Microsoft'tan Yamaya Yama

Ardeth

Profesör
24 Aralık 2009
1,236
7
0
Microsoft'un geçtiğimiz haftalarda yayınladığı güvenlik yaması, bazı özellikleriyle kullanıcıları çıldırtmıştı. Peki Microsoft, bu konuda ne önlem aldı?

Microsoft'un, Şubat ayında piyasaya sürdüğü güvenlik yaması, işletim sistemlerinin dengesini bozmuş ve "mavi ekran" sorununun sık sık ortaya çıkmasına neden olmuştu.

win7-xp1267791499.jpg
Microsoft, "aynı sorunların tekrarlanmayacağını, çünkü yamanın gözden geçirildiğini duyurdu." Mavi ekran sorunu bulunmayan yama, gelecek hafta yayınlanacak. Bakalım, kernel çekirdeğine bağlı mavi ekran sorunu bu sefer ortadan kalkacak mı?
:: Sorun çözmek için yaratılan bir yamanın, sorun yaratması hakkında ne düşünüyorsunuz?
Yazan: Ata Terun
SDN - http://shiftdelete.net

GKHNCKR

Profesör
7 Mayıs 2009
3,980
47
228
gerekli testler yapılmadan yayınlanmış demek ki. siz siz olun sistem yöneticisi iseniz eğer önemli bir pcye yeni çıkan bir güncelleştirmeyi hemen yüklemeyin.

outcast

Asistan
6 Haziran 2008
220
1
0
bu yama bende sorun çıkarmamıştı. mavi ekran sorununun sorumlusunun bir virus olduğunu okumuştum bir yerde ama. hadi hayırlısı bakalım.

penguin

Profesör
11 Haziran 2009
3,494
201
243
:: Sorun çözmek için yaratılan bir yamanın, sorun yaratması hakkında ne düşünüyorsunuz?
Yüzbinlerce kod satırından oluşan bir yazılımı, kusursuz bir hale getirmek dünyanın en zorlu işlerinden biridir. Micro$oftu bu bakımdan gayet iyi anlıyorum ama bir yamanın yeterince test edilmeden son kullanıcıya verilmesi de akılda bazı soru işaretleri bırakıyor. Kurum içerisinden bazı kişilerin, kasıtlı olarak güvenlik zaafiyeti oluşturmaya çalışması gibi. Herşey kapalı kapılar ardında gerçekleştiği için bunu hiçbir zaman bilemeyeceğiz.

y_ates

Dekan
12 Nisan 2009
5,165
65
0
Ben de durup dururken niye mavi ekran hatası alıyorum deyip sürücü firmalarına saydırıyordum, sorunun kaynağı şimdi anlaşıldı bir şeyi de doğru yap be Microsoft.

Cloakengaged

Dekan
11 Aralık 2008
5,068
145
1,243
Ben de durup dururken niye mavi ekran hatası alıyorum deyip sürücü firmalarına saydırıyordum, sorunun kaynağı şimdi anlaşıldı bir şeyi de doğru yap be Microsoft.

12 mesajının yarısından fazlası linux ile ilgili olduğundan mavi ekran alıyor olmayasın :lol:

(anlamayanlar için : b** atıyor olmayasın mavi ekran almamana rağmen :lol: )

y_ates

Dekan
12 Nisan 2009
5,165
65
0
12 mesajının yarısından fazlası linux ile ilgili olduğundan mavi ekran alıyor olmayasın :lol:

(anlamayanlar için : b** atıyor olmayasın mavi ekran almamana rağmen :lol: )
Nereye mesaj attığım seni hiç ilgilendirmez. Tek işletim sistemi olarak Windows 7 kullanıyorum. Gerçi bu da seni ilgilendirmez de neyse.
Al bu da sana kapak olsun. Bakalım özür dileme büyüklüğünü de gösterebilecek misin?

http://i1003.hizliresim.com/2010/3/5/6764.png

Bu da Microsoft'un çözüm önerisi:

http://i1003.hizliresim.com/2010/3/5/6779.jpg

Cloakengaged

Dekan
11 Aralık 2008
5,068
145
1,243
kesin birşey demedim özür çok beklersin :lol: ayrıca linux(pardus) beni benden aldı gibi mesajlarında var o kadar fanatiklik yapıp win7 tek işletim sistemi olarak kullanman komik değil mi

y_ates

Dekan
12 Nisan 2009
5,165
65
0
kesin birşey demedim özür çok beklersin :lol: ayrıca linux(pardus) beni benden aldı gibi mesajlarında var o kadar fanatiklik yapıp win7 tek işletim sistemi olarak kullanman komik değil mi
Kesin bir şey dememiş, yukarıdaki iletini tekrar oku istersen. Önüne kanıtı da koydum hala yok özür dilemem falan diyorsun. Ben fanatiklik falan yapmam düşüncelerimi söylerim. Mühendislik okuyorum ve takdir edersin ki linuxta çalışmayan çok sayıda alanımla ilgili yazılım var. Windows'a mecburum yani. Çift işletim sistemiyle de bir ona geç bir diğerine geç sinirlerim zıplıyor.
Ayrıca tekrar söylüyorum neyi istersem onu kullanırım. Bundan sana ne:D

desende_asi

Doçent
15 Nisan 2009
624
7
18
Evet ben bu güncellemyi aldıktan hemen sonra mavi ekran hatası almıştım.. Güncelleme kuruldu bitti sonra windowsta gitti:)...