Microsoft, XP'nizden Kurtulun Diyor

evowinds

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
174
2014'ten önce geçiş oldukça zor olur hatta bazı firmalar geçmez.
M$ tarafından ve 3rd party programlar tarafından da sürekli bu açıklamalar gelir durur.
Windows 7'ye geçmeyen Windows8'e mi geçecek?

sdmh

Profesör
Reaksiyon puanı
14
Dünyanın parasını verdim orjinaline avucunu yalar Ms :hammer: :dil:

Erdem-FB

Dekan
Reaksiyon puanı
28
Netbook'umda aldığımdan beri xp var çokta iyi çalışıyor. Windows7 yüklersem yavaşlıyacağından eminim o yüzden windows xp'ye devam.

preferst

Profesör
Reaksiyon puanı
30
"ön yargıları kırmak atomu parçalamaktan daha zordur" diye boşuna dememiş ünlü düşünür Nihat Doğan :p

muratflash

Rektör
Reaksiyon puanı
510
7 yide 8 ide kullanırım ama XP dende vazgeçmem...Microsoft desteğini çekecekmiş çekerse çeksin çokmu önemli...

gdart

Asistan
Reaksiyon puanı
8
Windows 8 super şu an deneme sürümünü kullanıyorum tam bilgisyar kullanmayı bilenler için

1907

Profesör
Reaksiyon puanı
2
Windows 8 bilgisayar kullanmayıbilen için ne demek ? Bu mesajımı elimden geldiğince yayacağım.

Windows 8 en büyük yenilikleri tabletlere getiriyor.Ve bu yüzden Windows 8 dev aslına bakarsanız tablet sürümü.Windows 8 tabletler için yeni bir uygulama yapısı getirdi bu yüzden geliştiricilerin incelemesi için indirmeye açtı.

Bazıları Windows'un yeni bir sürümü çıkınca hemen süper diye atlıyorlar.Win8Dev kullanışsız.MS de gerizekalı değil herhalde.Start ekranı masaüstü sürümlerde böyle olmayacak.Masaüstü sürümde Metro izlerinin yok denebilecek kadar az olacağını bildireyim.

En net bilgiyi yeni yapı sızmasının ardından verebilirim.

Ayrıyeten deneme sürümünü kullanmıyorsunuz.Geliştirici Önizleme sürümünü kullanıyorsunuz.

YellowRed

Rektör
Reaksiyon puanı
27
windows xp ilk çıktığında da çoğu kullanıcı uzun süre win 98 kullanmayı tercih etmiş, xpye geçmemekte direnmişti. zamanla xp tüm bilgisayarlara yerleşti.

ben de yeni sistemim ile win7ye geçtim. gayet memnunum. geçmeyen herkesin de (sistemi kaldırıyorsa) geçmesini öneriyorum. win7 kesinlikle xpden daha hızlı ve daha stabil bir sistem. :)

ExCeLLeNT

Dekan
Reaksiyon puanı
17
windows xp ilk çıktığında da çoğu kullanıcı uzun süre win 98 kullanmayı tercih etmiş, xpye geçmemekte direnmişti. zamanla xp tüm bilgisayarlara yerleşti.

ben de yeni sistemim ile win7ye geçtim. gayet memnunum. geçmeyen herkesin de (sistemi kaldırıyorsa) geçmesini öneriyorum. win7 kesinlikle xpden daha hızlı ve daha stabil bir sistem. :)

İşte her sistemde hızlı ve stabil değil.Vista çıktığı zaman mükemmel sistemlerde gerçekten mükemmel çalışıyordu çünkü iyi bir sistem istiyordu.Şimdi windows 7 xpden daha fazla sistem istiyor ve bu yüzden xp düşük sistemlerde daha rahat çalışır.Bu bilgisayarın donanımına bağlı yani işletim sisteminin hızı.

ikspi

Profesör
Reaksiyon puanı
27
para muslukları az akmaya mı başladı ki... Daha güzelini yapsunlar geçelim.

fredyy

Asistan
Reaksiyon puanı
0
5-6 ay sonra win7 ye destek kalktı evli evine köylü köyüne derler :D

dadaist

Profesör
Reaksiyon puanı
8
adam bir seneden fazladır onu söylüyordu zaten. yeni birşey değil. güncellemeleri kesmişti zaten neredeyse.

TEGİN

Profesör
Reaksiyon puanı
92
Micro amca XP çıktığında hiç böyle söylemiyordun.Hani süperdi o zamanlar heee :D

YellowRed

Rektör
Reaksiyon puanı
27
İşte her sistemde hızlı ve stabil değil.Vista çıktığı zaman mükemmel sistemlerde gerçekten mükemmel çalışıyordu çünkü iyi bir sistem istiyordu.Şimdi windows 7 xpden daha fazla sistem istiyor ve bu yüzden xp düşük sistemlerde daha rahat çalışır.Bu bilgisayarın donanımına bağlı yani işletim sisteminin hızı.
haklısın. bu yüzden mesajımda (sistemi kaldırıyorsa) dedim. ben de eski sistemime denemek için win7 kurmuştum. ağır gelince geri xpye geçmiştim. ancak hiç denemeden "forever xp" diyenler var. bu kadar fanatikliğe gerek yok. xp babamızın sistemi değil sonuçta. :)

LaX

Asistan
Reaksiyon puanı
5
Uzun yıldır bir XP kullanıcısı olarak zorla da olsa win7 geçmiştim fakat arkadaşlarımızın da dediği gibi benim sistemim tam manasıyla yorulmuş susamış bir attan daha beterdi :) Bu yüzden şuan 2 hafta önce kurduğum Linux tabanlı Ubuntu ile çok mutluyum. Sırf adobe ürünlerini desteklemiyor diye sanal bilgisayarım (virtualbox) sayesinde adobe ürünlerinide hafiften yavaşta olsa kullanabiliyorum. Yani aynı anda iki işletim sistemi kullanıyorum.

Neden Linux'a geçtim? Çünkü Win7 kullanmama imkan yoktu. XP den güncellemeler kesilince ve gün geçtikçe artan virusler yüzünden bende bu kararı vermiş oldum. Ve şuan çok rahatım. İlk günlerden biraz zordu ama şimdi harika. Yani virus derdi filan yok en azından.

Şimdi Windows'cular kızmasın. İkisini de kullanıyorum dediğim gibi :D Ama win7 sisteminiz kaldırmıyorsa sizede öneririm :)

Edit: sanki biraz konuyla alakasız mı oldu ne :) Özür dilerim

v0ld3m0rt1s

Asistan
Reaksiyon puanı
3
Ben PC'ye XP kurunca stabillik adına birşey göremiyorum.

Sistem Win 7yle epey iyi çalışırken. XP de kararsız çalışıyor. Önceden XP de kullandım eski bilgisayarımda, yeni bilgisayarın xp performansından daha iyi performansı vardı :) Demekki XP de seçiçi davranıyor :)