oldu ama aklınızda soru işareti bırakmamaya çalıştım elimden geldiğince.
Öncelikle teşekkür ederim. Mikrofonu yayında kullanmayacağım. YouTube videolarımda kullanacağım. Kamera açısı olarak barış özcanın açısına benzer bir açıda olacak yani kafamın üst kısmında neredeyse boşluk olmayacak. Alt kısmında boşluk olacak. Dediğiniz mikrofon alt kısımda bulunacak masada bulunursa ses kalitesi çok düşer mi? Boom mikrofonlar yukarıya da koyabileceğimiz için daha avantajlı olur mu?
Mesaj otomatik birleştirildi:

Mesaj otomatik birleştirildi:

Ya da o mikrofonu da kafamın üstüne koyabilir miyim? Önerdiğiniz bir alet var mı?