Microsoft'tan Ücretsiz Anti-Virüs!

Akhun Aktosun

Profesör
Reaksiyon puanı
40
Elinin ulaştığı her yerde, adından söz ettirmek için çalışan Microsoft, bu sefer yeni ücretsiz güvenlik paketiyle gündeme geldi.

Yazılım devi Microsoft, ücretsiz anti-virüs yazılımını ücretsiz olarak duyurdu. Microsoft Security Essentials adı verilen yazılım, orjinal Windows kullanan kullanıcılar tarafından erişilebilir olacak. Bu yazılıma güveniklerini açıklayan Microsoft Sistem Güvenlik Departmanı yetkilileri, dünya çapında tercih edileceklerinden emin olduklarını da sözlerine ekledi. "Microsoft Security Essentials ile birlikte, tüketiciler yüksek kalitede korumayla, kolay kullanım özelliğini bir arada görebilecekler" diyen yetkililerin yazılıma güveni tam.
167249-homescreen_3501254215174.jpg
Microsoft Security Essentials'ın sayfasına buradan ulaşabilirsiniz. Yazılım henüz BETA aşamasında. Gün içerisinde BETA versiyonu indirilebilir hale gelecek. Bu güvenlik paketi, virüslere, casus yazılımlara ve diğer zararlı yazılımlara karşı güvenlik sunuyor. Siz deneyin, ve bu yazılımı bizler için yorumlayın. Microsoft, bu sefer turnayı gözünden vurmayı başardı mı beraber öğrenelim.
:: Microsoft Security Essentials ile ilgili deneyimlerinizi forumda paylaşın. ,
Yazan: Akhun Aktosun
SDN - http://shiftdelete.net

Cloakengaged

Dekan
Reaksiyon puanı
145
azılım henüz BETA aşamasında. Gün içerisinde BETA versiyonu indirilebilir hale gelecek.

beta değil kararlı versiyonu indirilebilir hale gelicek diye biliyorum.? şuan beta zaten

özgün87

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Bence süper bi program iki tane virüs girişimini engelledi şimdiden hem de hiç kasmıyor bilgisayarı tavsiye ederim herkese

ta2ccc

Asistan
Reaksiyon puanı
16
Bence süper bi program iki tane virüs girişimini engelledi şimdiden hem de hiç kasmıyor bilgisayarı tavsiye ederim herkese

Verilen linkten indiremedim ben.Aşağıdaki hatayı veriyor.!..

Alert!

Thank you for your interest in joining the Microsoft® Security Essentials Beta. We are not accepting additional participants at this time. Please check back at a later date for possible additional availability.

muratteas

Dekan
Reaksiyon puanı
96
Verilen linkten indiremedim ben.Aşağıdaki hatayı veriyor.!..

Alert!

Thank you for your interest in joining the Microsoft® Security Essentials Beta. We are not accepting additional participants at this time. Please check back at a later date for possible additional availability.
türkçesi şöyle

Microsoft ® Güvenlik Essentials Beta katılmadan ilgi için teşekkür ederiz. Şu anda yeni katılımcılar kabul edemiyoruz. Lütfen olası ek yer için daha sonraki bir tarihte kontrol edin.

ta2ccc

Asistan
Reaksiyon puanı
16
türkçesi şöyle

Microsoft ® Güvenlik Essentials Beta katılmadan ilgi için teşekkür ederiz. Şu anda yeni katılımcılar kabul edemiyoruz. Lütfen olası ek yer için daha sonraki bir tarihte kontrol edin.

indirenler için varsa setup u alabilirim özelden atabilir :)

Arkadaşım yaşım 69 ve basın emeklisiyim.O kadarını anladık tabii. :) Bu arada başka yerlerden araştırıp indirdim exe yi.Fakat Microsoft haklı olarak lisans kontrolu yapıyor ve kopya ürünlere müsaade etmiyor.İstediğiniz kadar lisans kırıcı prg.lar kullanın.Her defasında ve güncellemelerde bu olayı tekrarlıyor.
Kesinlikle birileri bunun da çaresini bulacaklardır. :))) Sevgi ile kalın.:)

muratteas

Dekan
Reaksiyon puanı
96
Arkadaşım yaşım 69 ve basın emeklisiyim.O kadarını anladık tabii. :) Bu arada başka yerlerden araştırıp indirdim exe yi.Fakat Microsoft haklı olarak lisans kontrolu yapıyor ve kopya ürünlere müsaade etmiyor.İstediğiniz kadar lisans kırıcı prg.lar kullanın.Her defasında ve güncellemelerde bu olayı tekrarlıyor.
Kesinlikle birileri bunun da çaresini bulacaklardır. :))) Sevgi ile kalın.:)
sen bilebilirsin :) belki ingilizce bilmeyenler sorabilir :) ben kurdum kurar kurmaz güncelledi sorun yok

ademaktekin

Profesör
Reaksiyon puanı
1
hayatımda bukadar işeyaramaz bi anti-virüs prgramı görmedim, kararlı sürümü çıksada bişey fark ediceğini sanmıyorum...

