Microsoft'tan hackeri ihbar edene 250bin dolar ödül

honline

Profesör
Hacker'ı bulana 250 bin dolar ödül !
Amerikan yazılım devi Microsoft, Downadup/Conficker olarak bilinen kötü amaçlı yazılımı üreteni ihbar eden kişiye 250 bin dolar ödül vermeyi vaad etti.

2008 Ekim'inden bu yana aktif olan Conficker virüsü dünya çapında milyonlarca bilgisayara bulaşmayı başardı.

BBC'ye açıklama yapan Microsoft yetkilisi George Statkopulos, "Bu kötü amaçlı yazılımı üretenlerin hesap vermesi gerek. Firmamız, bu saldırıyı düzenleyenlere karşı hiçbir şey yapamıyor" dedi. Statkopulos, verdikleri mesajın "çok açık" olduğunu belirterek, "Müşterilerimize bu saldırıyı yapanların yargı önüne çıkarılması için elimizden gelen her şeyi yapacağız" diye konuştu.

Kendi kendisini kopyalayarak yayılan Conficker solucanı, Microsoft'un son güvenlik güncellemelerini yapmamış olan bilgisayarları etkiliyor. Internet bağlantısı ya da USB taşınabilir bellekler üzerinden yayılan virüs, bir bilgisayara yerleştikten sonra fark edilmesi zor dosyalara sızıyor.

Alıntı Hacker'ı bulana 250 bin dolar ödül !
 

cepo

Asistan
wayyy araştırmaya başlayayım iyi para. bununla las vegasa gider dörde katlarım aşkta kazanamıyoruz bari kumarda kazanalım. ::)))))
 

rise

Linux, Windows, ...
Yönetici
Moderatör
Microsoft ile acizlik kelimeleri aynı paragrafta;
İnanmak zor ;)
Ödülün miktarı bu hacker(lar)ı ihbar ettirecek kadar da varmış :)
 

rise

Linux, Windows, ...
Yönetici
Moderatör
Ödülün miktarı önemli değil yakalasam önce ben çökerim. :devil::razz:
 

boikot

Asistan
iyide hacker ı ihbar etmek için hacker olmak gerekmiyor mu? :) Microsoftun ki acizlik değil şu an piyasadaki en adam akıllı ve en çok kullanılan işletim sistemini onlar yapmış herkes onlarla uğraşıyor.Çok desteklediğiniz Lİnux ta windows seviyesine gelirse ki gelemez görürüm o güvenlik direğini o zaman . :D
 

Elbruz46

Rektör
içinizde hacker olan var mı paraya ihtiyacım var da :D
hatta paranın hatrı sayılır bir kısımını da hacker arkadaşa verebilirim :D
 

Son mesajlar

Üst