ulash

Doçent
Reaksiyon puanı
10
İşe yaramaz? One live Care'deki %98.2 yakalama başarısı (yanılıyorsam düzeltin lütfen) bu sürümde de devam etmektedir. Ayrıca Halihazırda sisteminizde bulunan Defender ve Firewall ile de tam uyumlu bir çalışma sergileme. Tabii bunlar hiçbir işe yaramaz sisteminize virüs giremeyince. Girip uyarı versin sonra da antivirüsünüz onu Kahramanca! temizlesin. O zamand aha işe yarar oluyor. Ben unutmuşum :S

rise

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
3,247
ulash,
Hangi kaynakta yeralmakta bu % 98.2 lik yakalama başarısı?
İlk defa biraz önce öğrendim...
Hem sadece yakalamak yetmez; falakaya yatırması lâzım.

Kirk Lee

Asistan
Reaksiyon puanı
2
program windows'a gömülü bir şekilde gelirse Microsoft'a başka bir tekelleşme davası açılacağı kesin...

yusufsan21

Dekan
Reaksiyon puanı
35
Microsoft virüsün ta kendisi, kendinden mi koruyacak? :D

Miroğlu_80

Profesör
Reaksiyon puanı
0
Eski makinada çok kastı nod 32 ile birlikte ama diğer hızlı makinama yükledim sorun yok güzel çalışıyor...

yasin04

Doçent
Reaksiyon puanı
3
SON DAKİKA: Final sürümü çıktı herşey softpediada hemen indirin
DİKKAT : türkçe desteği yok ayrıca türkçe sistemlere kurulmuyor:thumbdown:

Cloakengaged

Dekan
Reaksiyon puanı
145
Verilen adresdende indiriliyor zaten. Türkiye'de olmama rağmen United States'i seçip download'a basınca yükledi...

ulash

Doçent
Reaksiyon puanı
10
Ben de dün gece itibariyle yükledim. Güncellemeler ve ilk tarama vs. yapıldı. Bakalım göreceğiz çalışma performansını.

spybot

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
629
Nod32 yeter artar bile gerek yok.:D

rozabay

Dekan
Reaksiyon puanı
34
Bu antivirüs ten fazla bişi beklemeyelim. Tamamen düzmantık düşünecek olursak; Dünyada windows için yazılmış antivirüsler var ve micrsosoft kusursuz şekilde kendi güvenliğini kendisi sağlarsa diğer firmalar iflas bayrağını çekecektir buda dünya genelinde ekonomiye zarar verecektir. Ayrıca ortak çalıştığı firmalarda bundan etkilenecektir. Bu yüzden yapabilselerde kusursuz antivirüs yazılımı beklentisi micrososfta çok uzak :)
Tabi bunlar benim düşüncem belki de ben yanılırım bilinmez :)

POWER

Rektör
Reaksiyon puanı
161
Üreticinin Microsoft olmasının aklıma gelen tek yararı virüs dosyalarını temizlerken önemli sistem dosyalarının mefta olmasını engelleme mantığıdır :)

Bzen antivirüsler sistem temizleyim derken gerçekten de sistemi temiziyorlar o yüzden :)

yumluanarsist

Rektör
Reaksiyon puanı
280
Mesajları okudum. Anlaşılan Microfost yine çuvallamış.

megatron

Doçent
Reaksiyon puanı
7
denemeyen arkadaşlara denemelerini tavsiye ederim.
En azından nod32'ye tercih ederim Essentials'ı.

crazyboys90001

Profesör
Reaksiyon puanı
32
ram kullanmını beğenmediğim için kaldırdım.çok fazla ram kullanıyor.ram kullanım sırasında hep 2. sırada bulunuyor.

titanyum

Profesör
Reaksiyon puanı
7
windows 7 mi hiç riske atamam onun için kalsın :D yüklemeyim ne olur ne olmaz
avira yetiyor